Dnes je štvrtok, 06.máj 2021, meniny má: Hermína
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

MQ Vienna Fashion Week 2016: Rakúsko ohúrili slovenskí návrhári

september 15, 2016 - 01:00
Na mekku módy sa tento týždeň premenila rakúska metropola Viedeň. V muzeálnej štvrti MuseumsQuartier sa opäť uskutočnil MQ Vienna Fashion Week. Viedenský týždeň módy priniesol aktuálne kolekcie od viac ako 80 módnych návrhárov z domáceho Rakúska i zahraničia. Publikum si dnes užilo prehliadky od talentovaných slovenských návrhárov, ktoré priniesli Slovenský inštitút vo Viedni a Agentúra Promotion.
Foto: 

Na móle sa ako prvý predstavil renomovaný slovenský návrhár Richard Rozbora. Publikum si podmanil svojou novou kolekciou, ktorá očarila svojimi čistými líniami a eleganciou. Nové modely sú ako stvorené pre moderné, sebavedomé a nezávislé ženy bez vekového obmedzenia.  

Vyzdvihujú jemnú eleganciu čistého mestského štýlu s filozofiou Slow Fashion. "Kolekcia bola opäť veľmi nositeľná z exkluzívnych materiálov. Je to pohodlná mestská móda, v ktorej sa bude jej nositeľka cítiť veľmi príjemne a komfortne," uzatvára samotný dizajnér.  

ram_9605.jpg

Foto: 
Ramon Leško

ram_9612.jpg

Foto: 
Ramon Leško

ram_9628.jpg

Foto: 
Ramon Leško

ram_9681.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Divákov dostala kolekcia od módnej návrhárky Zuzany Hakovej. Mladá dizajnérka sa nebojí experimentov a predviedla kolekciu, ktorá bola inšpirovaná geometrickými tvarmi. "Opäť som sa pohrala s mojou obľúbenou geometriou. Ale na Bratislavské módne dni pripravujem elegantnejšiu  verziu môjho rukopisu," hovorí Haková.  

ram_9806.jpg

Foto: 
Ramon Leško

ram_9822.jpg

Foto: 
Ramon Leško

ram_9835.jpg

Foto: 
Ramon Leško

ram_9842.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Na viedenskom týždni módy nechýbala ani obľúbená dizajnérka Renáta Kliská, ktorá tvorí pod značkou La Rena. Dravá návrhárka opäť vsadila na exkluzívne materiály z kože, ktoré pretavila do nadčasových modelov. "Mala som iba mesiac na to, aby som stihla dokončiť celú kolekciu. Tentokrát som upustila od kožušín a stavila som na jemnejšie modely," opisuje svoju kolekciu šikovná návrhárka.  

ram_9918.jpg

Foto: 
Ramon Leško

ram_9935.jpg

Foto: 
Ramon Leško

ram_9971.jpg

Foto: 
Ramon Leško

ram_9900.jpg

Foto: 
Ramon Leško