Dnes je štvrtok, 22.august 2019, meniny má: Tichomír
Čas čítania
3 minutes
Zatiaľ prečítané

Nie je zoznamka ako zoznamka

jún 10, 2014 - 10:55
Máj a jún sú vraj dva najdepresívnejšie mesiace v živote single ženy. Z každej strany na ňu totiž útočia svadobné oznámenia, či prešťastné vysmiate fotografie novomanželov. Tá pravá, kolená podlamujúca láska o ňu ešte nezakopla a bojí sa, že to tak bude navždy. Je zoznamka fenomén, ktorý je účinnou výplňou pre prázdne srdce a aké sú ich alternatívne formy?
Zabudnite na klasické internetové zoznamky a zoznamovacie kancelárie, ktoré vám po siahodlhom dotazníku ponúknu katalóg tvárí a údajov, ktoré sa k vám údajne hodia. V svete sa už randí v úplne inej dimenzii.
 
Spoločné záujmy tvarujú lásku
 
Je to osvedčená rovnica. Len máloktorý pár sa dokáže udržať na vlne harmónie bez toho, aby spolu zdieľali spoločné záujmy. Tejto životnej pravdy sa chytilo hneď niekoľko zoznamovacích agentúr.  V Seatli si v rámci prezerania ponuky v istom miestnom kníhkupectve môžete nájsť aj partnera. Na veľkú stenu single ľudia pripnú obálku svojej obľúbenej knihy. K tomu napíšu, prečo práve ju zbožňujú, akú úlohu zohrala v ich živote a pridajú aj svoje kontaktné údaje, avšak bez jedinej ich fotografie, a to preto, aby sa zo zoznamky vytratil „povrchný“ faktor. Ak ich slová niekoho zaujmú, nechá dotyčnému na stene odkaz, alebo sa mu ozve priamo. Táto netradičná zoznamka funguje už vyše desať rokov. O tom, že funguje úspešne, svedčí kút steny, venovaný svadobným fotografiám zaľúbencov, ktorí sa spoznali a zamilovali do seba práve vďaka tomuto láskyplnému kníhkupectvu.
 
Varíme si, ľúbime sa
 
Láska ide skutočne cez žalúdok. Vedia to nielen gazdinky, ale aj organizátori kurzu varenia pre nezadaných. V tomto prípade nemusíte utekať až za veľkú mláku, kurz varenia pre nezadaných prebieha už aj v Prahe, Ostrave, Brne, ale aj v Bratislave. Naučíte sa pripraviť plnohodnotné sedemchodové menu. Ak vo vašej skupine natrafíte na muža (či ženu), čo má vaše sympatie a budú vzájomné, pompézne menu, čo si spolu navaríte, si vzápätí môžete vychutnať pri svetle sviec a príjemnej hudbe. A ak iskra nepreskočí, ostáva vám aspoň dobrý pocit z toho, že ste sa niečo nové naučili.
 
 
Pripite si spolu
 
Víno je nápoj bohov a milencov. Možno aj preto sa veľkej obľube tešia vínne cesty pre nezadaných. Pohárik dobrého vínka rozihrá nejednu žilku a stiera prvotné okúňanie. Na Slovensku sú vínne cesty v chladných, prítmím zaliatych pivničkách pomerne častou a vyhľadávanou voľnočasovou aktivitou pre ľudí z vyššej strednej vrstvy. Tí sú ochotní degustovať, spoznávať nové odrody a druhy vína a nie je im ľúto si za ne aj priplatiť. V susedných Čechách z daného vínneho fenoménu urobili už aj zážitkovú možnosť stretnúť toho pravého. V skupinkách single ľudí sa degustuje nielen po Českej republike. Tí solventnejší vycestujú aj do Talianska, ešte solventnejší do Brazílie. Spoločný zážitok, spojený s bývaním v romantickom hoteli a trávením dlhého času tak môže byť ešte intenzívnejší a nezabudnuteľnejší.
 
Bizarnosti
 
Koľko ľudí, toľko chutí. To platí aj v zoznamkách. Vyznávači netradičných koníčkov, filozofií, chúťok... Títo všetci sa zgrupujú a nadväzujú kontakty na svojich „svojských“ internetových zoznamkách. Svoje zoznamovacie portály majú vegáni, zarytí fitnesáci, matematici, milovníci pírsingov či tetovaní, chovatelia mačiek, enormne obézni ľudia, fanatici pohrúžení do snímok ako je napríklad Star Treck, Pán prsteňov či Harry Potter. Za všetky spomeňme tzv. Walt Disney zoznamku. Hlavná filozofia zoznámenia sa na tomto portáli spočíva v netradičnom stretnutí dvoch ľudí. Prvé osobné stretnutie prebieha zo zásady pri zachovaní skrytej identity celkom vtipným spôsobom. Dvaja ľudia si totiž na rande vyrazia v kostýme obľúbenej kreslenej postavičky. Dôležité je, aby mali maskou prekrytú aj tvár, a to z toho dôvodu, aby sa zameriavali viac na duševné hodnoty a spôsob vyjadrovania, než na svoj výzor. Až v „druhom kole“ prichádza na rad odhodenie masiek. Nejeden medvedík Pu už takto našiel svoju vysnívanú Pocahontas. Vlastné zoznamky majú aj vyznávači sado-maso sexuálnych praktík, nudisti, milovníci tantry alebo swingers. Pri hľadaní kurióznych zoznamovacích portálov však vedie zoznamka, ktorá spája „rodičov s deťmi“. Jedinci milujúci nosenie plienok, dupačiek a cmúľanie dudlíkov si tu hľadajú dobrú, alebo zlú mamičku či tatinka, ktorí ich s láskou prebalia, pomaznajú sa s nimi a vložia ich späť do ich XXL kolísok. Roztomilé, nie?
 
Viac sa dočítate v júnovom vydaní La Femme!
 
Podobné články:
 
 

- - Inzercia - -