Dnes je streda, 23.máj 2018, meniny má: Želmíra
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Moderné Paleo – začnite konečne žiť zdravo!

január 07, 2014 - 20:58
Ktoré tuky sú naozaj zlé? Treba obmedzovať soľ? Je pravda, že je nutné jesť malé porcie viackrát denne? Ktoré potraviny v skutočnosti spôsobujú vysoký cholesterol? Je celozrnné pečivo zdravšie ako biele? V stravovaní prevláda množstvo mýtov a často je zložité vyznať sa v nich. Máme pre vás skvelú knihu, ktorá pomôže a poradí!
Ak chcete zrozumiteľné vysvetlenie toho, ako funguje náš metabolizmus, prečo priberáme, prečo nás prenasledujú rôzne choroby a zápalové ochorenia, siahnite po horúcej novinke Moderné paleo. Je to prvá slovenská kniha o nutrične najbohatšom spôsobe stravovania. 
 
Ponúka návod, ako sa zbaviť nadváhy, civilizačných ochorení a chronickej únavy jednoduchou, prirodzenou a logickou zmenou v stravovaní. Autori popísali princípy optimálnej stravy - musíme mať nutrične kvalitnú stravu, jedlo má mať správnu glykemickú záťaž (aby dokázalo dobre zasýtiť) a negatívny zápalový faktor. 
 
Základným princípom Moderného palea je obmedzenie spotreby sacharidov, vylúčenie potravín s vysokým obsahom problematických látok a alergénov. 
 
 
Kniha Moderné paleo obsahuje aj množstvo praktických rád a receptov. Môžete tak objaviť spôsob ako jesť, aby ste mali ideálnu hmotnosť a zároveň boli zdraví a spokojní. Kniha stavia na odbornej argumentácii a overených výsledkoch. Dozviete sa, prečo sú tuky vhodnejší zdroj energie ako cukry, akým spôsobom vplýva strava na chronické civilizačné a zápalové ochorenia a objavíte pre seba najvhodnejší spôsob stravovania.
 
Každá potravina má konkrétnu nutričnú a kalorickú hodnotu, index nasýtenia a pozitívny, neutrálny alebo negatívny vplyv na zápalové procesy v organizme. Kvalitná strava zároveň dokáže zasýtiť skôr, než sa prejete a zároveň pomáha oživiť prirodzené chute.
 
Autormi knihy sú Miroslav Karpaty a Diana Uríčková, zakladatelia portálu www.paleo.sk. Odborne na knihe spolupracovala MUDr. Eva Smíšková, ktorá sa venuje dietológii vyše desať rokov.
 
Objavte tajomstvo Moderného palea – prečítajte sú úryvok.
 
 
Zdroj a foto: IKAR

- - Inzercia - -