Dnes je streda, 20.január 2021, meniny má: Dalibor
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Sny na mieru

máj 16, 2016 - 22:00
Medziľudské vzťahy sú ako šaty: z niektorých vyrastieme, iné obnosíme a vymeníme za nové, no a ďalšie nám sedia ako šité na mieru. Sú však aj také, ktorých sa za žiadnu cenu nechceme vzdať.. Obľúbená autorka Adriana Krištofíková je tu s letnou, sviežou knižkou Sny na mieru.
Foto: 

Okolo šiat sa točí aj život módnej návrhárky Sofie. Aj keď je úspešná, trápi ju samota, márna snaha o vzkriesenie prvej lásky a únava z dlhoročného priateľstva s nespokojnou Nelou, ktorá má na prvý pohľad ideálny život. Zabrať jej dávajú aj dotieravé spomienky na smutnú minulosť a čoraz vyššie nároky, ktoré na seba kladie.

Neplánovaný výlet do španielskej Marbelly jej pomôže nájsť stratenú rovnováhu a ešte oveľa viac. Hoci už zabudla snívať, môže sa to opäť naučiť. Stačí, ak dá šancu novej láske...

„Ľudí si treba vážiť, city prejaviť a život žiť práve teraz...“
Adriana Krištofíková

Adriana Krištofíková už napísala 5 románov a získala si množstvo čitateliek. Striedavo žije s manželom diplomatom a dcérou  na Slovensku a v zahraničí, kde sa venuje aj reprezentácii Slovenska. Práve za našimi hranicami nachádza nové charaktery a námety pre svoju tvorbu. Za najväčšie šťastie považuje svoju rodinu a čas s ňou strávený.

Adriana písala poviedky a novely už od stredoškolských čias. Tematicky ju oslovuje myslenie a konanie žien v hraničných životných situáciách.
Jej príbehy sú zo súčasnosti, v ktorých rieši medziľudské vzťahy. Často svojich hrdinov zavedie do známych a aj menej známych krajín, kde poukazuje na to ako môže veľká vzdialenosť vzťahy rozdeliť, no niekedy aj úspešne prehĺbiť.
V každom príbehu čitateľky nájdu niečo iné - situácie plné emócií, nádych dobrodružstva či hlbší duševný stav hlavných postáv. Inšpiráciu neraz čerpá z prostredia (ako to bolo v románoch Život (nie) je román a Srdce má vlastnú hlavu, kde to boli mestá Londýn a Riga...či teraz Španielsko v príbehu Sny na mieru), alebo od jej známych. Väčšinou nejde o konkrétne osoby, ale o ich príbehy alebo fragmenty z ich životov, ktoré jej porozprávali.

 Zdroj a foto: BUX

- - Inzercia - -