Dnes je utorok, 18.jún 2019, meniny má: Vratislav
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Najpohodlnejšie topánky leta.

máj 05, 2015 - 10:17
V najnovšom čísle La Femme môžete nájsť výber krásnych kúskov klasických korkových šľapiek, ktorý si pre Vás pripravil stylista Andrej Kusalík. Dnes Vám prinášame pár outfitov, ktoré môžu poslúžiť ako inšpirácia a možno niekomu pomôžu pri rozhodovaní sa, či kúpiť alebo nekúpiť! Ak už svoje máte, určite si ich neviete vynachváliť, všakže?

Síce sa tento trend začal objavovať už minulé leto, bolo veľmi málo ľudí, ktorí mu dali šancu. Prečo? Úprimne, väčšina z nás ma túto obuv zafixovanú ako pracovnú či povinnú školskú! Niet divu, koľko z nás ich na základnej a strednej škole neznášalo? Myslím, že takmer všetci. Každopádne, s pribúdajúcim vekom človek zisťuje, že niet nad pohodlnosť a teraz, keď tieto topánky vídať i na prehliadkových mólach a v kolekciách všetkých obchodov, je ten pravý čas zahodiť predsudky a skúsiť im dať opäť šancu! Ja som si ich zamilovala už počas minulého leta, kedy mi boli skvelými spoločníkmi počas cestovania a nezanevrela som na nich ani po tom, čo som sa vrátila naspäť domov. Dni sú čoraz teplejšie a ja svoje šľapky opäť vyťahujem z police na topánky a teším sa, že tento praktický kúsok je in! Ich výhodou je, že sa dajú obliecť takmer ku všetkému a vydržíte v nich celý deň. Na výber sú drahšie klasické modely, ako napríklad Birkenstock, no nájdete i lacnejšie a dostupnejšie verzie. Tak čo, máte už aj vy svoje "papuče"?

1. Slovenská blogerka žijúca v Londýne, Natália Homolová, svoje netradičné šľapky s kamienkami v čiernej farbe skombinovala s jednoduchými, no efektnými kúskami. Samotný šperk vo forme retiazky, ktorá je určená na nosenie vo vlasoch, dodal celému outfitu skvelý šrnc!

foto: Richard Baca

2. Na fotografii, zachytávajúcej módu z ulice v NY, je usmiatá slečna v šľapkách, ktoré sú riešené na spôsob gladiátoriek. Celý outfit pôsobí uvoľnene. no zároveň sebaisto.

foto: Pinterest

 

3. Pozitívny a nadčasový outfit pre každú vekovú kategóriu. Žltá sukňa v kombinácii so zlatými šľapkami pôsobí veľmi živo a sviežo. 

foto: whowhatwear

 

4. Švajčiarska blogerka Kristina Bazan zvolila k svojim šľapkám športovo-elegatný outfit, z ktorého srší nadčasovosť. Biele nohavice vyhrnuté do 7/8 dĺžky zúžia členky a poodhalia topánky v celej ich kráse!

foto: Pinterest

5. Ja som k svojím strieborným šľapkám zvolila jemné farby a ruksak, ktorý mi padol počas túlania sa svetom vhod.

 

Ivana Petrušová

- - Inzercia - -