Dnes je streda, 19.február 2020, meniny má: Vlasta
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Latinák je hitom aj na Facebooku

august 31, 2010 - 14:43
V dnešnej dobe je na Facebooku už prakticky každý. Aj naše hviezdy. Niektoré však nie tak celkom z vlastného pričinenia. Viacerým prominentom boli dokonca založené zosmiešňujúce stránky, kde si na ich adresu uťahujú desiatky ľudí. Taká Erika Judínyová (39) si vlastné antistránky dokonca vyslúžila až dve.
Dnes už neplatí, že ak sa chcete porozprávať so svojou obľúbenou tvárou z televíznej obrazovky, môže sa vám to podariť výlučne na VIP párty či v divadle. V súčasnosti stretnete svoje idoly predovšetkým na sociálnej sieti. Samotní prominenti si veľmi dobre uvedomujú obľúbenosť Facebooku medzi ľuďmi, a preto majú na internete založené svoje profilové stránky, prostredníctvom ktorých prinášajú fanúšikom najnovšie informácie o sebe či o svojich aktivitách. Bývalý superstarista Ben Cristovao (23) má na svojej stránke fanúšikov jednoznačne najviac, a to viac ako 150-tisíc.

V prípade, že ide o celosvetovo známu tvár, je celkom bežné, že počet priaznivcov sa pohybuje až v miliónových číslach. Napríklad taká speváčka Lady GaGa (24) alebo herec Vin Diesel (43) sa môžu pochváliť viac ako desiatimi miliónmi pridaných fanúšikov. Naši herci či speváci môžu o týchto číslach síce iba snívať, no zahanbení byť rozhodne nemusia. Herec Lukáš Latinák má 141 279 priaznivcov, čím jednoznačne tromfol všetkých svojich kolegov. Ani Adela a Sajfa sa nemajú zle a pri počte 117 579 môžu byť celkom spokojní. Herečku Petru Polnišovú obdivuje 31 500 ľudí, speváka Mira Šmajdu zasa 25 091. Vysmiaty hudobník Thomas Puskailer má 4 510 priateľov, jeho kolegyňa Barbora Balúchová pre zmenu 4 659.

Internet ako stroj výsmechu
Absolútnym hitom je na portáli tvorenie fanúšikovských stránok konkrétnym osobám. Nie v každom prípade ide ale o pozitívnu prezentáciu. Často možno naraziť na skupinu, ktorej cieľom je zosmiešniť prominentnú tvár. Takýmto antireakciám sa nevyhla moderátorka markizáckej Smotánky, Erika Judínyová. Pri jej mene existujú hneď dve urážajúce skupiny – Erika Judínyová: Stelesnená katastrofa s 886 fanúšikmi, druhá nesie názov Erika Judínyová a Smotánka: Mám sa smiať alebo plakať?!, kde je pridaných až 1 345 ľudí. Moderátori Michal Hudák (41) a Štefan Skrúcaný (50) rovnako neobišli naprázdno, a tak si z nich niekto vystrelil. Veľká teplošská láska znie názov skupiny týchto pánov, v ktorej je pridaných štyridsať nadšencov. Zato Braňo Mojsej (42) je v obľube oveľa viac. White Prince sa volá jeho najnovší profil, ktorý ho vykresľuje ako najväčšieho alkoholika v krajine, a s touto myšlienkou sa stotožňuje celkom 258 ľudí. Modelka Denisa Mendrejová má zase skupinu – Má umelé prsia alebo nie?, ktorej drukuje 158 fanúšikov.

Nie každý je originál

Aj na tejto stránke ale prevažujú známe mená, pod ktorými je vytvorených niekedy až niekoľko desiatok profilov. A samozrejme, samotný umelec často ani len netuší, že sa za neho niekto na internete vydáva. Ide o mená ako Adriana Karembeu Sklenaříková (39), ktorá má založený falošný profil so 149 fanúšikmi. Speváčka Dara Rolins (37) sa páči 8 868 ľuďom. Moderátorka Zuzana Belohorcová (34) má virtuálnych kamarátov 4 378. V prípade modelky Andrey Verešovej (30) ide o počet priaznivcov 2 973. Celkom bežne však natrafíte na mediálne známe tváre, ktoré si svojich obdivovateľov vážia natoľko, že s nimi pravidelne komunikujú práve prostredníctvom sociálnej siete. Tak napríklad herec Miro Noga (51) si vás pokojne pridá medzi priateľov. Doteraz tak urobil až v 161 prípadoch. Kontroverzný zabávač Jožo Pročko (45) potvrdil priateľstvo až 2 158 ľuďom.

Autor: VERONIKA VANDRAŠEKOVÁ
Foto: Isifa, S.A., Daka, Ige, TV Joj

- - Inzercia - -