Dnes je štvrtok, 22.august 2019, meniny má: Tichomír
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

7 stratégií PRE DLHÉ vlasy

júl 11, 2011 - 11:58
Pýšite sa dlhými prameňmi, ktoré môžete nosiť učesané na tisíc spôsobov? UROBTE pre ne viac, aby sa nikdy nezačali lámať a štiepiť!

1. PRAVIDELNE VLASY ZASTRIHÁVAJTE
Niekomu sa môže zdať zvláštne strihať z vlasov, ktoré chceme nechať narásť do dĺžky. Ale tak ako napríklad ovocné stromy, aj vlasy potrebujú pravidelne zastrihávať. Časom sa vytvoria na koncoch trhliny, ktoré sa prehlbujú a postihujú čoraz viac dĺžky vlasového vlákna. Najčastejšie je to pre mechanické poškodenie, otieranie o ramená a nedostatok olejov, ktoré sa na rozdiel od korienkov ku končekom nedostanú. Ak poškodenú časť vlasov odstránite včas, predĺžite ich životnosť. Je to zároveň jediný spôsob, ako odstrániť už zničené končeky.

2. DOPRAJTE IM KAŽDODENNÚ MASÁŽ
Vlasová pokožka produkuje prírodné mazivá, ktoré každý jeden vlas obalia a chránia pred poškodením. Ak máte dlhé vlasy, tieto oleje už nepôsobia pozdĺž celého vlasu a na koncoch. Prečesávanie pomocou kefy toto mazivo distribuuje do všetkých častí vlasov. Staré mamy mali príslovie: 100 ťahov denne hrebeňom a vlasy budú žiariť krásou. Niektorí kaderníci však odporúčajú max. 20 prečesaní.

3. POUŽÍVAJTE VHODNÉ HREBENE
Na to, aby sa česanie a starostlivosť neminuli s účinkom, treba zvoliť vhodné hrebene. Vyberajte si podľa kvality svojich vlasov a vlasovej pokožky. Podľa toho, či sú vlasy jemné, kučeravé, nepoddajné, suché alebo rovné. Univerzálne vhodná je kefa na vlasy s mäkkým bruškom a prírodnými štetinami. Je jemná k vlasom a slúži ako masážna pomôcka pre vlasovú pokožku.

4. NEUMÝVAJTE SI VLASY KAŽDÝ DEŇ
Dajte vlasom šancu regenerovať sa a rozdeliť mazivo. Potrebujú na to viac času ako krátke vlasy. Umývajte si ich len ak sú naozaj znečistené alebo používajte suchý šampón len ku korienkom. Po „mokrom“ umytí zabaľte vlasy do uteráka, ktorý odsaje prebytočnú vodu. Netrite ich zbytočne, lebo keď sú mokré, sú „zraniteľnejšie“.

5. ROZMAZNÁVAJTE ICH KOZMETIKOU
Pre dlhé vlasy je nevyhnutný kondicionér po každom umytí. Udržujte dlhé vlasy tak zdravé, ako sa len dá. Ideálny je nezmývateľný kondicionér, ktorý pôsobí vo vlasoch až do ďalšieho umytia. A príležitostne vlasom doprajte hĺbkovú masku. Keď si vlasy umývate šampónom, čistite len vlasovú pokožku. Pri oplachovaní sa dostatočné (nie príliš veľké) množstvo šampónu dostane aj do dĺžok.

TIP LA FEMME: Expresný kondicionér a šampón Long Repair, bezoplachová starostlivosť s antioxidantmi a vzácnymi olejmi, ktorá zabraňuje štiepeniu či lámaniu vlasov, 2,79 €, Nivea

6. BUĎTE K NIM JEMNÁ
Správajte sa k svojim vlasom ako k detským. Nezaťažujte ich zbytočne horúcim vzduchom, agresívnymi odfarbovačmi, žehlením alebo kulmovaním. Predchádzajte ich zauzleniu tak, že pred použitím hustého hrebeňa použijete riedky a namiesto tupírovania zväčšíte objem stylingovou penou. Ak používate gumičku do vlasov, vyhýbajte sa kovovým klipom a plastovým doplnkom. Vhodné sú elastické textilné gumky. Vyberajte si tiež farby, ktoré nezaťažujú vlasy amoniakom alebo inými agresívnymi komponentmi.

TIP LA FEMME: farby na vlasy Farouk by 82/LA FEMME VLASY KRÁSNE DLHÉ VLASY IHNEĎ!
Salón Studio.In ponúka profesionálne služby v oblasti

predlžovania, zahusťovania vlasov, nechtového dizajnu. S dlhoročnou praxou, s mnohými skúsenosťami a samozrejme certifikovanými službami. V príjemnom prostredí môžete zažiť neopakovateľný pocit zo zmeny, ktorá vám určite vykúzli úsmev na tvári. Máme veľa spokojných zákazníkov a budeme radi, keď si k nám cestu nájdete aj vy. Spravte pre seba výnimočnú zmenu ešte dnes... Viac info na
www.predlzenievlasov.eu. CHI so zložením bez amoniaku a starostlivosťou pre krásne vlasy, www.farouk.com

7.UPRAVUJTE NASUCHO
Skôr než začnete vlasy upravovať fénom alebo kulmou, nechajte ich čiastočne vyschnúť. Horúci vzduch pôsobí na mokré vlasy deštruktívne. Suché vlasy navyše lepšie držia tvar po žehlení ako vlhké. Týka sa to aj vyčesávania (tzv. brushingu).

 

PRIPRAVILA: GABRIELA ŠÍROVÁ
FOTO: I S I FA, ARCHÍV

- - Inzercia - -