Dnes je sobota, 19.január 2019, meniny má: Drahomíra, Mário
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Ples v opere: uznávaná hviezda britpopovej scény Sharleen Spiteri

január 12, 2013 - 17:39
Dnes večer sa na Slovensku oficiálne začína plesová sezóna, ktorú už tradične otvorí prestížny Ples v opere.

Hosťom tohtoročného Plesu v opere bude britpopová kráľovná, speváčka Sharleen Spiteri, ktorá sa preslávila najmä ako líderka populárnej hudobnej skupiny Texas. Na Slovensko pricestovala v piatok popoludní. Sharleen Spiteri dnes večer slávnostne otvorí tradičným úderom na gong 13. ples v opere a tým aj novú plesovú sezónu na Slovensku.

Začiatok jej úspešnej hudobnej kariéry sa spája s rokom 1986, keď sa stala spoluzakladateľkou hudobnej skupiny Texas. Úspech formácie naštartoval singel I Don`t Want a Lover z roku 1989, ktorý sa raketovo dostal do rebríčka Top Ten a predalo sa z neho približne dva milióny nosičov. Potom nasledovali albumy Mothers Heaven a Ricks Road, ktoré sa v rebríčkoch predajnosti dobre umiestnili hlavne vo Francúzsku a Španielsku. V roku 1997 nastal historický zlom, a to po vydaní singlu Say What You Want. Ten sa zaradil medzi najznámejšie hity skupiny Texas a získal šesťkrát platinové ocenenie.

Od založenia skupiny až po súčasnosť skupina Texas vydala sedem albumov a predala viac ako 20 miliónov hudobných nosičov. Od roku 2008 sa Sharleen Spiteri vydala na sólovú dráhu a svojim verným fanúšikom priniesla dva albumy Melody a The movie song book. Najznámejšie hity ako napríklad Halo, Black Eyed Boy, Inner Smile, Say What You Want či Summer Son zaznejú v podaní Sharleen Spiteri počas slávnostného večera 13. plesu v opere.

Na hostí plesu čaká v tomto roku opäť kvalitný program, v rámci ktorého vystúpia umelci, ktorých spájajú spoločné menovatele, a to talent a úspech. Úvodný vstup bude patriť husľovému virtuózovi Vladimírovi Jablokovovi, ktorý je mimoriadne populárny najmä v Írsku. Hold opere vzdá tenorista Pavol Bršlík, jeden z najtalentovanejších slovenských operných spevákov. Krásu baletného umenia zažijú hostia v podaní Niny Polákovej a Romana Lazíka, ktorí sú sólistami svetoznámeho Viedenského štátneho baletu.

Aj tento ročník Plesu v opere sa nesie v znamení pomoci a to Detskému kardiocentru v Bratislave. Celý výťažok zo vstupeniek, vrátane dobrovoľných príspevkov z tohto spoločenského podujatia, poputuje na technické vybavenie operačných sál v novom pavilóne kardiocentra, ktorého výstavba je plánovaná na jar tohto roka.

Autor: RED, KKR
Foto: archív

- - Inzercia - -