Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Podprsenka plná pohľadov

august 18, 2014 - 10:21
Vo svete panuje názor, že prsnaté ženy to majú v živote jednoduchšie. Stačí si dať väčší výstrih a úspech, či slintanie muža sú zaručené. Aká je však realita? Naozaj si idú muži za bujným poprsím zlámať nohy?
Je ťažké mužské plemeno akokoľvek zovšeobecniť, dokonca aj v tom, či majú všetci občas v obľube plné dlane ženských pŕs. Zrejme nie. Ale počet týchto mužov nebezpečne rastie a lichotí viac ich sexuálnym pohnútkam ako charakteru. Štvorky by totiž chceli do postele a dvojky do každodennej reality...
 
Dojky sú out
 
Milovníci ženských pŕs sa zhodujú v jednom. Márna je závratná veľkosť košíkov, pokiaľ prsia nemajú pekný tvar a typovo nesedia k postave ženy. Mľandravé dojky a prsia à la moravianska Venuša už len málokoho nadchnú. V móde a v prvoradom mužskom záujme sú pevné, guľaté prsia, ktoré nepadnú na kolená po rozopnutí podprsenky. Nie však neprirodzené lopty, ktoré ako na bežiacom páse vytvárajú ruky niektorých plastických chirurgov. Ak si má muž vybrať, vedzte, že prednosť dáva žene s prirodzenými prsiami pred silikónmi. Biológovia tvrdia, že najkrajšie a najpevnejšie prsia má žena okolo dvadsiateho až dvadsiateho piateho roku života. Vtedy takpovediac už nerastú a ešte neovísajú. Silikóny sa podľa pánskych časopisov tešia čoraz menšiemu úspechu, teda vychádzajú z módy. Aj preto je možno zarážajúce, že zväčšovanie pŕs je stále najčastejší zákrok plastických chirurgov a ročne sa mu podrobuje v priemere pol milióna Európaniek. Prehnané silikóny boli ešte v deväťdesiatych rokoch zárukou na úspech prerazenia v pornobiznise. Dnes sú out. Stovky žien pre svoju túžbu mať dokonalé veľké alebo rovno obrovské prsia umreli udusením alebo im zničili zdravie komplikácie, ktoré prišli po operácii. Taký bol osud aj silikónovo-kolagénovej krásky Lolo Ferrari. Na konte mala „úctyhodných“ 18 plastických operácii zväčšovania hrudníka, ktorého obvod dosahoval 150 cm. Prsia ju jednoducho udusili počas spánku.
 
 
Čo na to odborníci – muži:
 
Juraj, 28: V prsiach je skrytá ženská charizma. Najkrajšie sú, keď sú ani nie tak veľké, ako súmerné a prirodzeného tvaru kvapky.  Samozrejme, že každý z nás sa rád na ženu s veľkým poprsím pozrie, sme už prosto takí. Mávame búrlivé sexuálne predstavy s prsnatými ženami, to však neznamená, že sa nám nemôžu páčiť ženy s jednotkami či dvojkami. Všetky prsia majú niečo do seba.
 
Kristíán, 34: Mali by akurát sadnúť do rúk muža. A ja mám veľké ruky!
 
Peter, 47: Prsia sú pre mňa akýmsi symbolom zrelosti ženy. Páči sa mi ich pôvabné zaoblenie, ženskosť. Je to najkrajší ženský módny doplnok.
 
Maroš, 33: Veľké prsia sú pre mňa príťažlivé najmä z estetického hľadiska. Plný výstrih je skrátka pôsobivejší ako prázdna podprsenka alebo nasilu vyplnená push-upka.
 
Viac sa dočítate v augustovom vydaní La Femme!
 

 

- - Inzercia - -