Dnes je pondelok, 02.august 2021, meniny má: Gustáv
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Ida Sándor navrhla festivalové uniformy

jún 15, 2016 - 20:00
Úspešná slovenská módna návrhárka Ida Sándor svoje schopnosti pretavila do špeciálnej kolekcie oblečenia. Rodáčka z Košíc navrhla oficiálne festivalové uniformy pre slovenský filmový festival, ktorý sa tento rok presúva do metropoly východného Slovenska. V exkluzívnom rozhovore nám prezradila, čo ju inšpirovalo a aký má vzťah ku kinematografii.
Foto: 
Monika Kršiaková

Obľúbená slovenská módna návrhárka Ida Sándor, ktorá svoju tvorbu prezentuje aj na mólach Bratislavských módnych dní pred pár dňami predstavila exkluzívnu kolekciu festivalových uniforiem pre Art Film Fest 2016. Ide o oblečenie pre členov festivalového tímu, vrátane hercov a herečky, filmových uvádzačov a uvádzačky, alebo aj hostesky a dobrovoľníkov. Festivalové uniformy svetu predviedli tohtoročné finalistky súťaže Miss Slovensko 2016. Uniformy slávnostne pokrstila popcornom riaditeľka súťaže Miss Slovensko Karolína Chomisteková

Čo vás inšpirovalo pri tvorbe festivalových uniforiem?

Veľmi ma teší, že Art Film Fest sa presťahoval do Košíc, čím budujeme nové dejiny. Inšpirovala som sa strihmi z histórie, ktoré som chcela prepojiť modernom a preto som použila materiál akým je rifľovina. Mám rada geometrické tvary a minimalizmus, tiež tu boli využité ostré hrany  a veľké plochy. Myslím si, že tie kostýmy boli technicky dosť prepracované. 

dsc_5535.jpg

Foto: 
Monika Kršiaková

dsc_5611.jpg

Foto: 
Monika Kršiaková

Aká bola spolupráca s finalistkami Miss Slovensko 2016?

Pracovalo sa mi s nimi výborne. Karolína Chomisteková je úžasná baba a dievčatá vedela perfektne zorganizovať. Myslím, že si to dievčatá užili a to prevedenie malo tú správnu atmosféru.

Aký je váš vzťah ku kinematografii?

Rada si oddýchnem pri pozeraní nejakého filmu. Záleží od toho, akú má človek náladu. Samozrejme mňa ako ženu poteší nejaká romantická komédia, ale aj kriminálka môže byť.

Máte nejaký film, ktorý vám vždy zdvihne náladu?

To je taká stará klasika ako napríklad Pretty Woman alebo Sex v Meste, to nikdy nesklame. Alebo Diabol nosí Pradu, myslím si, že to je taká oddychovka, ktorú človek môže pozerať stále a vždy si tam nájde niečo nové. Človek si pri tom oddýchne a príde na lepšie myšlienky.

dsc_5584.jpg

Foto: 
Monika Kršiaková

dsc_5681.jpg

Foto: 
Monika Kršiaková

Sú pre vás aj filmy nejakým spôsobom módnu inšpiráciou?

Určite. Tá profesionálna deformácia je všade. Sledujem tie trendy, ale hlavne ide o to, aby tá žena vyzerala a cítila sa v tom čo má na sebe dobre a našla si svoj štýl. Nevyhnem sa ani tomu, že keď som niekde na evente alebo s kamarátkami a vidím, že im niečo odstáva, tak mi to nedá a musím im to napraviť.

Pravidelne sa zúčastňujete Bratislavských módnych dní. Kedy sa dočkáme ďalšej kolekcie?

Mám už v hlave novú kolekciu, napriek tomu, že som sa tento rok zúčastnila Bratislavských módnych dní v apríli, čo bolo nedávno. Človek však nemôže zaspať. Tento rok je tvárou mojej značky Gabika Marcinková, ktorej som na OTO urobila veľmi pekný biely nohavicový kostým. Práve ten kostým je taká prvá lastovička z novej kolekcie, ktorú predstavím na jeseň. Tento rok je to už 10 rokov, od kedy sa venujem len móde a k tomuto výročiu chystám veľkú módnu prehliadku.