Dnes je utorok, 18.máj 2021, meniny má: Viola
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Film LÁSKA NEBESKÁ milujeme najmä na Vianoce: 7 faktov o snímke, ktoré vás prekvapia

december 23, 2016 - 13:46
Od nakrúcania romantickej komédie Láska nebeská ubehlo už neuveriteľných 13 rokov. My však stále milujeme dojímavé príbehy niekoľkých postáv, ktoré si vychutnávame najmä počas vianočných sviatkov.
Foto: 

1. Tie najdojímavejšie scény neboli hrané

Scény z letiska na začiatku a na konci filmu boli natočené na letisku Heathrow. Celý týždeň tam štáb lovil tie správne zábery a keď sa im podarilo nejaký získať, tak sa len opýtali na dovolenie ho použiť vo filme, neskôr len vybrali tie najzaujímavejšie. Nešlo ale o hrané scény.

laskanebeska_2.jpg

Foto: 
love actually

2. Bola to len jej druhá rola vo filme

V čase nakrúcania mala Keira Knightley iba 17 rokov. Láska nebeská bol len druhý film, v ktorom účinkovala! Hneď po ňom si zahrala v megahite Piráti z Karibiku. 

laskanebeska_3.jpg

Foto: 
love actually

3. Nechcel zo seba robiť šaša

Hugh Grant si pôvodne stál za tým, že bude hrať vážneho a seriózneho premiéra, teda zásadne odmietol, aby tancoval na pesničku skupiny Jackson 5. Snáď len vďaka šťastnej náhode bol ale posledný deň natáčania prehovorili.

laskanebeska_4.jpg

Foto: 
love actually

4. Nádherným spevom všetkým vyrazila dych

Malá Olivia Olson, do ktorej je zamilovaný Sam, naspievala sama skladbu "All I Want for Christmas is You" pre scénu vianočného večierku. Mala tak úžasný hlas, že režisér ho musel spätne editovať, aby znel viac "detsky".

laskanebeska_5.jpg

Foto: 
love actually

5. Rolu dostala šťastnou náhodou

Portugalská herečka Lúcia Moniz dostala rolu vo filme ako výsledok žartu jej kamarátky, ktorá je "casting director" a poslala jej fotku režisérovi pred vyhlásením konkurzu. Lúcia dostala pozvánku a nakoniec dostala aj rolu.

laskanebeska_1.jpg

Foto: 
love actually

6. Chyba, ktorá bije do očí

V scéne príchodu do svojho nového sídla na Downing Street č. 10, sa Davidovi zmení celkom 11x kravata predtým, ako stretne Nataly. Respektíve s každým novým strihom. Vzniklo to tak, že Hugh Grant si zmenil pri natáčaní omylom kravatu po obedovej prestávke a nikto si to nevšimol. Z chyby sa režisér rozhodol urobiť vtip a tak ju zámerne menili medzi zábermi.

hugh-grant-love-actually.png

Foto: 
love actually

7. Modelka si zarobila tučnú sumu

Claudia Schiffer dostala za svoju minútu vo filme údajne 200.000 libie

laskanebeska_1.png

Foto: 
love actually

ZDROJ: csfd.cz