Dnes je piatok, 20.apríl 2018, meniny má: Marcel
Čas čítania
3 minutes
Zatiaľ prečítané

Prečo jej odchádza manžel zo Slovenska?

august 21, 2014 - 11:53
Štartuje pokračovanie obľúbeného seriálu Búrlivé víno. Niektoré postavy v ňom budú chýbať, niektoré pribudnú, no prostoreká Drahuša, ktorú stvárňuje herečka a novinárka OĽGA BELEŠOVÁ, tam nemôže chýbať. Jej manžel Masahiko Shiraki ju však už sledovať nebude, pretože odchádza do rodného Japonska... Stalo sa niečo medzi nimi?
Nič, len s jeho pribúdajúcim vekom a vekom jeho matky – otec mu zomrel pred troma rokmi – mu dvanásťročný pobyt na Slovensku dal paradoxne väčší pocit lásky k jeho krajine. Možno aj vďaka tomu, že sa na ňu pozerá už dlhší čas zvonku a lepšie vidí veci, ktoré mu predtým unikali. Rozhodol sa preto odísť tam na rok a vybudovať zázemie, aby sme boli rovnako doma tu aj tam. 
 
Rok je však trochu veľa, nie? Nebojíte sa toho odlúčenia?
Vôbec nie. Máme k sebe úplnú dôveru. Čo Masahiko povie, vždy platí, nikdy som sa nesklamala. Viac sa obávam prírodných katastrof, na ktoré je Japonsko štedré. Počas jeho pobytu v Japonsku pred troma rokmi bolo práve to posledné silné zemetrasenie a cunami... Oproti tomu, čo som vtedy prežívala, je rok čakania úplná maličkosť. Rok nie je veľa, napokon, naši mladí muži kedysi chodili na dva roky na vojnu... V spojení budeme prostredníctvom skypu. Pri odlúčení využívame súčasné technické vymoženosti.
 
Nudiť sa určite nebudete – začínajú sa seriály, v ktorých účinkujete, ale v dome na Záhorí, kam ste sa presťahovali pred niekoľkými rokmi, zostanete sama so psíkom...
To nie. Žijú s nami teraz aj moji rodičia, pretože majú zdravotné problémy. Masahiko mi veľmi pomáha, no keď odíde, využijem pomoc odborníkov, mám to už vymyslené. Ja som dynamická, energická, komunikatívna...
 
Ako Drahuša v Búrlivom víne, ktorú ste stvárňovali v 3. sérii?
Máme veľa spoločného, to je pravda... Aj ja som občas tak trochu strelená. Pravdupovediac Masahika zaťažuje moja nespútaná energia. On je pokojný, hovorí síce dosť, ale odo mňa chce, aby som ho viac počúvala. Musím však priznať, že moju emotívnosť sa mu už podarilo skrotiť. Hovorí, že život so mnou je ako na hojdačke... 
Seriálová Drahuša je v rodine generál. Ako to funguje u vás?
Bohužiaľ, keďže mám manžela cudzinca, musím byť tá, čo veci zariaďuje. Na začiatku som vybavovala všetko – úrady, auto, stavbu domu, a nie je príjemné, keď žena musí byť muž... Nechcela som byť v takejto roli, ale život ma k tomu často prinútil. Navyše som na seba náročná, precízna, a potom to vyžadujem aj od druhých, čo ľudia nemajú radi... Pokiaľ ide o zvyklosti, jedlo, zariadenie domácnosti, trávenie voľného času a dovolenky, vo všetkom sa vzácne zhodujeme. Masahikovi imponuje európsky štýl bývania, máme len zopár japonských doplnkov. U nás však varí viac on ako ja. 
 
Spoločným rozhodnutím tvoríte už dvanásť rokov bezdetnú rodinu. Neoľutovali ste to?
Pozrite sa, keď sme sa spoznali, ja som už mala 36 a Masahiko 37 rokov. Pár rokov trvalo, kým sa tu udomácnil. Na Slovensku si však netrúfol mať deti, pretože sa bál, že ich ekonomicky nezabezpečí. A máme, žiaľ, aj skúsenosti s tým, že naši ľudia sa radi bránia voči inakosti útokom. Naši súrodenci však deti majú, takže nevymrieme. Ja si kontakt s deťmi udržiavam prostredníctvom tvorby pre deti. Okrem toho aj píšem pre istý časopis určený mamičkám. Baví ma kombinácia profesií herečka – novinárka. 
 
Po kom ste zdedili taký všestranný talent?
Otec pracoval ako novinár, mama síce ako geologička, čo nie je práca so slovom, ale je veľmi sčítaná, má výtvarné nadanie, umelecké cítenie, a obaja majú veľký zmysel pre humor. 
 
Výtvarný talent má aj váš manžel, čo potvrdil obrázkami v knihe Masahikovými očami, ktorá vám vyšla začiatkom leta a kde ste zakomponovali vybrané články, ktoré mu desať rokov vychádzali časopisecky. Ako nás Slovákov teda vidí?
Ako viete, zoznámili sme sa v Austrálii, kde sme obaja študovali angličtinu a privyrábali si na ubytovanie a cestovanie v istej reštaurácii. Boli sme si sympatickí, zistili sme, že sme obaja novinári, navyše rovesníci... Otvárali sme len oči, čo všetko máme spoločné a ako nás osud nasmeroval, aby sme sa stretli. Masahiko precestoval veľa krajín a rozhodol sa, že zostane v Autrálii, lenže tam spoznal mňa. A tak prišiel do Európy, pozrieť si krajinu, odkiaľ pochádza jeho priateľka...  
 
Viac sa dočítate v SLOVENKE!
 
ALENA HORVÁTHOVÁ-ČISÁRIKOVÁ
foto: TV Markíza, JOJ a archív O. B.

- - Inzercia - -