Dnes je streda, 03.jún 2020, meniny má: Karolína
Čas čítania
8 minutes
Zatiaľ prečítané

Tajomstvo príťažlivosti

marec 30, 2011 - 18:26
My ženy sa chceme páčiť – sebe, iným ženám a hlavne mužom. Je to prirodzene ženské. Základným a asi jediným tajomstvom ako to skutočne dosiahnuť je, že sa najprv začneme atraktívne aj cítiť. Ak sa za príťažlivé považujete vy samé, začne vás tak automaticky vnímať i okolie. La Femme má však v rukáve aj zopár ďalších tipov (priamo od mužov), ktoré by vášmu vyžarovaniu mohli pomôcť.

Výrok:
„Príťažlivosť je z 50 % to, čo máte a z 50 % to, čo si druhí myslia, že máte.“ (Sophia Loren)

Niektoré ženy TO majú, iné TO nevyužívajú a sú aj také, čo TO nemajú vôbec. Dá sa to však získať, naučiť... Seriál Priatelia asi poznáte všetky - ktorú z hlavných hrdiniek považujete (vy aj vaše ctené polovičky) za najviac sexi? Ktorej vlasy dodnes kopírujú milióny žien po celej planéte? Mohla mať na sebe obyčajné džínsy, biele tričko s dlhým rukávam a tenisky a i tak vyzerala neuvereteľne sexi. Dokonca možno viac sexi, ako keď bola nahodená v mini. Keby sme sa pohrabali v jej šatníku, zaručene by sme tam nenašli nič výstredné, ani prvoplánovo vyzývavé, napriek tomu sme z nej nemohli spustiť oči. Ona TO má. Mnohé ženy si mysleli, že TO sú jej padajúce vlasy do tváre, a tak na druhý deň všetky vychádzali z kaderníctiev s identickým účesom, avšak bez Rachelinho sexepílu. Lebo TO nie sú jej vlasy, ani jej šaty, ale skôr spôsob, akým sa pohybuje jej telo. Je pekné a štíhle, ale pekné a štíhle telo má veľa žien, Rachel má ešte niečo navyše. Vie sa nosiť! Vie nosiť džínsy, tepláky i rozťáhané tričká takým spôsobom, že ju všetci považujeme za sexi. Všimli ste si ako sedí, gestikuluje, chodí, zdvíha sa zo stoličky? Aj tie najobyčajnejšie pohyby robí s úplnou ľahkosťou, gráciou a šarmom, a to je presne TO, čo ju robí atraktívnou.

Chôdza, sebavedomie a tajomstvá
V jednej scénke Rachel dokonca kamarátovi Joeymu prezrádza svoj zaručený trik na mužov: V polovici rande sa vraj vždy zodvihne a odkráča na toaletu. Každý chlap má tak možnosť obzrieť si jej promenádu z lákavého zadného uhla pohľadu. Vraj to funguje stopercentne... Asi je naozaj pravdou, že každý chlap sa otočí, keď jeho spoločníčka odchádza na toaletu, či však daný obraz spôsobí, že dotyčný nebude vedieť z vášho pozadia spustiť oči však už závísi od toho, koľko šarmu investujete do svojej chôdze. Podmanivá chôdza je základ ako upútať. Príkladom je aj scéna z Felliniho filmu Včera, dnes a zajtra, ktorá sa do filmovej histórie zapísala ako jedna z tých najerotickejších, hoci sa kamera sústredila iba na vlnivú chôdzu fatálnej Sophie Loren. Mimochodom, Sophia Loren je presne tá, ktorá všade tvrdí, že príťažlivosť je to, na čo sa vy sama cítite. Aj poznatky z neverbálnej komunikácie jasne hovoria, že do zvádzania by sa nemala púšťať nervózna či utiahnutá žena. Neustále kontrolovanie mobilu, napravovanie šiat či vlažný stisk ruky u vášho potenciálneho objektu nezanechajú práve najlepší dojem. Obdivné zdvihnutie obočia, fascinovaný pohľad, zrýchlený tep a spadnutú sánku u príslušníkov opačného pohlavia docieli iba sebavedomý vstup. Všetky ostatné tipy a triky majú byť už len vašimi nenápadnými barličkami, o ktorých viete len vy. Príťažlivou robí ženu aj malé tajomstvo...

