Dnes je streda, 26.september 2018, meniny má: Edita
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

V Tatrách si užíval sám

júl 16, 2013 - 14:15
Karel Gott nás znova prekvapil. Zastihli sme ho, ako ho nepoznáme – v športovom – po výstupe na Sliezsky dom vo Vysokých Tatrách. Nebol namrzený, aj keď ho Tatry trošku zradili. Krátko na to zamieril na rockový festival, kde šokujúco rozvášnil mladých divákov. A v týchto dňoch je už zatvorený v nahrávacom štúdiu. Ako znáša manželka Ivanka jeho stálu neprítomnosť?
Začiatok leta prežívate na Slovensku, zakončili ste tu svoje veľké turné, ktoré ste začali minulý rok na jeseň. Milujú vás slovenské fanúšičky stále rovnako ako pred rokmi, alebo sa niečo zmenilo dvadsať rokov po rozdelení Československa?

Som rád, že som dvadsaťdvakoncertné turné po Čechách, Morave a Slovensku zakončil práve u vás. Celé roky dobre viem, že mám na Slovensku publikum, ktoré za mnou stojí napriek všetkým a všetkému, a že sú to diváci, na ktorých sa môžem vždy absolútne spoľahnúť. Možno teraz ešte viac ako pred pár rokmi. Svoju priazeň mi slovenské publikum dalo na každom z koncertov doslova búrlivo najavo a ja sa k vám budem stále rád vracať.

Medzi náročnými koncertmi ste relaxovali v Tatranskej Lomnici vo Vysokých Tatrách. Ako ste prežili deň voľna? Aký máte vzťah k Tatrám, k Slovensku?

Na pobyt v Tatranskej Lomnici som sa veľmi tešil, ale neprialo mi počasie. Voľný deň medzi koncertmi v Prešove a v Poprade som preto prežil v tamojšom Tenisovom centre, kde sa o nás skvelo postarali. Takmer štyri hodiny som písal venovania na fotografie fanúšikom, ktorí mi poslali prosbu o fotografiu s podpisom. Tri mesiace som sa k tomu nedostal a pretože nemám rád resty, chcel som sa tomu venovať. A venoval som sa tomu rád, pretože to neodmysliteľne patrí k mojej profesii. Zvyšok dňa sme s mojím tímom preberali nové termíny, radili sme sa o koncertoch k mojim blížiacim sa 75. narodeninám v budúcom roku.

Počasie vám veľmi nepraje, Tatry vás trošku zradili, pršalo, napriek tomu ste vystúpili na Sliezsky dom. Velickou dolinou vás sprevádzal horský vodca Milan Šuna... Bol to pre vás mimoriadny zážitok?

Som rád, že sa nám na chvíľu vyjasnilo a ja som uvidel na pár minút Velický vodopád a pleso. Inak bolo stále zamračené a všade okolo nás hmla. Ale počúvať rozprávanie Milana Šunu, to bol zážitok.

Viac sa dočítate v najnovšej Slovenke


Autor: MIROSLAVA STASZOVÁ

- - Inzercia - -