Dnes je štvrtok, 24.január 2019, meniny má: Timotej
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Neznášate potenie? Zatočte s ním!

september 28, 2013 - 21:28
Ak budeme tvrdiť, že potenie nenávidí snáď každý, zrejme sa nenájde nikto, kto by to poprel. Túto nutnosť nášho organizmu naozaj neprijímame s nadšením, ba skôr naopak. Zápach a vlhkosť s potením súvisiace v nás totiž vyvolávajú pocity, v dôsledku ktorých by sme najradšej ostali v absolútnom spoločenskom ústraní. Tomu je už koniec!
 
Potenia sa treba ale aj zastať a povedať, že je súčasťou našich životov, a to dokonca veľmi potrebnou. Prostredníctvom neho sa totiž naše telo ochladzuje. Mokré fľaky na oblečení a zápach s potením súvisiaci však nie sú vôbec príjemnými sprievodnými javmi a každý z nás sa im chce vyvarovať.
 
Ako? Jednoducho. Ak nechcete podstúpiť žiadny drastický zásah, akým je napríklad samotné odstránenie týchto potných žliaz, ale hľadáte riešenie vyslovene kozmetické, v tom prípade je tým jednoznačným používanie dezodorantov alebo antiperspirantov. Viete, aký je medzi nimi rozdiel? Dezodoranty bojujú proti zápachu, antiperspiranty proti vlhkosti. Dezodoranty znižujú mieru zápachu, avšak neredukujú množstvo potu. Antiperspiranty znižujú množstvo potu, čím sa znižuje alebo úplne zastavuje aj samotný zápach. V žiadnom prípade sa však antiperspirantov netreba báť, i keď zabraňujú poteniu, neohrozujú ochladzovanie organizmu! Netreba zabúdať, že v podpazuší máme len 1 % potných žliaz a výrobcovia týchto vzácnych pomôcok veria, že inde ako v podpazuší ich používať nemienime.
 
A tu nastáva otázka - čo je vhodné používať? Určite je ideálne siahnuť po kombinácii, teda dezodorantoch antiperspirantoch. Tí najaktívnejší z nás by určite mali siahnuť po kvalitných a overených dezodorantoch antiperspirantoch, ktoré sú aktívne minimálne 24 hodín a ktoré nám dovolia prekonať vlastné hranice. Dôležité je kontrolovať si zloženie antiperpsirantov. Väčšina z nich, nakoľko plnia aj funkciu dezodorantu, totiž obsahuje aj parfémovú zložku, čo u niektorých z nás môže vyvolávať alergie. Pre tie existujú na trhu napríklad aj hypoalergénne antiperspiranty, ktoré neobsahujú alkohol, parabény, parfémy či iné alergie vyvolávajúce látky.
 
Niektoré z nás však majú skôr ako s alergiami problém s tým, že si nevedia nájsť ten správny antiperspirant pre svoje potreby. Inými slovami - môže byť problém, že sa vám zdá, že antiperspirant je slabý. V tom prípade môžete siahnuť napríklad po novom rade pre dámy i pre pánov Rexona Maximum Protection. Antiperspiračný krém Rexona Maximum Protection obsahuje jedinečnú technológiu TRIsolidTM, vďaka ktorej poskytuje vyššiu ochranu ako iné antiperspiranty na trhu. Technológia TRIsolidTM kombinuje aktívnu antiperspiračnú zložku, mikrokapsule, ktoré účinne bojujú proti nepríjemnému zápachu a zložku na hydratáciu pokožky. Aktívna antiperspiračná zložka reaguje s potom a vytvára na pokožke ochrannú vrstvu, ktorá zabraňuje poteniu. Mikrokapsule uvoľňujú vôňu a počas celého dňa udržiavajú pocit sviežosti a čistoty, a to aj v momentoch stresu či rozrušenia. Hydratačná zložka zabezpečuje starostlivosť o pokožku a vďaka nej sú antiperspiranty Maximum Protection šetrné k pokožke podpazušia. Žiadny antiperspirant z radu navyše neobsahuje alkohol a je účinný až 48 hodín.
 
Na dosiahnutie najuspokojivejšieho účinku je vhodné aplikovať antiperspirant do podpazušia pred spaním. Počas odpočinku sú totiž potné kanáliky najmenej aktívne, vďaka čomu môžu antiperspiračné zložky lepšie preniknúť do pokožky a zaistiť čo najlepšiu ochranu pred potením. Aj napriek rannej sprche bude takto aplikovaný antiperspirant vysoko účinný počas celého dňa.
 
Zdroj a foto: Kuulfabrik

- - Inzercia - -