Dnes je nedeľa, 25.august 2019, meniny má: Ľudovít
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Triky z móla pre hviezdy letných nocí

júl 23, 2010 - 13:22
Nalíčená – nenalíčená je trend, ktorý ovládol móla. Burberry, Dolce & Gabbana, Chanel a ďalší vrátili späť tento svieži štýl, no ozvláštnili ho každý po svojom. Na Bratislavských módnych dňoch sa ním vizážistky Mary Kay inšpirovali tiež. Nemusíte sa obávať, že toto nenápadné líčenie z vás urobí sivú myšku, naopak, rozžiari vašu tvár a uberie vám zopár rokov. „Ty dnes vyzeráš úžasne, čím to je?“ budú sa závistlivo pýtať kamarátky, skúmajúc vašu pleť. A verte, že to funguje, ak sa naučíte používať správne grify. Tajomstvo dokonalého mejkapu modeliek nám prezradila SOŇA KUCHTOVÁ v zákulisí Bratislavských módnych dní. Aj vy si môžete vyčarovať mejkap modeliek, stačí dodržať zopár rád.
„Líčenie v tomto duchu by malo pôsobiť ľahko, ale pritom štavnato a sviežo. Výber tieňov, ich intenzitu prispôsobte svojmu odtieňu pleti. Základom sú nevtieravé  pastelové farby – odtiene, béžovej, hnedej, ružovej, prípadne zemitej zelenej. Tiene by mali byť skôr matné, ak perleť, tak potom iba veľmi decentná, takmer nebadaná. Celkový dojem z nahého líčenia je, že vyzeráte veľmi prirodzene, máte úžasnú pleť a ten rumenec, čo máte na tvári. spôsobilo pár schodov, ktorými ste pred chvíľou vybehli,“ hovorí Soňa Kuchtová a dodáva, že základom takéhoto vzhľadu je perfektne ošetrená pleť. To znamená dostatočne hydratovaná a vyživovaná, čiže pravidelne, perfektne odlíčená.  

Ako na to?


Krok 1
Podklad – na vyčistenú pleť nanesieme Denné sérum  SPF 15, nasleduje hydratačný krém, očný krém. Podkladovú bázu si treba vybrať podľa typu pleti. Pre dokonale hladký vzhľad pleti zafixujeme minerálnym púdrom pomocou špeciálneho štetca.

Krok 2
Obočie – jemne  dotvarujeme ceruzkou, na  „neposlušné” obočie použijeme bezfarebný gél na obočie, ktorý ho skrotí a udrží v pravidelnom tvare.

Krok 3
Oči – na pohyblivé viečko nanesieme fixačný krém na očné tiene, budú nádherne držať celý deň aj na „problematických” očiach. Na celé pohyblivé viečko nanesieme svetlý podkladový tieň, Sweet Cream. Stredne tmavým hnedým tieňom Sienna vytieňujeme vonkajší záhyb oka v tvare ležiaceho písmena V.   Aby prechody neboli „ ostré“, svetlým tieňom ich rozmažeme do stratena. Kombináciou týchto jemných tieňov sa vytvorí svieži pohľad, oči sa rozžiaria, vynikne ich farebnosť, iskra v oku sa zväčší. Líčenie očí ukončíme nanesením maskary. Pod oči nanesieme rozjasňovač pleti, ktorý obsahuje mikročiastočky odrážajúce svetlo, takže prekryjeme jemné žilky, začervenanie pod očami, prípadne tmavé kruhy.

Krok 4
Líčka – na líca sme v tomto prípade použili minerálnu farbu na líčka marhuľovej farby – Shy Blush.

Krok 5

Pery – pri  nahom líčení by aj pery mali pôsobiť veľmi prirodzene, jemne. V prípade modelky sme použili jemný lesk bez perlete. Ďalšou možnosťou je rúž telovej farby, prípadne balzam na pery. „A ak dostanete nečakané pozvanie na letnú večeru, stačí použiť výraznejší červený rúž, ktorý nahému líčeniu dodá dramatický kontrast, ktorý z vás urobí kráľovnú letnej noci,“ dodáva Soňa Kuchtová.

Autor: MILOSLAVA HRIADELOVÁ 
Foto: Erik Eržin

- - Inzercia - -