Dnes je štvrtok, 19.júl 2018, meniny má: Dušana
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

List od veľvyslanca mladých

máj 01, 2014 - 14:33
Veľvyslanectvo mladých otvára brány slovenským študentom do sveta! Aj Peter Ľuba získal takú šancu pred dvomi rokmi. Odvtedy sa vďaka svojej šikovnosti a aktivite dostal na viaceré prestížne súťaže, získal certifikáty a žne úspechy jeden za druhým. So svojimi zážitkami sa s našou redakciou podelil v liste...
 
List od Petra Ľubu
 
v poslednom čísle Slovenky a  tiež na Ženskom webe, som s všimol, že ste dali priestor aj účastníkom z minuloročnch finálových kôl vášho vynikajúceho projektu Veľvyslanectvo mladých. 
 
Rozhodol som sa vám napísať o mojich ďalších aktivitách. Zúčastnil som sa na finále Európskeho matematického kongresu Euromath 2014, ktorý sa uskutočnil na Cypre a pred pár dňami som sa z nej vrátil domov (24-28.4.2014).  So svojou výskumnou prácou som sa dostal medzi najlepšie - finálové práce a získal som certifikát. Ako jediný zo Slovenskej republiky. Kongres otvoril Minister školstva Cypru za účasti rektorov známych európskych vysokých škôl. Mám  množstvo fotiek, postrehov a ukážok k čomu sú vedení žiaci z európskych a ázijských stredných škôl, na hodinách matematiky.  Boli tam napríklad zástupcovia z Karlovej univerzity v Prahe s nádherným divadelným predstavením ako jedným zo spôsobov ako priblížiť matematiku záujmom mladého človeka. Našiel som si priateľov z Iránu, Nigérie a z mnohých ďalších pre nás veľmi vzdialených destinácií. Moja práca je publikovaná v zborníku prác, ktorý vyšiel knižne. Bola tam prezidentka Európskej matematickej spoločnosti pani Marta Sanz-Sole, pani Behrends Z Berlínskej univerzity, pani Novotná z Karlovej univerzity a mnoho ďalších. Vystúpili s vlastnými workshopmi a ukázali nám aká krásna je matematika. Viac info je aj na stránke www.euromath.org
V roku 2012 som vyhral druhé miesto vo vašom projekte Veľvyslanectvo mladých a bol som v Bruseli. Táto skúsenosť ma naštartovala k ďalším aktivitám a som Vám za ňu veľmi vďačný. Pre ilustráciu posielam niekoľko fotiek . Chcel som v prvom rade osloviť vás, lebo ste ma "naštartovali" k aktívnemu životu. 
 
Peter Ľuba
 
 
Ďakujeme Petrovi za krásny list. Tešíme sa, že projekt Veľvyslanectvo mladých odštartoval jeho pôsobenie na európskej vedeckej pôde. Držíme mu päste v ďalšom vzdelávaní a napredovaní a želáme veľa príjemných zážitkov!
 
Autor: RED, P. Ľuba
Foto: P. Ľuba
 

- - Inzercia - -