Dnes je utorok, 12.november 2019, meniny má: Svätopluk
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Deti si pod stromčekom nájdu najčastejšie Lego a elektronické hračky

november 30, 2013 - 11:00
LEGO, interaktívna mačka, elektrická násobilka, alebo i poskladanie a testovanie elektrického autíčka. To sú tohtoročné vianočné hity v online shopoch s detským tovarom. Práve ten patrí aj tento rok medzi najvyhľadávanejšie a najpredávanejšie artikle na internete.
Vo všeobecnosti (až na LEGO) platí, že čím viac elektroniky a efektov, tým väčší záujem o hračku. Trendom sú najmä hračky pomáhajúce rodičom pri výchove. 
 
“Badáme trend nástupu hračiek so vzdelávacou pridanou hodnotou. Okrem pútavého dizajnu sú pomôckou pri výchove detí, čo rodičia oceňujú. Tohtoročné predvianočné predaje sú o 20 % lepšie ako rovnaké obdobie minulého roka. Vrchol však ešte len očakávame,“ vyjadril sa riaditeľ RajHraciek.sk Vladimír Tomajka. 
 
Vianočná klasika 
Tradičným bestsellerom je nesmrteľné LEGO. Dánska stavebnicová legenda dnes ponúka stovky variácií pre deti rôznych vekových kategórií. V TOP10 najpredávanejších produktov na RajHraciek.sk má hneď trojnásobné zastúpenie. 
 
Výrazne je zastúpené tiež medzi najvyhľadávanejšími detskými produktmi na porovnávači cien Pricemania.sk, ktoré združuje ponuku takmer 5000 slovenských e-shopov.  „Hračkám sa pravidelne zvyšuje návštevnosť tesne pred Vianocami. Aj teraz patria do top 15 najprezeranejších kategórií z celkového počtu 3055 na našom porovnávači," tvrdí Michal Král, CEO portálu Pricemania.sk. 
 
Tohtoročným top produktom na Pricemania.sk je český produkt – detská elektronická násobilka. Vďaka nej sa čerství školáci môžu rýchlo naučiť základné počty, desať výmenných listov obsahuje každý po 20 príkladov. 
 
Ďalšou vianočnou klasikou sú kuchynky pre mladé slečny, dielňa pre chlapcov a penový koberec na hranie pre najmenších. 
 
Vychytávky tohtoročných Vianoc
Boom okolo registračných pokladníc okrem našich maloobchodníkov zasiahol paradoxne aj deti.  Druhá najvyhľadávanejšia podľa Pricemania.sk a siedma najpredávanejšia na RajHraciek.sk je totiž práve detská elektronická pokladňa. 
 
Najväčšou „vychytávkou“ tohtoročného predvianočného predaja je interaktívna mačka. Plyšové zvieratko, ktoré sa prevaľuje sem a tam, otvára a zatvára oči, pohybuje hlavou, dokonca pradie. Práve potenciálny nový domáci miláčik je najvyhľadávanejšou hračkou na Pricemania.sk. Celkovo tu dominujú práve „živé“ zvieratká. 
 
Leniví rodičia?
Medzi najpredávanejšími produktmi paradoxne nie sú len hračky, ale aj ich úprava. Uponáhľaní a technicky menej zdatní rodičia V TOP10 na RajHraciek.sk figuruje aj skladanie a testovanie elektrického autíčka v hodnote do 400 EUR. Darmo, čas sú peniaze a toto je názorná ukážka. 
 
 
Zdroj a foto: Pricemania.sk

- - Inzercia - -