Dnes je sobota, 19.január 2019, meniny má: Drahomíra, Mário
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Kancelária do ruky

január 08, 2015 - 09:17
Nebaví vás nosiť so sebou tablet a telefón? Tak potom máme pre vás naozaj dokonalé riešenie. Značka Huawei prináša na trh skutočnú lahôdku v podobe dokonalého modelu Mate 7. Vďaka nemu sa vaša kancelária stane skutočne mobilnou. ŽenskýWeb túto novinku pre vás vyskúšal.

Keď sme pred niekoľkými mesiacmi testovali model P7 od tohto výrobcu, mali sme pocit, že ho už nič neprekoná. No – stalo sa. Mate7 je totiž skutočne zaujímavý prístroj, ktorý zaujme nielen skvelým dizajnom, no najmä svojim výkonom. A to hovorím ako majiteľ dvojice Note 2 a Note 3. Hoci táto dvojica telefónov spĺňa všetky požiadavky na mobilnú kanceláriu, Mate7 je predsa len o čosi inde.

V čom je lepší? V prvom rade je to výdrž batérie. Zatiaľ čo sa ostatné telefóny dožadujú nabíjačky, Mate7 si v pohode žije svoj smartfónový život a funguje. Postarala sa o to nielen batéria s parametrami 4100 mAh, ale i skvelý procesor  Huawei Kirin 925 s osemjadrovou architektúrou, ktorý pozostáva  zo štyroch veľkých A15 1,8 GHz čipov a štyroch  malých A7 1,3 GHz čipov. V praxi to vyzerá asi tak, že šetrí až 50 % batérie automatickým využívaním menších A7 jadier k obsluhe štandardných aplikácií, ktoré využívame asi 80 % času. Pri vyšších nárokoch na výkon, napríklad hraní hier, sa zapoja väčšie jadrá A15. Akonáhle  procesor zistí, že sa využíva 85 % až 95 % výpočtového  výkonu jedného jadra, automaticky aktivuje ďalšie jadrá. Okrem toho v novinke nájdeme tri úsporné režimy – normálny, inteligentný a ultra úsporný. Ascend Mate7 disponuje tiež inteligentnou funkciou tzv. reverzného nabíjania,  kedy po pripojení USB káblom k inému prístroju môže fungovať ako externý zdroj energie.

Veľmi zaujímavý spôsob šetrenia energie je aj v prípade displeja. Mate7 využíva 6-palcový FHD in-cell LTPS displej, ktorý spotrebuje menej energie, s rozlíšením 1920 x 1080. Vďaka tomu je prezeranie mobilného obsahu, ale i filmov či obrázkov, skutočne potešením. V prípade, že milujete fotografovanie, poteší vás 13MPx zadný fotoaparát na fotenie lepších fotiek pri slabom osvetlení vďaka BSI snímaču 4. generácie od spoločnosti Sony so svetelnosťou f/2.0. Predný 5MPx fotoaparát navyše využíva 5P asferický objektív, ktorý ponúka vyššie rozlíšenie a menšie skreslenie obrazu. Takže – je ideálny nielen na klasické fotky, ale i dokonalé selfies.

Čo sa týka bezpečnosti, Mate7 patrí medzi špičku. Na zadnej strane nájdeme čítačku odtlačkov prsta. Tá podporuje až 5 režimov rôznych záznamov, ktoré sa dajú priradiť režimom „normal“ alebo „hosť“. Užívateľ môže režimy prepínať a zvýšiť tým úroveň ochrany pri zabezpečení súkromných zložiek, aplikácií alebo informácií o platbách. Čítačka má vyšší pomer 508 PPI pre vyššiu presnosť snímania, takže nie je  pri odomykaní telefónu nutné opakovane prechádzať  cez  čítačku prstom, a to ani s mokrými prstami alebo v miernom daždi. Technológia ARM TrustZone rovnako uchováva šifrované dáta odtlačku prsta v čipe pre lepšie zabezpečenie softwarem SecureOS a zabraňuje priamemu prístupu tretích strán.

No a čo dodať na záver? Snáď len to, že mimoriadne tenký telefón, vyrobený z jedného kusu hliníka s rozmermi 157 mm x 81 mm x 7,9 mm a váhou 185 g, je už na našom trhu a jeho odporúčaná cena je 499 eur. Na výber máte striebornú alebo čiernu verziu. 

red, foto: Huawei

- - Inzercia - -