Dnes je piatok, 06.december 2019, meniny má: Mikuláš
Čas čítania
5 minutes
Zatiaľ prečítané

Vzťah so zajačikom

marec 28, 2010 - 20:50
Nie ste Demi Moore a on tiež nie je úspešná, milióny dolárov zarábajúca hollywoodska hviezda. Láska medzi vami a vaším čerstvým dvadsiatníkom bude preto mať vždy vzhľadom na slovenské pomery inú podobu, i keď môže byť rovnako vzrušujúca. Niečo o tom viem.

Zaľúbiť sa do chlapca s výzorom muža? Môže sa to stať, aj keď ste už samostatná, životom ostrieľaná žena. Vám bude nesmierne lichotiť, že ešte dokážete konkurovať mladým, bezcelulitídovým, bezstarostným, spontánnym, uchichotaným štencom v bielych teniskách s pevnými prsiami a bez väčších problémov (jediný problém, ktorý riešia, je záverečná skúška so Zlochom, lebo na každej škole sa nájde nejaký problémový skúšajúci) a jeho zase nesmierne bude priťahovať fakt, že po ňom ide superžena, lebo tak od rodičov nezávislé ženy vníma. Nadšený dvadsiatnik navyše obzvlášť dobre padne, ak práve prežívate náročné single obdobie a už dlho ste sa nestretli s nefalšovaným obdivom voči vašej prácou strhanej osobe.

Ách, aký romantik!
Zajačikovia si často svoje staršie partnerky nesmierne vážia, dokonca im pre nedostatkový materiál v ich prirodzenom okolí pripadajú ako veľmi zaujímavé stvorenia. Okrem toho, že mladík bude obdivovať vašu samostatnosť, nezávislosť a intelektuálnu úroveň (predsa len, na rozdiel od neho, diplom z výšky už máte dávno zarámovaný), bude skláňať komplimenty aj k vašim nohám, vlasom, prsiam, elegantnému štýlu obliekania, atď., atď., iba preto, že si ešte stále myslí, že babu do postele dostane na lichôtky. Nech je za tým akýkoľvek úmysel, oslavy vašej krásy a jedinečnosti vždy budú lichotiť vášmu sebavedomiu.

Každý zajačik má tiež dostatok energie na to, aby ste s ním nikdy nespoznali slovo „nuda“. Život má pred sebou a v občianskom vek, ktorý mu dovoľuje skúšať nové veci. V posteli vás bude chcieť presvedčiť, hoci mal menej sexuálnych partnerov než vy, ako je dostatočne zdatný vo všetkých polohách. Nejaký čas mu dokonca nebude ani prekážať, že je jediný, ktorý sa snaží.Bez obáv si môžete vychutnávať pocit, že konečne nemusíte nič robiť, iba si slastne užívať a i tak preňho budete nezabudnuteľnou milenkou. Na začiatku mu totiž celkom postačí pocit, že dokáže uspokojiť aj staršiu (rozumej náročnejšiu) ženskú. Len z času na čas vám stačí vytasiť ženské zbrane, aby ste mu ešte viac zamotali hlavu.

S mladíkom si však užijete kopec zábavy aj mimo spálne. Chlapec, ktorý ešte nemusí platiť poistky a chodiť do práce, totiž všetok svoj voľný čas mimo školy využíva na zážitky, koníčky, výlety a chodbovice (alkoholické žúrky na chodbách internátov – pozn. red.).Takto je plný dojmov a zábavných historiek, s ktorými sa rád podelí. Bude vám v mobile ukazovať rôzne študentské videá a vy sa budete spolu s ním smiať, ako jeho spolužiak grcal cez okno alebo ako si s chalanmi doberali pripitú spolužiačku. Fúha, koľko prekážok...

Vzťah so zajačikom má však aj zopár mínusov. Ak je vaša láska synom bohatých rodičov, má aspoň vlastnú izbu, možno aj auto a slušné vreckové. V opačnom prípade býva na internáte v izbe s ďalšími dvoma nespratníkmi a všetky peniaze vždy prechľasce na študentských akciách. Zaručene sa teda budete stretávať iba u vás doma (a v noci), lebo pravdepodobne nebudete chcieť každé ráno zdraviť jeho len o niečo staršiu mamu alebo vo svojom veku tajne preliezať internátne balkóny (každý študentský domov má totiž svoje návštevné hodiny, mimo ktorých sú návštevy zakázané). Možno vám nechá vyrobiť falošný študentský preukaz, len nechcite potom zažiť ten trapas, keď váš podvod vrátnik náhodou odhalí. Môžete to síce brať ako príjemný návrat do obdobia, keď ste mali sladkých sedemnásť, alebo si hovoriť, že trochu adrenalínu vášmu stereotypnému životu predstaviteľky pracujúcej strednej triedy iba prospeje.

