Dnes je sobota, 25.máj 2019, meniny má: Urban
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Prekvapenia v spálni: Spestrite si váš milostný život!

september 17, 2018 - 14:35
Príjemným prekvapením nemusí byť len originálny narodeninový darček, ale aj niečo, čo spestrí váš milostný život. Dvojice, ktoré žijú v partnerskom vzťahu už dlhé roky, sa často sťažujú na nudu v spálni, ale málokedy vedia, ako proti nej bojovať.

S novým partnerom je prvé mesiace milovanie úžasné a každý deň prináša nové prekvapenia. Už len pre to, že jeho telo je na sto percent iné, než telo predchádzajúceho partnera. Prekvapovať, ale niekedy aj šokovať môže aj frekvencia a milostný scenár, teda to, ako si partner predstavuje spoločné milovanie. Veľa ľudí je presvedčených, že prekvapenia v spálni môžu zažiť len tak, že si do spálne privedú zakaždým niekoho iného. Lenže, opak je pravdou. Monogamný nemusí automaticky znamenať nudný.

Milovanie a reštaurácia 

Terapeutka Tracey Coxová v knihe Horúci sex prirovnáva milovanie k obľúbenej reštaurácii. „Predstavte si, že v nej budete odteraz večerať celý zvyšok života. Po mesiaci sa vám aj tá najhroznejšia putika bude zdať oveľa lákavejšia než vaša obľúbená reštaurácia. Aj pri sexe s tou istou osobou môžete dopadnúť rovnako,“ tvrdí Coxová. Predstavte si však, že každý večer bude v tej reštaurácii niečo iné – jeden večer bude hrať romantická hudba a osvetlenie bude tlmené. Na ďalší bude vyhrávať kapela a uprostred vznikne tanečný parket. Raz tam budú servírovať taliansku kuchyňu, inokedy thajskú. Meniť sa môže aj interiér reštaurácie – raz bude všetko v gotickom štýle, inokedy supermodernom... Tajomstvo spočíva v tom, že miesto je síce rovnaké, ale zmenenou dekoráciou je vlastne vždy iné. To isté platí aj o monogamnom sexuálnom živote. „Môžete sa milovať s rovnakým človekom celý život, ale môžete to robiť na milión spôsobov, na rôznych miestach a v rôznych situáciách,“ vysvetľuje Tracey Coxová. Môžete byť nahí, polooblečení, oblečení. Môžete si šaty pomaly vyzliecť, ale ich aj zo seba strhnúť. Môžete sa milovať romanticky, vášnivo, pomaly či rýchlo, dlho či krátko... V takom prípade sa vo vašej spálni nuda nikdy neobjaví.

Kúpte darček pre oboch

Lenže, kde na nejaké vymýšľanie v spálni zobrať čas a energiu? Príjemným prekvapením môže byť aj úplne maličká zmena v zabehaných zvykoch. Napríklad taká, akú odporúča štyridsiatnička Viera, ktorá je vydatá už šestnásť rokov. Vraj si s manželom vymenili iba strany v posteli. Keď sa poležiačky objímali, bolo to zrazu niečo úplne iné – každý z nich musel použiť na hladkanie partnera druhú ruku, než akú používal celé roky. Nové zážitky ich natoľko prekvapili, že týždne „cestovali“ po celej posteli... Prekvapením pre partnera môže byť aj to, ak svoje veľké bavlnené pyžamo alebo rozťahané tričko na spanie vymeníte za zvodnú nočnú košeľu. Čo tak kúpiť si ju pod stromček ako darček – pre seba, aj pre partnera?

Pre odvážnych

Milostný život si môžete spestriť novou polohou, servírovaním afrodiziakálnych jedál priamo v posteli, ale napríklad aj čítaním erotických poviedok, spoločným kúpeľom, romantickým víkendom či malým striptízom. Nepúšťajte sa však do experimentov a prekvapení pre partnera, ak s nimi nie ste vnútorne stotožnená. Inak sa spoločný kúpeľ zmení na upratovanie rozliatej vody a servírovanie v posteli si neužijete, pretože budete po očku sledovať, či sa nezašpinila plachta.

- - Inzercia - -