Dnes je sobota, 31.október 2020, meniny má: Aurélia
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Michael Kováčik sa vracia na mólo Bratislavských módnych dní!

apríl 07, 2016 - 09:30
Talentovaný Slovák Michael Kováčik, ktorý už niekoľko rokov žije v Prahe sa po roku opäť vráti do Bratislavy, kde predstaví svoju novú módnu kolekciu.Tešiť sa môžeme na prepracované strihy, kvalitné materiály a eleganciu v minimalistickom podaní. Súčasťou prehliadky značky Michael Kovacik bude aj naša bývalá kráľovná krásy Karolína Chomisteková.

Minulý rok zaujal svojou minimalistickou kolekciou na finále Miss Slovensko 2015. Neskôr s úspechom absolvoval svoju premiéru na jesennej časti Bratislavských módnych dní 2015. Je tak pochopiteľné, že tento rok by to už bez jeho účasti nešlo. Len niekoľko dní pred tým, než opäť vypukne prehliadkový maratón v centre nášho hlavného mesta, sme vyspovedali slovenského návrhára Michaela Kováčika. V rozhovore pre ŽenskýWeb.sk prezradil aj to, ako je na tom plánovaná pánska kolekcia oblečenia.

Zmenila sa v niečom tvoja tvorba, ak ju porovnávame s tým, čo sme videli v minulom roku?

- Zmenila a to hlavne v tom, že pri tvorbe novej kolekcie som sa zameral na každodenný život žien a vytvoril som kolekciu, ktorá pozostáva zo základných kúskov oblečenia na jar/leto. Chcem, aby sa značka Michael Kovacik stala súčasťou dennodenného šatníka žien, ktoré si dajú záležať na kvalite, prepracovanosti a detailoch.

Na čo sa môžeme tešiť, na tvojej prehliadke počas jarných Bratislavských módnych dní 2016?

- Diváci a moje klientky sa môžu tešiť na prepracované strihy, ktorých účelom je zakryť nedostatky a zvýrazniť prednosti, kvalitné materiály a eleganciu v minimalistickom podaní. Každý kúsok kolekcie je prispôsobený tak, aby sa mohol stať súčasťou šatníka pre každodenné nosenie.

1933250_456724617847372_7060770802099748750_o.jpg

Foto: 
Facebook Michael Kovacik/Martin Lacny

Uvidíme v tvojich modeloch aj nejaké známe tváre?

- Tentokrát som oslovil Karolínu Chomistekovú, ktorá bola ochotná a prijala moju ponuku. Takže diváci sa majú na čo tešiť. Karolína vždy moje modely vynesie s noblesou a eleganciou.

V minulom roku si nám prezradil, že by si chcel vytvoriť aj modely pre mužov. Ako tieto plány pokračujú?

- Návrhy sú nakreslené, látky z polovice kúpené, ale nakoľko momentálne pripravujem kolekciu na BMD, ktorá bude odprezentovaná aj na finále Miss Slovensko, pánska kolekcia musí chvíľu počkať a hneď po došití dámskej kolekcie sa začne šiť.  Už teraz sa na to veľmi teším, ale zároveň mám z toho veľký rešpekt.

 Aká sezónna vychytáva by túto jar nemala chýbať v žiadnom dámskom a pánskom šatníku?

- U mužov ma vždy napadá iba jedna vec a to je kvalitné, dobre padnúce sako. Pri pohľade na pánov na rôznych spoločenských eventoch by to rozhodne bola módna vychytávka pre mnohých. U žien je toho viac, ale ja vypichnem široké nohavice až po zem, ktoré krásne predlžia nohy a stačí keď sú doplnené jednoduchou košeľou alebo tielkom. Presne také nájdete aj v mojej novej kolekcii.

1918968_451913381661829_2292575997805509749_n.jpg

Foto: 
Facebook Michael Kovacik/Petra Ficova

Zaujal ťa tento rok nejaký outfit, ktorý ti dodnes ostal v pamäti?

- Tých je niekoľko, ako z prehliadkových mól, tak z červeného koberca. Baví ma herec Jared Leto a jeho stylingy. Sú také nenútené.

Tvorbu talentovaného návrhára Michaela Kováčika môžete sledovať aj na jeho oficiálnej facebookovej stránke prípadne na jeho instagrame!