Dnes je štvrtok, 24.január 2019, meniny má: Timotej
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Kobielsky má kráľovnú letných lások

jún 16, 2010 - 10:35
Vlado Kobielsky (34) má už druhé auto značky Audi. Je s ním spokojný, pretože je bezpečné a ako stvorené pre rodinu, no i na „balenie“ báb. On však zostáva verný svojej milovanej manželke a z auta do auta prevláča detskú sedačku, pretože na bezpečnosť svojich potomkov ostražito dbá.

Najprv si herec vyskúšal terénnu verziu Q5 a teraz sa vozí na sedane A5. „To je kráľovná značiek, takže ja som s Audi veľmi spokojný,“ poznamenal, že ani chvíľu neváhal, keď ho oslovili, či by svoju tvár prepožičal tejto značke. Terénne auto ocenil najmä na bratislavských cestách.

„Bolo to veľmi príjemné auto pre rodinu. Má vyšší podvozok, takže som všetky obrubníky v Bratislave úplne ľahučko zvládal,“ zaspomínal si. Na leto mu však dali sedan. „Ja hovorím, že je to auto na letné lásky, ale ja som šťastne ženatý,“ zasmial sa. Na to, koľko kilometrov ročne pri svojej náročnej práci Vlado najazdí, veľa pokút neplatil a havárie sa mu tiež vyhýbajú. „Naposledy som platil pokutu 150 eur za prejdenie na červenú,“ priznal sa. No väčšinou policajtov obmäkčí a za podpis ho pustia s dohovorom.

Na akontáciu sa mu skladali kolegovia
Seriálový Jakub Švehla vystriedal už rôzne značky áut. „Mal som Francúzov – Renault a Peugeot, potom nemecký Golf a moje prvé auto bola Felícia kombi, ktorú som kúpil od Martina Hubu,“ spomína. Na akontáciu mu vtedy požičali ochotní hereckí kolegovia Emília Vášaryová, Peter Šimun a Jožo Vajda. I keď tejto audinke by podľa herca svedčalo poriadne vypáliť, on jazdí bezpečne. „Neriskujem, s deťmi určite nie,“ priznal zodpovedný otec. „Keď pôjdem nahrávať do Prahy, tak vyskúšame, čo to auto dá,“ plánuje. V aute mu nesmie chýbať základná výbava v podobe klimatizácie. "Som luxusák, zvyknutý na klímu, a keď ju niekto nemá, tak je to katastrofa,“ skonštatoval kriticky a dodal, že sa nebráni pohodliu. „Keď dávajú, tak ber,“ zasmial sa. Samozrejme mu v kufri nesmie chýbať autosedačka pre jeho deťúrence.

Autor: MÁRIA GYURÁNOVÁ
Foto: Daniel Kaplavka


- - Inzercia - -