Dnes je utorok, 25.september 2018, meniny má: Vladislav, Vladislava
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Jessica Alba: Firma na prírodnú kozmetiku ohrozená súdnym sporom!

september 08, 2015 - 15:27
Herečka Jessica Alba založila spoločnosť Honest Company, ktorá sa zaoberá výrobou a predajom kozmetiky a výrobkov pre batoľatá z čisto prírodných materiálov. Jej povesť je však ohrozená. Po kritike neúčinných opaľovacích krémov sa spoločnosť Honest Company dostala pred súd kvôli chemickým zložkám v niektorých výrobkoch.

Ďalšia firma založená známou osobnosťou sa musí vyrovnať so žalobou. Po sestrách Olsenových, ktoré sa dostali pred súd kvôli zlému zaobchádzaniu ich spoločnosti so stážistami, musí dobré meno svojho podnikania zachraňovať aj herečka Jessica Alba.

Jessica Alba založila Honest Company po narodení prvej dcéry, pretože na trhu nebol dostatočný výber bezpečnej detskej kozmetiky.

Honest Company je úspešná a rýchlo rastúca spoločnosť, ktorú Jessica Alba založila v roku 2011. Jej cieľom je vyrábať netoxické výrobky každodenného používania zamerané najmä na najmenších spotrebiteľov. Za 4 roky fungovania sa cena spoločnosti vyšplhala na neuveriteľných 1,7 miliárd amerických dolárov a získala množstvo spokojných zákazníkov po celom svete. K spokojným mamičkám používajúcim výrobky značky Honest Company patrí napríklad aj herečka Blake Lively, ktorá v decembri minulého roku porodila svoju prvú dcéru.

V auguste sa však začalo diskutovať o tom, že opaľovacie krémy spoločnosti Honest Company sú neúčinné. Jessica Alba si z obvinení nerobila ťažkú hlavu. Všetky jej výrobky sú prísne dermatologicky testované a dodala tiež, že "naše opaľovacie krémy prešli všetkými požiadavkami na testovanie krému s ochranným faktorom SPF 30. Získali tiež najlepšie možné skóre od Environmental Working Group.“

O necelý mesiac neskôr podal Jonathan D. Rubin žalobu na spoločnosť Honest Company, v ktorej tvrdí, že Jessica Alba poskytuje zákazníkom klamlivé a zavádzajúce tvrdenia o svojich výrobkoch. Podľa Rubina sú minimálne 4 druhy výrobkov, ktoré obsahujú syntetické zložky. Patria k nim detské plienky, mydlo na ruky, prostriedok na umývanie riadu a multifunkčný čistič povrchov.

Jessica Alba ani v tomto prípade so žalobou nesúhlasí a v oficiálnom stanovisku povedala: „Obvinenia voči nám sú nepodložené a neopodstatnené. Dôrazne stojíme za našimi a zodpovednosťou, ktorú máme voči našim zákazníkom.“ Ďalej dodala, že výrobky spoločnosti Honest Company sú „vyrobené s integritou a s prísnymi bezpečnostnými normami,“ a že na obale výrobkov je označená každá jedna zložka výrobku, „nie preto, že musíme, ale preto, že je to správna vec. Veríme, že si zákazníci zaslúžia vedieť, čo je v ich produktoch, či už ide o plienku pre ich dieťa, čistiaci prostriedok pre ich rodinu alebo o skrášľovací produkt pre nich samotných.“

Ak spoločnosť Honest Company prehrá súdny spor, Jessica Alba bude musieť žalujúcej strane vyplatiť 5 miliónov dolárov. V porovnaní s príjmami spoločnosti je to síce zanedbateľná položka, no je ťažké odhadnúť, čo by takáto negatívna reklama znamenala pre ďalší vývoj Honest Company. „Viem, že moje deti, Honor a Haven, vyrastajú v bezpečnejšom domove vďaka našim produktom.“ Uzavrela nateraz herečka.

Zuzana Čapčíková
Foto: Instagram Jessica Alba
Zdroj: Cosmopolitan, Page Six

- - Inzercia - -