Dnes je sobota, 19.január 2019, meniny má: Drahomíra, Mário
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Sťahovaniu predchádza dôkladná príprava

november 29, 2014 - 17:55
Sťahovanie nie je len premiestnenie zariadenia do nového domova. Predchádza mu príprava zariadenia na bezpečnú, ľahkú prepravu.
Samotné sťahovanie zariadenia bytu, domu alebo firmy netrvá viac ako 24 hodín. Predchádza mu však príprava zariadenia na bezpečnú prepravu a často je potrebné pripraviť aj samotný nábytok jeho demontážou.
 
"Sťahovaniu predchádza príprava v podobe balenia krehkého zariadenia ako je sklenené zariadenie. Potrebné je dôkladne zabaliť knihy, pripraviť na presun veľký nábytok. Tieto úkony zaberajú podstatnú časť času pri premiestňovaní zariadenia do nového domova, a tak sa vždy oplatí asistencia profesionálov vo svojej oblasti, ktorí poradia a pomôžu so samotnou prípravou zariadenia," informuje konateľ spoločnosti LOBO Sťahovanie, Ján Kondela, www.stahovanie.eu
 
 
Neraz sa stane, že staré zariadenie bytu doslúžilo a je ho potrebné ekologicky zlikvidovať.
 
"Pri našej práci sťahovacej služby sa stretávame s tým, že nový byt alebo dom majitelia zariadia v novom štýle. Vtedy nastupuje ekologická likvidácia starého nábytku, na ktorú máme oprávnenie. Nábytok totiž nie je možné len tak vyhodiť pred dom," pokračuje konateľ spoločnosti.
 
Problém môže nastať, ak v bytovom dome nie je výťah, alebo nadmerné kusy nábytku nie je možné premiestniť klasickou cestou.
 
"Za roky praxe sme nadobudli skúsenosti, že počas sťahovania nie je niekedy možné využiť iný spôsob dopravy a prenosu zariadenia ako externý výťah. Niektoré staršie bytové domy sú totiž architektonicky riešené výťahmi s malou kapacitou, mnohokrát je rýchlejšie a finančne efektívnejšie, použiť externý sťahovací výťah, ktorý sťahovanie môže skrátiť až na polovičný čas," uzatvára Ján Kondela, www.stahovanie.eu .
 
Zdroj: red
Foto: red a thinkstock
 

- - Inzercia - -