Čo vám však určite neprospeje, je nezlučiteľnosť vašich svetov. Buďte si istá, že vždy, keď si vy budete lámať hlavu nad nedokončenými pracovnými úlohami, on sa bude zabávať v spoločnosti nanajvýš koketných sexi spolužiačok. Nikdy vás nezoberie von, ani vás so svojimi kamarátmi nezoznámi, lebo sa bude báť, že by ste pri nich vyzerala ako nudná teta. Darmo ho môžete presviedčať o svojej spontánnosti a schopnosti tancovať striptíz na bare pred podnapitým obecenstvom, v spoločnosti svoje chvíľky určite zdieľať nebudete. Fakt, že vás nikdy nezoberie von, môžete koniec koncov brať aj pozitívne. Aspoň zaňho nemusíte platiť. Verte, bolo by vám trápne nechať sa pozývať na večeru od niekoho, kto ešte nezarába.

Ani bez neho, ani s ním

Napriek všetkým mínusom a neprekonateľným rozdielom vzťah zo zajačikom môže mať kúzlo, ktoré s vami pekne zamáva. Ak má chlapec aj niečo v hlave, zrejme vám totiž ukáže celkom iný, zaujímavý pohľad na svet. Zapáči sa vám to! Osobne však neradím skutočne sa zamilovať, i keď podľahnúť čaru bezstarostnej neviazanej láske je také jednoduché. Vzťah je to vždy veľmi dobrodružný, plný rozkoše a romantiky, no málokedy má nejakú perspektívu. Vedzte, že tak ako vy ste do toho vhupli hlavne preto, aby ste si užili, aj jemu šlo len o to, aby si románikom so staršou slečnou zvýšil kredit medzi menej skúsenými kamarátmi.

Nenechajte sa oklamať jeho zapálením, mladí chlapci sa zvyknú ľahko nadchnúť pre čokoľvek. Pokiaľ svoju romancu s mladším zoberiete ako hru, môžete z nej veľa vyťažiť vo váš prospech a srdiečko si nezlomíte. Iba sa naučíte byť viac uvoľnená, k bežným problémom začnete pristupovať bez stresu a zbytočných obáv, opäť v sebe objavíte niekdajšiu spontánnosť a nadšenie pre život. Opakujem, len sa prosím nezaľúbte! Tým by ste všetko pokazili.

Zamilovanosť zo staršej, príťažlivej, rozumnej a tak obdivne nezávislej ženskej robí v jeho očiach zúfalú, vzťahovačnú, nervóznu, žiarlivú, nevyrovnanú a detinskú chuderu. Stavu zamilovania sa preto vyhýbajte, stav dočasného očarenia je podstatne menej nebezpečný. Nechcete sa predsa po čase dostať do fázy, keď nebudete vedieť žiť bez neho, ani s ním. Predsa len to nikdy nebude mladý perspektívny podnikateľ, ktorého ste si po svojom boku vždy predstavovali ako svojho životného partnera.

Nič nie je nemožné
Aby sme však neukončili článok bez nádeje... Napriek protichodným skúsenostiam stále verím, že vzťah so zajačikom môže fungovať. Láska predsa hory prenáša a ani čas pre pravú lásku neznamená prekážku. Prečo by ste jednoducho nemohli po jeho boku počkať, kým z mladíka mladý perspektívny podnikateľ nevyrastie? Chce to však na obidvoch stranách veľa kompromisov, tolerancie, otvorenosti, úprimnosti, pochopenia, vlastne tak ako v každom inom vzťahu... A to by ste asi od dvadsiatníka chceli priveľa... V každom prípade, veľa šťastia!

Zhrnutie:

Plus

obdivuje vás
lichotí vám
váži si vás
snaží sa v posteli
je zábavný
poskytuje adrenalín
uvoľníte sa pri ňom
ukáže vám iný pohľad na svet

Mínus

nezarába
nie je celkom samostatný
má veľa kamarátov
až príliš rád sa zabáva
má ešte viac kamarátok
jeho kamarátky sú mladšie a viac sexi
vaše svety sú nezlučiteľné
platíte vždy vy
stretávate sa u vás doma
stretávate sa iba v noci
je s vami, aby si zvýšil kredit
zatiaľ nemá perspektívu

Autor: ZUZANA GREIZINGEROVÁ
Foto: Isifa

- - Inzercia - -