Dnes je štvrtok, 04.jún 2020, meniny má: Lenka
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Krása z kuchyne

december 15, 2010 - 14:14
Už z názvu je jasné, že vás nebudeme nabádať ku kupovaniu drahých krémov a nahovárať vám aké majú zázračné účinky. Najzázračnejšie účinky majú predsa produkty rovno z vašej chladničky a kuchyne! Tento mesiac vám poradíme ako si poradiť s unavenými očami, kruhmi pod očami, a podobnými problémami, ktoré nás dennodenne trápia.
Čarovný hrášok
Na tento trik budete potrebovať ihlu, niť, trochu látky a niekoľko kusov sušeného hrášku. Nie je to však žiadne zložité šitie ani nič podobné. Jednoducho zošijete dva kúsky látky, takej veľkosti, aby vám zakrylo očko, a samozrejme, doň vložíte zopár kúskov hrášku. Toto zopakujte ešte raz, na druhé očko. Odložte na pár hodín do chladničky a celkom chladné si ich priložte na oči. Hrášok sa vo vankúšiku prirodzene rozloží na jeho šírku a prispôsobí sa tak tvaru očí. V priebehu niekoľkých minút budete mať krásne oddýchnuté oči.

Pomaranč proti kruhom pod očami
Stačí ak vložíte mesiačiky pomaranča do uzatvoriteľnej nádobky, zalejete vodou a necháte v chladničke 24 hodín. Navlhčené vatové tampóny si priložíte pod oči a o 10 minút môžete zabudnúť, že vás niekedy kruhy pod očami trápili.

Prvá pomoc na unavené oči
Či už ste po prežúrovanej, prepracovanej alebo inak prebdenej noci, ráno vás pohľad do zrkadla isto nepoteší. Nezúfajte! Stačí na minútku vložiť kovovú lyžičku do chladničky (dá sa samozrejme aj do mrazničky pokiaľ nemáte čas čakať kým lyžička vychladne v chladničke) a priložte si ju na pár minút na oči. Postačí samozrejme aj obyčajný ľad. Ďalší životabudič je ak si napustíte umývadlo studenou vodou, ponoríte do nej tvár a niekoľkokrát otvoríte a zatvoríte oči. Chlad oči napne a budete vyzerať sviežejšie.

Klasická uhorka
Stále vidíme vo filmoch ako si herečky prikladajú na tvár pokrájané uhorky, ale možno nevieme, že skutočne pomáhajú. Nakrájajte si teda na tenké plátky čerstvé uhorky, priložte na oči a po 30 minútach samé uvidíte rozdiel. Vaše oči budú určite vyzerať sviežejšie.

Mastička na hemoroidy proti kruhom pod očami?

No samozrejme! Takáto mastička totiž obsahuje fenylefrín, ktorá sťahuje cievy pod očami. Len si dávajte pozor aby sa mastička nedostala do očí.

Super TIP
Pracujete na počítači a čoraz viac a viac pociťujete únavu na očiach? Máme teda malý cvik práve pre vás: zadívajte sa najvzdialenejší bod v diaľke (strom alebo dom v diaľke), prípadne na najvzdialenejší bod od vás v kancelári a potom sa pozrite znovu na obrazovku pred vami (alebo na špičku nosa). Zopakujte zo pár krát a mali by ste sa cítiť lepšie. Mne to pomáha.

Autor: NIKOLETA BRÁZOVÁ
Foto: Shutterstock


- - Inzercia - -