Dnes je streda, 26.jún 2019, meniny má: Adriána
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Last Minute DIETA – keď už cvičenie nepomáha

jún 25, 2014 - 21:42
Hodiny v posilňovni. Kilometre behu. Zdravý životní štýl. A aj tak ̶ tuk z bokov, stehien, alebo brucha nie a nie zmiznúť. Niekedy si totiž s problémom uloženého tuku nedokáže poradiť ani sebalepšia výživa nebo cvičenie.
Aj keď sa mnoho ľudí stále domnieva, že liposukcia je metóda, ktorou sa rieši nadváha či obezita, opak je pravdou. Liposukcia by mala prísť na rad až potom, čo sme s tukovými vankúšikmi bezvýsledne skúšali bojovať pomocou cvičenia a zmeny životného štýlu. 
 
Oproti klasickej liposukcii, ktorá je pomerne invazívným zákrokom, sa v dnešnej dobe ponúkajú aj podstatne šetrnejšie metódy formovania postavy. Vďaka nim ušetríme predovšetkým čas v podobe dlhej rekonvalescencie, modriny a krvné straty, rovnako ako dlhodobé nosenie elastického prádla a v neposlednej rade sa vyhneme aj celkovej anestézii.
 
Mílnikom v ére modelovania postavy se stala laserová liposukcia. Pretože laser dokáže presne cieliť na tukové bunky, které rozpustí, môžeme sa nežiadúceho tuku zbaviť rýchlo a takmer bezbolestne. Laserom porušené tukové bunky lekár odsaje v miestnom znecitlivení pomocou tenkej kanyly. „Môžem potvrdiť, že počas svojej praxe som mohol vyskúšať niekoľko druhov liposukcíí a laserová liposukcia SlimLipo je to najlepšie, nakoľko jej hlavnou výhodou je okrem iného aj to, že sa nemusíme obávať uvolnenej kože, tak ako to zvykne byť po klasickom odstraňovaní tuku, po ktorom často zostávajú volné kožné prebytky. Tieto bývá nutné odstrániť chirurgickou cestou a pomocou liposukcie SlimLipo sa tohoto zákroku ušetríme,“ uvádza MUDr. Martin Molitor z kliniky YES VISAGE.
 
Dalšia, úplne neinvazivná metóda odstránenia tuku, je liposukcia zmrazením ̶ kryolipolýza. V rámci tohoto ošetrenia lekár pomocou špecializovaného prístroja zacieli na tukové bunky. Tie pôsobením riadeného chladu začnú odumierať a z tela ich následovne odstráni vlastný lymfatický systém. Rovnako ako u laserovej liposukce, ani tu sa neobjavuje problém s prebytkami kože, ktorá po zákroku prilne k okolitým tkanivám, je hladká a hebká. A koľko tuku z ošetrovanej partie zmizne? Môžeme počítať s úbytkom minimálne o štvrtinu.
 
 
Naše tukové zásoby ale nemusia byť iba nevítané zlo, kterého se chceme za každú cenu zbaviť. Svoj vlastný tuk môžeme využiť ku zkrášleniu iných telesných partií. Napríklad k zvätšeniu prsníkov, vyplneniu vrások alebo modelácii prepadnutých lícnych kostí. V rámci jedného zákroku – lipotransferu ̶ sa tak nielenže zbavíme nežiadúcich tukových zásob, ale súčasne môžeme významne vylepšit svoju vizáž. „Lipotransfer je výborná metóda pre určitú skupinu klientiek, kedy je dostatok tukového tkaniva v nežiadúcich partiách a naopak niekde chýba. Limitom lipotransferu je ale dostatočné množstvo prebytočnej tukovej zásoby. Výhodou je, že tento tuk je telu prirodzený a telo tak nemusí prijímať cudzí implantát alebo látku,“ vysvetľuje MUDr. Martin Molitor.
 
Odstránenie tukových zásob, s ktorými sme dlho marne zápasili, nám prinesie nielen radosť z vlastného tela, ale tiež novú motiváciu udržať si svou postavu krásnu aj naďalej. Teda ani po zákroku estetickej medicíny nezabúdajme na zdravý životný štýl a aspoň občas sa zastavme v posilňovni.
 
Zdroj a foto: Yes Visage

- - Inzercia - -