Dnes je pondelok, 01.jún 2020, meniny má: Žaneta
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Katy Perry prekonala Lady Gagu v počte nasledovníkov na Twitteri

júl 26, 2013 - 17:33
Lady Gaga v ostatnej dobe nepoužíva svoj profil, čo je zrejme dôvodom, prečo prišla o prvenstvo medzi ženami na Twitteri.
Americká speváčka Katy Perry už má na sociálnej a mikroblogovacej sieti takmer 39,9 milióna nasledovníkov. Porazila tak doterajšiu jednotku medzi ženami Lady Gagu, ktorej tweety sleduje takmer 39,3 milióna ľudí. Obe však zaostávajú za kanadským spevákom Justinom Bieberom so 42,3 miliónmi nasledovníkov.
 
Lady Gaga bola najsledovanejšou ženou na Twitteri dva roky a náskok zrejme stratila preto, lebo nedávno na neurčitý čas prestala používať svoj profil. Kontroverzná hviezda momentálne pracuje na novej štúdiovke Artpop, ktorá vyjde v novembri, pričom prvý singel by chcela verejnosti predstaviť v auguste. V tom čase jej teda pravdepodobne opäť začnú pribúdať nasledovníci. Nový album však pripravuje aj Katy Perry. 
 
Rodáčku z Kalifornie Katy Perry preslávila v roku 2008 pieseň I Kissed a Girl z úspešného albumu One of the Boys (2008). Po ňom nasledovala štúdiová nahrávka Teenage Dream (2010), z ktorej pochádzajú hity ako California Gurls (feat. Snoop Dogg), Firework, Teenage Dream, E.T. (feat. Kanye West), Last Friday Night (T.G.I.F.) či Part of Me. Perry sa venuje aj herectvu. Prepožičala hlas animovanej postavičke v epizóde seriálu Simpsonovci (1989) i Šmolinke v snímke Šmolkovia (2011). Exmanželka komika Russella Branda tiež hosťovala v seriáli Ako som spoznal vašu mamu (2011) a predstavila sa v dokumente Katy Perry: Part of Me (2012) o jej kariére a osobnom živote. Vlani v septembri ju prestížny americký hudobný magazín Billboard vyhlásil za ženu roka 2012. Momentálne randí so spevákom Johnom Mayerom. 
 
Autor: SITA
Foto: SITA

- - Inzercia - -