Podpätky a push-upky
Nesmrteľná Marilyn Monroe takisto vkladala veľa energie práve do chôdze. Až tak, že si vraj na jednej topánke z páru nechávala skracovať opätok, aby sa pri kráčaní zvodne pohupovala v bokoch. Vysoké podpätky vedia spraviť so ženským šarmom hotové zázraky. Kým oblečenie vyzerá na vás vždy inak, väčšinou podľa toho, ako sa cítite, ako ste sa vyspali, prípadne koľko gramov ste schudli alebo pribrali, pekná topánka na nohe vždy vyzerá rovnako dobre. Možno práve preto Carrie Bradshaw urobila z vysokých topánok kult. Keď nimi klopkala po manhattanských chodníkoch, priťahovala obdivné pohľady aj napriek svojmu nezávideniahodnému nosisku. Podobne ako opätky, i keď neklopká ani nevydáva iný zvuk, funguje i spodná bielizeň. Prax dokázala, že spodná bielizeň pozitívne pôsobí na ženské sebavedomie a šarm, i keď ju pod oblečením nevidno (alebo práve preto). Na niekoho zaberajú krajky, na iného satén, hodváb, farby a na ostatných nezaberá žiadna bielizeň (Základný inštinkt). Vyskúšajte, čo najviac sedí vám a uvidíte, že po čase začnete pohodlné bombardiaky nosiť len do stanu. Pozor, žiadne, ani to najsexi spodné prádlo by nemalo byť spod oblečenia vidieť (výnimkou sú polopriesvitné šaty, ktoré si vyžadujú špeciálne kúsky)! To však neznamená, že sa pre istotu budete hrbiť ako ježibabka z Mrázika. Vystretý chrbát a vypnutá hruď dáva prirodzene vyniknúť vašim prednostiam. Dovolené je našívať si na podprsenku dve perly (ktoré potom budú dráždivo vystupovať spod blúzky), ako to robila napríklad Marlene Dietrich. Ak však máte pekné pevné tvary, pokojne zabudnite na bielizeň, žiadne korálky nenahradia skutočnú krásu ženských bradaviek...

Rúž a duchaplnosť

Každú sexi ženu by mal všade sprevádzať aj obláčik podmanivej vône.
Ovocné a nežné kvetinové esencie vyhľadávajú ženy, pre mužov sú však oveľa príťažlivejšie ťažšie, drevité a korenisté vône. Krásna Keira Knightley dokonca na zvádzanie používa rovno pánske parfumy. Príjemne z miery svojho spoločníka vyvediete, aj keď mu budete pozerať na jeho pery, pričom si sem-tam jemne oblížete tie svoje. Na jednej strane takto chlap nadobudne pocit, že vnímate to, čo vám hovorí, na strane druhej budete pôsobiť, akoby sa vám práve hlavou premávali hriešne myšlienky. A to je sexi! Ak však nechcete byť zaškatuľkovaná medzi šarmantné a krásne, ale taktiež aj trochu hlúpučké princezničky, nezabúdajte ani na svoje celkové vystupovanie. Je možné, že po úspešnom absolvovaní našich rád priemerný chlap celkom zabudne hľadať vašu vnútornú krásu, ale radšej sa na to nespoliehajte. Hlavne, ak si robíte zálusk na vyššie kapacity. Príťažlivá žena je pohotová, duchaplná a rozhľadená.

