Dnes je streda, 19.február 2020, meniny má: Vlasta
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Nakupovanie liekov cez internet

február 24, 2011 - 21:09
Od roku 2010 sa rozšírila možnosť predaja liekov a zdravotníckych pomôcok o predaj formou zásielok, teda aj objednávaním cez internet. Medzi hlavné výhody patrí možnosť nakupovať liečivá bezpečne z pohodlia domova a dostupnosť produktov. Pozitívom je i fakt, že pacienti sa vyhnú infikovanému prostrediu lekární.
Tieto výhody využijú najmä ľudia pripútaní k lôžku, alebo ľudia pracovne vyťažení s nedostatkom času na návštevu klasickej lekárne. Všetky licencované internetové lekárne na slovenskom trhu musia mať za sebou „kamennú“ lekáreň ako garanciu správneho a kvalifikovaného zaobchádzania s liekmi, v súlade s požiadavkami lekárenskej praxe. Zásielkový predaj lekárňam schvaľuje samosprávny kraj po splnení prísnych podmienok, ktoré sú v zákone o liekoch a zdravotných pomôckach. Súčasťou povolenia je aj posudok Štátneho ústavu pre kontrolu liečiv. Lieky a zdravotné pomôcky teda nie sú z neznámeho virtuálneho sveta internetu, ale z konkrétnej kamennej lekárne daného mesta. Zákazník dostane liek, ktorý si objednal  - originálny liek aj s odborným poradenstvom farmaceuta. Zákazník sa môže o kúpe lieku poradiť cez telefón, alebo e-mail a odpovedať mu bude vždy človek s adekvátnym lekárnickým vzdelaním.

Istotou je aj právna regulácia výdaja liekov a štátny dozor nad touto formou obchodu. Lieky viazané na recept si môže pacient momentálne vybrať len v kamennej lekárni.

Spôsob nakupovania liekov cez internet

Tak ako pri iných e-shopoch, tak aj v najlekaren.eu si zákazník vyberie hľadaný produkt a vloží do virtuálneho nákupného košíka. Zákazník respektíve pacient si vyberie spôsob doručenia a platby a do 24 hodín má svoj nákup na adrese, ktorú si sám určil. Táto adresa sa môže líšiť od trvalého bydliska, čiže lieky mu môžu byť doručené aj do práce.
Internetový zákazníci  sa väčšinou zameriavajú na kozmetiku, podporu imunity, lieky proti bolesti a prípravky intímneho charakteru. V neposlednom  rade je intenzívny záujem o vitamíny a produkty určené na chudnutie. Výhody nakupovania v najlekaren.eu sú predovšetkým v rýchlom dodaní zásielky, o päť až desať percent najnižšej cene ako v kamenej lekárni a diskrétnom balení. V internetovej lekárni je zákazníkovi umožnená konzultácia s odborníkom v podobe verejnej prípadne anonymnej poradne.
Najlekáreň – 1. Internetová lekáreň s licenciou je tu pre Vás 24 hodín denne, sedem dní v týždni. Našou prioritou je spokojný zákazník a preto sa snažíme poskytovať maximálne kvalitné služby.

Foto: SITA – ilustračný záber

- - Inzercia - -