Dnes je sobota, 22.február 2020, meniny má: Etela
Čas čítania
3 minutes
Zatiaľ prečítané

Facebook pre slobodné

november 12, 2010 - 16:39
Je tu nový zoznamovací servis, ktorý sľubuje, že vám nájde Pána Božského ako šitého na mieru vašim požiadavkám, a to priamo vo vašom okolí.
Globálne najpopulárnejšiu sociálnu sieť, za ktorej založením stojí pár študentov z Harvardu na čele s Zuckebergom, netreba dvakrát predstavovať. Keďže štatistiky uvádzajú, že každý mesiac sa na Facebook pripojí okolo 500 miliónov používateľov z celého sveta a každým rokom jeho popularita rastie o neuveriteľných 60 %, predpokladáme, že aj vy ste dávno aktívna. Mnohí užívatelia Facebooku sa zhodujú v tom, že sociálna sieť uľahčuje komunikáciu medzi ľuďmi, búra rôzne bariéry, a tým ju robí otvorenejšou, priamejšou i efektívnejšou. A tento fakt pochopili nielen spoločenské duše, ale i mnohé firmy, ktoré v komunitnej službe našli sľubný nástroj na podporenie vzťahu so zákazníkom.

Sociálna sieť by teda logicky mala podporovať akékoľvek medziľudské vzťahy, aj tie medzi jedincami, ktorí majú v profile „odfajknutý“ status „single“. Lenže hoci Facebook predstavuje jazero hemžiace sa nezadanými šťukami, loviť v ňom ideálneho partnera môže byť komplikovanejšie než honba za bielou veľrybou. Ak však máte stále pocit, že svoje okolie máte od základov prečesané, rôzne zoznamky typu speed date sú vám cudzie a tušíte, že potrebujete vyskúšať nové vody nepoznaných možností, skúste zabrúsiť na Smartdate.com. Ide o novú sieť v rámci populárneho Facebooku, ktorá umožňuje hľadať spriaznenú dušu v obľúbenom pohodlí za sklom monitora.

Ako sa hľadá „Mr. Right“
Smartdate funguje celkom jednoducho. Vytvoríte si profil a stránka hneď sama začne pátraciu akciu, pri ktorej bude prehľadávať facebookových priateľov vašich priateľov a z nich si vyberie tých single jedincov, ktorí najviac zodpovedajú vašim kritériám. Adeptov, ktorých vám šikovná služba vyberie, môžete buď sama skontaktovať, alebo môžete požiadať spoločného známeho, nech vás dotyčnému predstaví. Smartdate však upozorňuje, že jeho cieľom nie je nájsť vám životného partnera, pretože také niečo vyžaduje čas a zatiaľ ani neexistuje zázračný návod, ako vám naservírovať priamo Pána Božského. Posielať správy anonymným krásavcom na základe fotografie a potom dúfať, že sa informácie z vašich profilov pretnú s vašimi očakávaniami môže byť beh na dlhú trať. K láske sú predsa potrebné aj dotyky, očný kontakt, vzájomné okúzlenie pohybom, gestami či mimikou, úsmevom a farbou hlasu. Zábavné chatovanie na jednej z top online zoznamiek s vyše 10 miliónmi single užívateľov však očakávať určite môžete. Základný servis služba poskytuje zdarma, spoplatnené je len prémiové členstvo, ktoré zaručuje umiestnenie vášho profilu v popredí.

Pravidlá online randenia
Ak ste rozhodnuté, že online zoznamka za vyskúšanie stojí, rozhodne sa v prvom rade nehanbite zverejniť váš status. Slobodná žena bez záväzkov šetrí čas svojim potenciálnym nápadníkom, ktorí sa tak môžu vyhnúť úvodným debatám s cieľom zistiť mieru vašej dostupnosti. Pokiaľ ide o ďalšie informácie vo vašom profile, záleží len na vás, čo chcete dať o sebe vedieť. V každom prípade sa snažte ukázať v čo najlepšom možnom svetle. Negatívne stránky vášho charakteru radšej vynechajte, poprípade ich aspoň odľahčite a zamerajte sa skôr na svetlejšie miesta. Nešetrite pritom záľubami a vecami, ktoré máte rada. Takto je viac pravdepodobné, že vám Smartdate nájde niekoho, s kým si budete naozaj rozumieť. Naozaj dobre vyplnenému profilu by určite nemali chýbať tieto atribúty:
  •     veľa úsmevov, primerané množstvo smajlíkov, rozžiarené oči a biele zuby na fotkách
  •     nápaditý, ale neprehnaný styling
  •     originalita
  •     humor
  •     inteligencia (cez dobrú slovenčinu, angličtinu a inteligentné statusy a komentáre)
  •     fotografie z rôznych oblastí života (nech vás nie je možné zaškatuľkovať výhradne medzi párty dievčatá a pod.)
  •     tzv. konverzačné startery (témy, ktoré dokážu rozpútať debatu a prilákať pozornosť)

A ak vám Smartdate skutočne vyhliadne sympaťáka napohľad hodného vášho záujmu, nehanbite sa ho osloviť. O tom online zoznamka je. Najväčšiu šancu na odpoveď vaša krátka správa bude mať, ak bude priateľská, bezprostredná a bude sa odvolávať na niečo, čo vás oboch zaujíma. Pokojne dajte do predmetu správy niečo, o čom sa už pán vyhliadnutý zmienil niekde na svojej stene alebo v info bloku. Nenačínajte však tému, ku ktorej nemáte čo povedať. Na inšpiráciu prikladáme správu, ktorá sa dočkala svojej odpovede:

Subject: kick box

Ahoj! Akurát včera som prvýkrát vyskúšala kick box. Wow, nie je to vôbec jednoduché! 100 klikov, 100 drepov a 100 brušákov, behanie, kopanie, stretching, kolená, lakte, rozbitý nos :). Telo zničené, ale pocit skvelý. Ako dlho sa už tomu venuješ?

Všetkým single ženám visiacim na sociálnych sieťach praje La Femme veľa úspechov pri zoznamovaní a hľadaní toho správneho spoločníka na pokec a možno aj niečo viac.

Smart date

V Európe je Smartdate stránkou s najrýchlejšie rastúcou popularitou s vyše 5000 novými členmi každým dňom. Hoci Smartdate vznikol vo Francúzsku, najväčšej obľube sa teší v Anglicku. U nás je zatiaľ stále neprebádanou končinou, ale už v susedných Čechách nie je Smartdate žiadnym neznámym pojmom a je len otázkou zanedbateľného času, kedy tento zoznamovací fenomén pohltí aj single Slovákov.

Autor: ZUZANA GREIZINGEROVÁ
Foto: Isifa

- - Inzercia - -