Dnes je pondelok, 22.apríl 2019, meniny má: Slavomír

Mária Reháková - Bratislavské módne dni - Praha 19/09/2017

Description: 

Organizátorka Bratislavských módnych dní, riaditeľka Agentúry Promotion Mária Reháková má s týmto projektom ešte plány. Do budúcna by z neho chcela urobiť česko-slovenský projekt, ktorý bude zastúpený rovnako slovenskými aj českými návrhármi. Jej prvotné pocity z 2. ročníka BMD v Prahe a ďalšie zaujímavosti sa dozviete v našom rozhovore!

Bratislavské módne dni na Slovensku fungujú už dvanásť rokov a patria medzi najväčšie módne udalosti. Tie Pražské začali svoju históriu písať minulý rok, kedy sa organizátori rozhodli preniesť tento úspešný projekt aj za hranice našej krajiny. Po veľkom úspechu sa tak v Obecnom dome prestížna udalosť zopakovala 19. septembra 2017.

Počas prehliadky sa s výberom svojej tvorby predviedli stálice slovenskej módnej scény Michaela Ľuptáková, Ida Sandor, Veronika Hložníková, Zuzana Haková, Katie Q., Nicolas Berenique, Jana Jurčenko, La Rena, Hellenski by Ema Klein. Ich modely budú odprezentovali finalistky súťaže Miss Slovensko. 

Spomedzi českých návrhárov svoje kolekcie predviedli Alice Abraham, Ponerovci a tvár Pražských Bratislavských módnych dní Andrea Verešová so svojou kolekciou BLACKEVE. Prekvapením veľkolepého večera bola návšteva z ďalekého Londýna, Britská módna dizajnérka a popredná návrhárka korzetov Belinda Chorley.

Autor: 
Milan Kulifaj