Dnes je piatok, 29.máj 2020, meniny má: Vilma
Čas čítania
3 minutes
Zatiaľ prečítané

Príbeh lásky: Lenka Šóošová a Richard Raiman

august 11, 2010 - 09:16
Richard Raiman (30) zaujal Lenku Šóošovú (34), hneď ako sa spoznali. Keď však moderátorka zistila, že je od nej mladší, okamžite myšlienku na vzťah zavrhla. Ich láska sa napokon rozvinula aj tak a dnes neľutuje. Dokonca hovorí, že skôr on usmerňuje ju.
Dvojica sa spoznala takmer 5 rokov dozadu, keď sa obaja podieľali na projekte Big Brother. Okrem práce im značne pomohla aj módna návrhárka Hana Převrátilová, ktorá ich predstavila. „Bolo aj jej zásluhou viac menej, ale ja som si ho všimla, lebo jeho bolo všade veľa,“ načrela pre STAR do spomienok tvár Telerána. Mladík si ju získal najmä svojou veselosťou. „Proste ma vedel rozosmiať, a to je pre mňa dôležité,“ objasnila nám Lenka, ako sa začali s Richardom spoznávať.

Náhodné rande
Hoci moderátorku jej kolega okamžite zaujal, na chvíľu to vôbec nevyzeralo, že by medzi nimi niečo v budúcnosti malo byť. „Chcela som o ňom vedieť viac. Tak sme sa rozprávali a ja som si už predstavovala, ako budeme spolu chodiť,“ spomínala Lenka s úsmevom na začiatky ich zbližovania. K zlomu došlo vo chvíli, keď zistila, že sympaťák má len 25 rokov a je od nej o štyri roky mladší. „Jéžiš, také decko, tak to v žiadnom prípade,“ prezradila nám prvú myšlienku, čo jej v tej chvíli preletela hlavou. Hneď sa rozhodla, že to je koniec, že si ho viac nebude všímať. Osud to však zariadil inak, a keď potrebovala pomôcť previesť fotografie z karty do počítača, spomenula si práve na Riša. „Potom sa to vyvinulo ako rande. Vtedy sme sa stretli a boli sme spolu asi štyri hodiny. A potom sme si začali písať,“ pokračovala markizáčka. Vzápätí odišla do Španielska na Silvester a zimnú dovolenku s bývalým moderátorom Jopom a jeho priateľkou Romanou. Celú dobu, čo tam boli si s Rišom intenzívne sms-kovali. „A bola som veľmi zaľúbená. Aj som stále. Po štyri a pol roku,“ rozžiarene dodala.

Do svadby sa nehrnú

Trvalo ďalšie dva roky, kým sa k Lenke jej partner nasťahoval. „Úprimne povedané, ja by som bola rada, keby hneď vtedy prišiel. Ja som si uvedomila, že to je on, ten pravý,“ otvorene nám odhalila svoje pocity. Na sťahovaní mala podiel aj práca, keďže obaja boli veľmi vyťažení a chceli sa viac vidieť, bolo to najjednoduchšie riešenie. Napriek tomu, že žijú v jednoizbovom byte, a keďže má moderátorka veľmi veľa vecí, nemajú dostatok priestoru. „Takmer nemáme spoločný čas, často si iba vymieňame kľučky doma,“ pripustila Lenka. O to viac si užívajú zriedkavé spoločné chvíle a tmavovláska je presvedčená, že v konečnom dôsledku to ich vzťahu prospieva, pretože sú si vzácnejší.

„No teraz je také obdobie, že Riško bude tri - štyri mesiace veľmi veľa robiť. Preto sa ani na dovolenku nechystáme,“ povzdychla si, no doplnila, že je možné že si to vynahradia v zime.
A hoci mala v začiatkoch ich lásky dojem, že je pre ňu primladý, dnes sa na tom už len smeje. „Vôbec to necítim. Koniec koncov, ja som taká pojašená... Práve naopak, skôr mám pocit, že on mňa často usmerňuje,“ prezradila na seba. A tiež to, že keby sme sa jej v dvadsiatich rokoch spýtali, či bude mať mladšieho partnera, tvrdošijne by trvala na tom, že to neprichádza do úvahy. Dnes je však šťastná, že je to tak, ako to je. „Veľmi si ho vážim ako človeka. Čo si na ňom cením, tak to, že je veľmi spravodlivý, rozvážny, ohľaduplný, galantný a má všetko, čo má chlap mať,“ vychválila svoju polovičku. „Nemôžem povedať, že mám supermana doma, to nie,“ priznala, no zdôraznila, že si ho váži, a to je to najdôležitejšie.

Podobne to vidí aj Richard., ktorý v čase, keď ju spoznal, vôbec netušil, že ide o markizácku moderátorku. „Bola to taká normálna baba. Veselá, usmiata, v podstate svojou veselou povahou ma zaujala, to bol asi ten prvý impulz,“ zamyslel sa. Po takmer päťročnom randení ju však už pozná viac do hĺbky a vie oceniť aj jej vnútorné kvality. „Je to dobrý človek,“ ocenil svoju priateľku.

Do svadby sa nehrnú

Ich vzťah ani po rokoch nestratil iskru. „Musím povedať, že Riško ma prekvapuje stále, či už pozitívne, alebo negatívne,“ so smiechom vyhlásila Lenka. Jedno z najväčších prekvapení jej však rozhodne pripravil na jej tridsiate narodeniny. V tom čase boli spolu rok a väčšina ľudí ešte stále nevedela, že tvoria pár. „Bol to chlapec, ktorý práve vyšiel zo školy a o to krajšie to pre mňa celé bolo. Objednal stôl v hoteli Carlton na streche. Tam sme mali večeru s výhľadom na celú Bratislavu, to bolo pre mňa veľmi také...,“ zasekla sa dojatím pri popisovaní zážitku, ktorý jej dodnes vháňa slzy radosti do očí, keď si naň spomenie. „Bolo to pre mňa veľmi pekné. Ja som taký romantický človek.  Bolo to veľmi čisté z jeho strany, a to sa mi páčilo,“ šťastne sa s nami podelila o krásne chvíle.

Lenka s Richardom sú vo vzťahu už štyri a pol roka. Nad ďalším posunom zatiaľ neuvažujú. „Nechávam to úplne voľne plynúť, nemyslím si, že keď sa ľudia majú radi, tak musia počuť svadobné zvony,“ vysvetlila nám Lenka. „Je pravda, že kedysi dávno som sa chcela veľmi vydávať, ale teraz vôbec nemám k tomu nejako naklonené,“ zamyslela sa. „Keď to príde, tak to príde, keď nepríde, tak nepríde, mňa to nejakým spôsobom tak nedrží. A rovnako aj Riško, to nechávame tak. Nechávame plynúť s prúdom.“

Autor: MÁRIA ŠIDLOVÁ
Foto: S. Hricová, archív L.Š.

- - Inzercia - -