Hovorili sme, že tajomstvo príťažlivosti sa neskrýva v oblečení, ale ďalšou pravdou je, že nevhodné oblečenie dokáže u začiatočníčky školy sexepílu veľa vecí pokaziť, rovnako ako dobré oblečenie dokáže veľa veciam pomôcť. Hoci sme rady, keď sa mužom páčime a považujú nás za atraktívne, móda a trendy sú však pre nás ženy bohužiaľ často dôležitejšie. Lenže nie všetko, čo my považujeme za moderné a atraktívne, pohodlné, elegantné, úžasné alebo nápadité, tak rovnako pôsobí aj na mužov, ktorým sa chceme takisto páčiť. Zisťovali sme preto priamo u vybraných zástupcov opačného pohlavia, ktoré trendy u mužov zatiaľ nijako nepochodili. Na prvých miestach rebríčka nepríťažlivosti sa ocitli u nás tak obľúbené...

1. Balerínky – „Určite ma viac osloví žena na opätku ako v týchto cvičkách,“ hovorí napríklad aj spevák Robo Opatovský, ktorý ďalej priznáva: „Aj moja žena viac pri kúpe topánok pokukáva po balerínkach, ale nie sú cvičky ako cvičky a treba to vedieť aj skombinovať.“
Názor La Femme: Ak máte peknú, malú, štíhlu nôžku, balerínok sa rozhodne nevzdávajte, určite je lepšie cupitať v „cvičkách“ než sa zabárať v elegantných topánkach do medzierok meststkej dlažby a nadávať pri tom ako drevorubač – pohan. Pravidelné striedanie balerínok s podpätkami by mužov malo umlčať.

2. Gélové nechty.
Prípadne ešte ich horší variant – vykamienkované, vyperličkované a vyozdôbkované gélové nechty – „Dáma s takýmito nechtami vo mne vždy evokuje herečku na kastingu do porna,“ hovorí zase bez servítky novinár Roman (36).
Názor La Femme: Prirodzená krása je vždy príťažlivejšia. Ak  vašim nechtom ku kráse chýba naozaj veľa, zamaskujte to gélom, ale hlavne nenápadne!

3. Háremové nohavice
– „Znamená to, že máte čo skrývať? Napríklad veľký zadok??“ pýta sa tiež Roman.
Názor La Femme: Háremky sa dajú prepáčiť, ak ich viete nosiť.

4. Legínsy – „Aj keď máte dobré nohy, vyzeráte akoby ste práve prišli z Tour de France,“ myslí si fotograf Peter (26).
Názor La Femme: Pekne tvarované nohy a vhodný top a chlap si ani nevšimne, že mu ešte kedysi legínsy prekážali.

5. Zvieracie potlače a ďalšie výstrednosti
– „Leopardie vzory sú vraj in, ale na mňa osobne pôsobia veľmi asexuálne,“ hovorí PR manažér Dodo (31). Robo Opatovský ho dopĺňa: „Opasky a là Vinnetou ma veru nerajcujú...“
Názor La Femme: Súhlasíme, v jednoduchosti je krása.

VEĽKÝ TEST PRÍŤAŽLIVOSTI
Muži niekedy nevedia, čo chcú a svoje názory menia častejšie než trenírky, väčšinou podľa okolností. Preto sme si ich chceli ešte raz overiť. Navliekli sme modelku do všetkých tých vecí, ktoré sa im vraj na nás nepáčia (bzučo okuliare, háremky, legínsy, balerínky, zvieracie potlače, prehnaný mejkap...) a nechali ich hodnotiť. A náš názor sa potvrdil. Ak sa viete pekne usmievať, je úplne jedno, čo máte oblečené! Úsmev je sexi!

