Dnes je nedeľa, 21.október 2018, meniny má: Uršuľa
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

VEĽVYSLANECTVO MLADÝCH OCENILO PROJEKTY ŠTUDENTOV

apríl 18, 2013 - 13:40
V treťom ročníku projektu Veľvyslanectvo mladých sa so svojimi prácami predstavilo päť vybraných študentov. Práve vďaka Veľvyslanectvu mladých mohli dostať priestor na predloženie návrhov, ako zmeniť prostredie okolo seba k lepšiemu.

 

Hlavnou myšlienkou projektu Veľvyslanectvo mladých je dať šancu študentom aktívne sa prejaviť pri riešení problémov mladých ľudí žijúcich na Slovensku. V treťom ročníku, ktorý už tradične organizoval týždenník Slovenka spoločne s Unicredit Bank a podporila ho aj švajčiarska banka Vontobel, prezentovalo svoje odborné práce päť študentov. Odborná komisia na čele s predsedníčkou Katarínou Bielikovou zo Slovakia Finance a za účasti rumunského veľvyslanca na Slovensku – J. E. Florina Voditu mala ťažkú úlohu vybrať ten najlepší. „Teším sa, že môžeme organizovať už tretí ročník tohto skvelého projektu, ktorý podporuje študentov. Sú našou budúcnosťou a môžu Slovensko dôstojne zastupovať v zahraničí,“ povedala riaditeľka vydavateľstva STAR  Production Mária Reháková.

Víťazmi tretieho ročníka Veľvyslanectva mladých sa stali:

V kategórii IDEA PROJEKTU vyhrala – Karin Jančichová s projektom Voda nad zlato. Získala 4-dňový jazykový pobyt v Strassburgu, jazykový kurz v Österreich Institut v Bratislave a účasť na videokonferencii v rámci Európskej únie.

V kategórii PREZENTÁCIA PROJEKTU zvíťazil – Branislav Lányi s projektom BARTERslava. Teší sa z týždňového jazykového pobytu v Oxforde, z vreckového od UniCredit Bank v hodnote 100 eur a účasti na videokonferencii v rámci Európskej únie.

V kategórii REALIZÁCIA PROJEKTU vyhrala – Sára Kakačková s projektom Zmeň svoj svet. Zúčastní sa 4-dňového jazykového pobytu v Strassburgu, získala aj jazykový kurz, vecné ceny od Microsoftu a účasť na videokonferencii v rámci Európskej únie.

B. Bočkayová a M. Knapík získali možnosť absolvovať stáž v slovensko-rakúskej a americko-slovenskej komore, jazyk. pobyt a zúčastnia sa aj na videokonferencii v rámci Európskej únie.

Autor: RED

Foto: Dušan Kittler

- - Inzercia - -