Dnes je pondelok, 22.apríl 2019, meniny má: Slavomír
Čas čítania
4 minutes
Zatiaľ prečítané

Katy Perry: Nemám rada hry!

november 02, 2010 - 13:55
Má len 26, ale hudobný priemysel jej leží pri nohách. Inteligentná moderná pin-up-girl Katy Perry sa nebojí odpovedať ani na otázky o sexe, mužoch a svojich zásnubách. A áno, pobozkala aj dievča!
Katy Perry nie je ani zďaleka hlúpučkou cukríkovou tínedžerkou. Za svoj ostrovtip a zdravé sebavedomie môže vďačiť nielen kvalitnej kresťanskej výchove, ale aj svojej povahe, pretože po toľkých odmietnutiach vydavateľstiev by sa vzdali aj tí najväčší optimisti. A možno je to aj tým, že Katy je pravá Califonia Girl a tie nikdy nesklonia hlavu! Dôvod na sebavedomie a radosť má momentálne dvojnásobnú, pretože chystá svadbu s mužom jej života – britským hercom Russellom Brandom, a na svete má už druhý megaúspešný album Teenage Dream, ktorý je sladkou retrospektívou do Katyiných tínedžerských čias.

Ako dieťa pastorov máš za sebou prísnu kresťanskú výchovu. To by človek na teba naozaj nepovedal. Nikdy si sa ani trocha neflákala?

Nikdy. Nedovolili mi to. Všetci v mojom okolí chodili do kostola. Okrem toho som poznala už len školu. Nikto z mojich priateľov nemohol pozerať MTV, chodiť do kina alebo počúvať rádio. Tak som bola vychovaná.

Aké šťastie, že si v 15-tich odišla na vlastnú päsť do L.A.!  Bolo to ťažké obdobie?
Mala som ojazdené auto, kopec dlhov, zlú prácu (kritizovať hudobné demá), ktorá mi trhala srdce. Po tom, čo ma odmietli tri vydavateľstvá, spoznala som úplne všetkých v hudobnom priemysle a vypočula si všetky tie ÁNO a NIE, som bola v peknej depke. Ale nikdy som si nepripustila zápornú odpoveď. Naozaj som si verila!

Kde si nabrala toľké odhodlanie?
Som súťaživý typ. Cítim, že mám tento dar. Je to, akoby ste cítili, že niečo je vo vás a tlačí sa to von. Nedá sa to udržať. Mám veľa ambícií.

Aj keď je to už dva roky stará záležitosť... Dočítali sme sa, že text k piesni I Kissed a Girl sa ti prisnil a iný plátok zas uverejnil, že si vlastne nikdy dievča nepobozkala. Aká je pravda?
Keď bola I Kissed a Girl aktuálnym hitom, bola som trocha zmätená. Nechcela som, aby sa z toho stala pieseň o lesbičkách. Jasné, aj ja som si zažila bozkávanie s dievčaťom, mnohokrát, ale nebudem to tu rozvádzať. Nechcela som, aby chlapci pri tej pesničke onanovali. Pre mňa to bola pieseň o ženskom čare a záhadnosti, ktorá položí každého muža a aj niektoré ženy na kolená.

Takže si sa bozkávala s dievčaťom. Bolo aj niečo viac?
Áno, a nehanbím sa za to. Niekedy sa mi stáva, že do miestnosti vstúpi žena, ktorá je taká nádherná, že mám pocit: „Tak teba chcem dnes ovoniavať,“ chápeš? (Smiech.) Mám niektoré priateľky, ktoré sú tie najanjelskejšie, najkrajšie stvorenia. A ak ma niekedy moji muži sklamú, utečiem k nim.

Keby si mohla pobozkať nejakú ženskú celebritu, kto by to bol?
Kedysi som chcela pobozkať Megan Fox, ale po tom, čo sa vydala, mi to už príde nevkusné. Asi Natalie Portman – je krásna a ešte k tomu aj inteligentná.

Ale muži sú u teba ešte stále na prvom mieste, však? Čo na nich najviac miluješ?
Ich zmysel pre humor. Mám rada šialených chlapov.

