Dnes je streda, 23.máj 2018, meniny má: Želmíra
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Julia Roberts siahla po ďalšom Oscarovi

marec 05, 2014 - 22:29
Filmová ikona Julia Roberts po krátkej odmlke opäť valcuje Hollywood. Divákmi milovaná hviezda siahla po ďalšom Oscarovi, objavuje sa v reklamách a ohuruje nestarnúcou krásou.
Jej návrat na scénu je naozaj veľkolepý. Jej herecký koncert vo filme Blízko od seba si momentálne vychutnávajú v kinách aj slovenskí diváci. Tí v Los Angeles film už videli a sledovali, ako zabojuje o ďalšiu zlatú sošku do svojej zbierky. Po boku Meryl Streep, Benedicta Cumberbatcha a Ewana McGregora rozohráva príbeh svojej postavy, opustenej hľadajúcej sa ženy, ktorá sa stretáva s rodinou na otcovom pohrebe. Za úlohu Barbary bola nominovaná na Oscara za vedľajšiu ženskú rolu. Oscarové ambície, skvelý film a série reklám na parfumy a kozmetiku predznamenávajú, že sa Julia Roberts opäť vracia do povedomia divákov. Znova žiari na červenom koberci. 
 
Vyberavá hviezda
V roku 1990 dobyla Julia Hollywood. Film Pretty woman po boku Richarda Gera ju vystrelil do hereckého neba. Julia Roberts sa však našla aj v dramatických rolách. V trileri Prípad Pelikán, ale najmä v Oscarom ocenenej role vo filme Erin Brockovich Roberts dokázala, že je viac ako romantickou hrdinkou. Medzitým sa predstavila aj v ďalších filmoch. Romantikou opäť dojala v snímkach Nothing Hill s Hughom Grantom alebo vo filme Nevesta na úteku s jej osudovým Richardom Gerom. Jedna z najlepšie platených hviezd Hollywoodu je aj mamou troch detí, venuje im veľa času, práve preto si filmy a úlohy starostlivo vyberá.  Herecká vyberavosť a rodina spôsobili, že sme obľúbenú tmavovlásku videli v posledných rokoch pomerne málo. 
Filmom Blízko od seba sa Julia vracia do popredia divákov
 
Zrušila svoju svadbu
Kráska, ktorá sa momentálne mení z brunetky na blondínku, sa stihla i niekoľkokrát zaľúbiť. Prvýkrát sa jej to podarilo s hereckým kolegom Liamom Neesonom. Neskôr, v Oceľových magnóliách, si padli do oka s Dylanom McDermottom, s ktorým boli dokonca i zasnúbení. A s ďalším filmom prišla zase ďalšia láska. Novým snúbencom prelietavej herečky sa stal Keifer Sutherland. Keď sa chýlilo k svadbe, Julia zistila, že ju Sutherland podviedol so striptérkou. Svadbu zrušila a ušla do Írska s neverníkovým najlepším kamarátom. Do chomúta ju doviedol až muzikant Lyle Lovett. Manželstvo však dlho nevydržalo. Po troch rokoch sa rozpadlo a Julia sa ako dvadsaťosemročná rozviedla. V roku 2001 hrala v úspešnom filme Mexičan a zamilovala sa do kameramana Daniela Modera. Po roku sa vzali. Romantická filmová hrdinka konečne našla skutočnú lásku aj v reálnom živote. Páru sa v harmonickom manželstve narodili dvojičky Phinneas Walter a Hazel Patricia a neskôr syn Henry Daniel. Vo vzťahu sa herečke darí. No Juliu i celú jej rodinu postihla nedávno tragédia. Jej nevlastná sestra Nancy spáchala samovraždu. Medzi sestrami nepanovali dobré vzťahy a len niekoľko týždňov pred smrťou uverejnila Nancy na sociálnej sieti takýto odkaz: „Chcete byť fanúšikmi niekoho tak krutého? Ona nie je dokonca ani taká dobrá herečka.“ Aby trápenia nebolo málo, na verejnosť prenikli informácie, že herečkina matka Betty Lou bojuje s rakovinou pľúc.
 
Viac sa dočítate v SLOVENKE!
 
IVU VARÉNYI
Foto: isifa, SITA

- - Inzercia - -