ROBO, spevák, 39:
FOTO 1: Tento outfit modelke jednoznačne pristane najviac. Je to moderné, šik, trendy a takýto štýl obliekania sa mi na ženách páči najviac. Modelka dobre zvolila k nohaviciam topánky na opätku, pretože k nízkym topánkam by už potrebovala pri výbere takéhoto strihu nohavíc dlhšie nohy.
FOTO 2: Tak toto sa mi vôbec nepáči, zvieracím vzorom som neprišiel na chuť a určite ma viac osloví žena v topánkach na opätku, ako v týchto „cvičkách“  Aj moja žena viac pri kúpe topánok pokukáva po balerínkach, ale nie sú „cvičky“ ako „cvičky“ a treba to vedieť aj skombinovať... Každopádne tomuto modelu dávam kvôli „cvičkám“ jednoznačné STOP!
FOTO 3: Ako som už povedal, nepáčia sa mi zvieracie motívy, aj keď sú trendy a v tomto prípade sa mi už vôbec nepáči strih šiat. Opasky  à la Vinnetou ma tiež nerajcujú. Ale čo ma najviac odradilo, sú tie otrasné umelé nechty!

DODO, kameraman, 29:
FOTO 1: Táto kombinácia je najprijateľnejšia. Zahalená, utajená identita.... cool 
FOTO 2: Veľmi asexuálne. Modré legínsy? Nie!
FOTO 3: Podľa môjho názoru, v tomto outfite nemôže pritiahnuť žiadneho muža...

 

 

DODO, PR manažér, 31
FOTO 1: Ležérna elegancia od pása hore s retro okuliarmi sa mi páči. Viem si ženu v takomto outfite predstaviť tak na pracovnom stretnutí, ako aj na rande či menej oficiálnej spoločenskej akcii. Ale v kombinácii s týmito háremovými nohavicami a topánkami, pripomínajúcich horskú obuv na podpätku by som asi krútil hlavou v duchu: „Také pekné dievča a tak sa vie zrichtovať.“
FOTO 2: Leopardie vzory sú vraj „in“, ale na mňa osobne pôsobia veľmi asexuálne a nezachráni to ani hlboký výstrih. Klincom do rakvy môjho vkusu je jánošíkovský opasok. Za takto oblečenou slečnou by som sa obzrel asi len raz.
FOTO 3: Opäť ten leopardí vzor, nemôžem si pomôcť, ale nie... Legínsy v tejto farbe mi zase pripomínajú tepláky, ktoré sme museli nosiť na základnej vojenskej službe. Tento štýl oblečenia sa mi inak celkom páči, evokuje vo mne leto, len by to mohlo byť v živších farbách a s iným vzorom.

MICHAL, 31, majiteľ marketingovej spoločnosti
FOTO 1: Najlepšie zo všetkých uvedených stylingov. Ako vidím na tvári modelky, aj ona sa v tom cíti najviac spokojná. Perfektné nohavice, aj okuliare, v pohode topánky.
FOTO 2: Kabelka aj balerínky sú ok. Myslím, že sa to tak nosí. Len k tomu všetkému legínsy tejto farby a materiálu akosi neviem celkom „stráviť".
FOTO 3: Možno sa do toho vôbec nevyznám, ale ak by som mal vyjadriť svoj názor, tak sa mi ten opasok zdá príliš dekorovaný. Pri výrazných šatách by som poradil asi niečo super jednoduché.

TOMÁŠ, herec, 30
FOTO 1: Príjemné milé nosenie na každý deň. Šály milujem vo všeobecnosti. Tento sa mi páči veľmi. Na parašutistický typ nohavíc si však zvyknúť neviem. Topánky sú trošku babkovské, ale po dvoch pivách by som sa aj tak pozeral inde 
FOTO 2: Je to rozkošné. S takýmito slečnami by ujovia nemali chodiť na „coffe break“, lebo budú určite meškat naspäť do práce...
FOTO 3: Tigrované šaty a široký opasok – môže byť. Je to také každodenné, pohodlné, nenásilné a elegantné.

Autor: ZUZANA GREIZINGEROVÁ
Foto: DANIEL KAPLAVKA
Styling: MILAN ŠTEFAN

- - Inzercia - -