A prečo tak neznášaš krásnych mužov?
Neznášam, ako sa predvádzajú, akí sú slizkí a uhladení... ťažko s nimi držať krok. Nemám vyhradený vkus, pokiaľ ide o vzhľad, ale páčia sa mi muži, ktorí rešpektujú moju rodinu a to, odkiaľ pochádzam. Musia chápať moju prácu. Nechcem hrať vo vzťahu už rolu matky. Rada zachraňujem ľudí, ale strašne ma to vyčerpáva.

Čo mužom nedokážeš odpustiť?
Drogy, nedostatok ambícií. Nemôžem sa vyrovnať s niekým, kto len tak bezcieľne prepláva životom. Muž musí mať drive, to je sexy! Je mi jedno, či si pri mne hneď na začiatku prdne alebo sa špára v nose, pretože neskôr k tomu aj tak dôjde.

Je niečo, čo ti na nich fyzicky prekáža?
Zanedbaný chrup. Ach, môj Bože! Je mi jedno, či majú zuby krivé, ale aspoň nech si ich umývajú! U mňa majú šancu len čistotní chlapi.

V jednom rozhovore si povedala, že nemôžeš byť v obyčajnom vzťahu...
To teda nemôžem. Som na to príliš emotívna. Mám rada hudbu, ktorá ma dojíma, z ktorej mám husiu kožu. A to isté vyžadujem od vzťahu. Buď sa chlapec chytí, alebo nie.

Ale určite si zažila nejaké trapasy za tie roky...
Keď som bola v L.A., muži tam mali pocit, že keď zaplatia večeru, zaslúžia si „fajku“. Ja však hovorím, a som na to pyšná, nemôžem spať s niekým, ku komu nemám nejaký vzťah.

Aké ťahy na tebe muži radi skúšajú?
Nemám rada hry, aj keď takmer na každú to funguje. Mám rada mužov, ktorí zavolajú. Kašlem na pravidlo troch dní...

Vo vzťahoch si väčšinou tá, ktorá dáva kopačky, alebo tá, ktorá ich dostáva?
Snažím sa byť tá, ktorá dáva kopačky, ale moji bývalí to akosi nevedia nikdy prijať. Ťahá sa to vždy potom strašne dlho. Jednoducho to neviem...

Si zasnúbená s Russellom Brandom. Čo má Russell, čo iní muži nemajú?
Jeho spôsob vyjadrovania. Tým, čo hovorí, položí na lopatky kohokoľvek. A nepotrebuje ani päste.

Aký najkrajší darček si od neho dostala?
Mačiatko!

Ale to nemyslíš vážne! To sa nezmohol na nič hodnotnejšie?
Láska sa nemeria cenou daru, ale jeho hodnotou.

Si taká sebavedomá stále alebo existujú momenty, keď si zraniteľná?
Vždy som bola postavičkou, pretože ako herečka som v klipoch nikdy nebola za seba. Ale ak si niekoho obľúbim, otvorím sa a odhalím svoje skutočné ja. Neviem, či by si to zvládla...

Mnohí ľudia ťa považujú za sexsymbol a zdá sa, že si si plne vedomá svojej sexuality. Nechala by si sa nafotiť do Playboya?

Mám už 26 rokov a cítim sa vo svojom tele pohodlne, sebavedome a navyše veľmi milovaná, takže je to asi na mne aj vidieť. A byť v Playboyi? To asi nie. Je to akoby som vyložila na stôl všetky karty a ja si rada nechávam nejaké esá v rukáve. Medzi dráždením a odhalením všetkého je veľmi tenká línia. Ja radšej dráždim. Chlapci, sorry, nič nebude! (Smiech.)

Je niečo, čo o tebe fanúšikovia ešte nevedia?
Hmm, premýšľam...Ok, tak napríklad asi netušia, že prsia sú moje! (Smiech.) A pravidelne si umývam zuby. Chcem ich mať totiž biele ako Britney. (Smiech.) Ale nie, neznášam zápach z úst.

Autor: ALEXANDRA OKÁLOVÁ
Foto: EMI

- - Inzercia - -