Dnes je utorok, 18.máj 2021, meniny má: Viola
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Tieto tri veci vás urobia v živote šťastnou

júl 11, 2016 - 20:33
Každý jeden z nás chce prežiť život plný smiechu a šťastia. Všetci sa chceme zobúdzať a zaspávať s úsmevom na tvári, ale len málokto z nás vie, ako na to.
Foto: 
Pixabay

Neustále sa na niečo sťažujeme, ako veľmi sme nespokojní s tým a s tým a... V skutočnosti len zopár z nás vedia, čo sú skutočné problémy. Ostatní sa len hráme na obete života namiesto toho, aby sme si ho naplno vychutnávali.

Šťastie je úžasná vec, ktorú si nekúpime ani za všetky peniaze sveta. Je priam neuveriteľné ako veľmi sme rozdielni. Naučme sa vážiť si to, čo máme a tešme sa čo i len z nových ponožiek, pretože sme ich dostali od syna na Vianoce.

 

Majte svoj cieľ

Stále ste obdivovali ľudí, ktorí presne vedeli čím chcú byť a čo chcú v živote dosiahnuť? Verte, že v tom nie ste sama. Pri dnešnom počte možností a ciest, ktorými sa môžeme uberať je ťažké nájsť tú, ktorá bude vyhovovať práve nám. Hovorí sa, že tridsiatka je vek, v ktorom by sme mali mať jasno v tom, čo skutočne chceme. Častokrát nám na to nestačí ani tridsať rokov. Chyba je v tom, že si ani neuvedomujeme, že to, čo v skutočnosti chceme máme priamo pod nosom. Všetci snívajú o obrovských vilách, luxusných autách a partneroch s miliónovým bankovým účtom. Snívať je krásne! Ale ako viete, že keď sa vám splnia tieto sny budete naozaj šťastná? Skúsme sa zamyslieť nad svojimi hodnotami, ktoré kladieme na prvé miesta. Pokúsme sa vymeniť obrovské vily za jednu veľkú šťastnú rodinu, luxusné autá za doživotné zdravie a partnera s miliónmi za prácu, ktorá nás bude napĺňať aj duševne. Uvidíte, že váš cieľ bude odrazu oveľa bližšie ako ste si mysleli a budete šťastnejšia.

 

Tešte sa z maličkosti

Rýchla a uponáhľaná doba zapríčinila, že sme úplne zanevreli na maličkosti okolo seba. Kedy ste sa naposledy usmiali na okoloidúceho, len preto, aby ste mu spravili pekný deň? Kedy naposledy ste objali svojich rodičov? Boli ste vôbec niekedy šťastní iba kvôli tomu, že vám doma tečie teplá voda, alebo že máte v chladničke jedlo? Poviete si: veď to je samozrejmosť! Ale nemusí to tak byť večne. Zabudli sme si vážiť to, čo máme (od svojich milujúcich rodičov až po každodennú rutinu akou je tečúca voda). Verte, že ak si nezačnete vážiť maličkosti, ktoré vám tento svet ponúka, nikdy si nebude vážiť ani miliónové veci, pretože sa vám to bude zdať stále MÁLO.

 

Obklopujte sa ľuďmi, ktorí za to stoja

Skutočný priateľ sa stal jedným z najväčších pokladov dnešnej doby. Dookola sa sťažujeme ako nás hnevá, aký je falošný ten alebo ten? Prečo sa s tým človekom neustále stretávame a hráme sa na niečo, čo v skutočnosti nie sme? Ak chceme byť skutočne šťastné, stretávajme sa len s ľuďmi, pri ktorých sa neviete prestať smiať, s ktorými sa cítite dobre, ktorí vedia oceniť našu prítomnosť a pri ktorých sa cítite plná pozitívnej energie.

 

 

 

- - Inzercia - -