Dnes je piatok, 14.máj 2021, meniny má: Bonifác
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Britská kráľovská rodina podľahla sociálnym sieťam

január 15, 2015 - 13:16
Vojvoda a vojvodkyňa z Cambridge majú od včera k dispozícii dva oficiálne kráľovské profily na sociálnych sieťach. Prostredníctvom nich budú informovať o charitatívnych udalostiach, ktoré podporujú a tiež o živote kráľovskej rodiny.
Foto: 

Na sociálnej sieti Instagram už zverejnili prvé dve fotografie. Na jednej z nich ukazujú v St. James' Palace (palác svätého Jamesa), ktorý navštívil aj princ Harry na počesť absolventov kráľovského programu The Royal Foundation's Coach Core program. Tento projekt cvičí mladých ľudí vo veku od 16 do 24 rokov, aby sa sami mohli stať športovými trénermi.

Na druhej princ Harry pózuje s hráčom NBA Dikembem Mutombom. Mladý princ musí stáť na špičkách, aby sa aspoň trochu výškovo priblížil basketbalistovi na dôchodku.

Oficiálny profil vojvodu a vojvodkyne z Cambridge na Instagrame - kensingtonroyal získal za 22 hodín fungovania viac ako 76 tisíc sledovateľov.

Druhý oficiálny profil pre princa Williama, jeho manželku Kate a brata princa Harryho je na sociálnej sieti Twitter. Prvým statusom na ich profile KensingtonRoyal bolo privítanie z Kensingtonského paláca. "Zdravíme vás z Kensingtonského paláca! Vitajte na našom Twitter účte." Ďalší status dodáva: "Tento účet reprezentuje vojvodu a vojvodkyňu z Cambridge a princa Harryho. Nasledujte ich prácu a Kráľovskú nadáciu." Popularita britskej kráľovskej rodiny je nepopierateľná, keďže za necelý deň fungovania získal ich oficiálny Twitter profil viac ako 99 tisíc sledovateľov.

Skúsenosti s využívaním sociálnych sietí má aj kráľovná Alžbeta II., ktorá v októbri minulého roku prostredníctvom siete Twitter pozývala ľudí do vedeckého múzea na výstavu Informačného veku.

Zuzana Čapčíková

Zdroj: Twitter KensingtonRoyal, Instagram kensingtonroyal
Foto: 
Twitter KensingtonRoyal, Instagram kensingtonroyal, SITA/AP

- - Inzercia - -