Dnes je pondelok, 30.november 2020, meniny má: Ondrej, Andrej
Čas čítania
3 minutes
Zatiaľ prečítané

Aké netradičné darčeky si pod stromčekom našli Ľubo Kosteľný, Lujza Garajová Šrameková, Silvia Lakatošová a ďalší

december 24, 2016 - 09:03
Ponožky či pyžamo patria k najčastejším vianočným darčekom, ktoré si snáď už každý z nás našiel pod stromčekom. Slovenku však zaujímalo, aké netradičné dary od Ježiška dostali naše známe osobnosti. Podaktorým sa ušli naozaj originálne kúsky.

Silvia Lakatošová-Chovancová, bývalá miss, podnikateľka: Pod stromčekom zásnubný prsteň

Organizátorka súťaže krásy si veľmi dobre spomína na sviatky, ktoré ostanú v jej pamäti už navždy. „Jedny Vianoce si budem špeciálne pamätať, bolo to pred dvanástimi rokmi. Keď som odbaľovala škatuľky, v jednej z nich bol zásnubný prsteň od Paľka. A čo musíte odpovedať na Vianoce? Jedine áno!“ Prezradila so smiechom Slovenke sympatická hnedovláska, ktorá odvtedy manželovi Paľovi Chovancovi stihla porodiť syna Christiana a dcérku Valentínku. Kuriózne Vianoce v rodine slovenskej krásavice rozhodne boli aj tie, počas ktorých rodičom zvestovali správu o Silviinom tehotenstve. „Dali sme im spoločný darček, zabalené plienky s odkazom. Mama plakala od šťastia a celé to bolo úžasné,“ zaspomínala si riaditeľka Miss Universe.

Ivan „Tuli“ Vojtek, herec: Každý rok dostáva to isté

Ako vníma darčeky i sviatky pokoja, lásky a radosti obľúbený herec? „Vianoce nie sú len darčeky, ale ak si mám spomenúť na nejaký naozaj kuriózny – určite je to pyžamo! Ježiško mi tento darček nosí každý rok, a ja sa zakaždým tvárim, že je to prvýkrát a že je to ten najzvláštnejší darček, ktorý som v živote dostal,“ zavtipkoval si Tuli na margo obdarúvania a Vianoc. „Vôbec nezáleží na tom, čo mi kto dal alebo koľko dar stál. Najväčším darčekom pod stromčekom je pre mňa šťastná rodina. To je to najdôležitejšie. A ešte aj to, aby nezabehla nikomu kosť v krku,“ myslí si sympatický herec.

darcek00006.jpg

Foto: 
arch

 Sisa Lelkes Sklovska, speváčka: Otec sa inšpiroval jej smiechom

„Netradičný darček? Okamžite viem,“ zasmeje sa muzikálová speváčka Sisa Lelkes Sklovska. „Už ako dieťa som bola veľmi extrovertná, stále som zabávala a veľmi rada som sa smiala. A práve smiech mi bol na Vianoce osudný. V tej dobe u nás nebolo nič dostať. Môj otec však cestoval do mnohých krajín, z ktorých mi nosil napríklad hovoriace bábiky. Ale tie ma vôbec nezaujímali. Hľadal preto niečo, čo by ma vystihovalo. Keď som mala päť rokov, pod stromčekom som si našla skrinku, ktorá sa smiala ako jeden český herec. Veľmi som sa zľakla, pretože ocko mi povedal, že takto sa rehocem aj ja. Celý Štedrý večer som kvôli tomu preplakala a na tento darček do smrti nezabudnem,“ spomína na vskutku netradičný darček. 

original_0.jpg

Foto: 
arch

Miro Jaroš, spevák: Neposlúchal a Ježiško ho potrestal

Na jedny Vianoce Miro Jaroš nikdy nezabudne. „Počas štedrovečernej večere som veľmi vymýšľal a preto ma Ježiško potrestal,“ hovorí. „Pod stromčekom som si nenašiel nič. Nahneval som tatu a ten povedal, že zavolá Ježiškovi, aby mi nič nepriniesol. Samozrejme, neveril som tomu, v duchu som si ešte hovoril, že Ježiško vie, že som poslúchal. Ale veru, pod stromčekom mali darčeky iba moji súrodenci,“ rozpráva o pamätnom Štedrom večere. „Bol som o to nešťastnejší, pretože v tom období som sa na Ježiška ešte spoliehal.“ Všetko však nakoniec dobre dopadlo a darčeky dostal aj neposlušný spevák. „Na druhý deň som si na parapete našiel zopár darčekov, ale musel som si na ne deň počkať.“  

Andrea Karnasová, herečka: Nesplnená túžba po bábike

Keď som bola asi ôsmačka, veľmi som túžila po bábike, ktorá vyzerala ako bábätko. Navyše, keďže otec bol riaditeľom podniku Drobný tovar, takže vedel zohnať rôzny „podpultový“ tovar. Naši ma presviedčali, že už som veľká, no ja som dúfala, že bude pod stromčekom. No nebola – namiesto nej som si našla bavlnené hnedé pančušky,  ktoré sa neskutočne rozťahovali... Bola som vtedy veľmi sklamaná.

darcek00003.jpg

Foto: 
arch

Ľubo Kostelný, herec: Sveter už nechcem!

Od sestry dostávam na každé Vianoce svetre, ktoré sa mi vôbec nepáčia... Tvárim sa, že sú pekné, no naozaj sa mi nepáčia. Už to dokonca beriem ako fór medzi nami, keď rozbaľujem ďalší. J Cez médiá jej aj priamo odkazujem, že sveter už nechcem, no ona si nedá povedať.

darcek00004.jpg

Foto: 
arch

Miriam Jarošová, meteorologička: Očné tiene do pôrodnice

Stále som hovorila manželovi, že mi nikdy nekúpi niečo, aby som sa skrášlila, žiaden rúž, žiaden tieň. Až keď som bola v pôrodnici s našimi dvojčatami, doniesol mi od neho Ježiško nádhernú profesionálnu paletku očných tieňov. No vtedy som ich na materskej dovolenke vôbec nevyužila...

darcek00002.jpg

Foto: 
arch

Lujza Garajová Schrameková, herečka: Tie šaty som neznášala!

Od mamy som raz dostala kvetované šaty s bielym golierikom, ktoré sa mi vôbec nepáčili, no keďže mi ich dávala s takým nadšením, nevedela som jej povedať pravdu... Dokonca ich mám na každej fotografii z rodinných osláv asi počas troch ďalších rokov. Moja dcéra je dnes úplne iná: hneď mi povie, keď sa do jej vkusu netrafím.

darcek00001.jpg

Foto: 
arch

Vlado Voštinár, moderátor: Nepoužiteľná príručka 

Ako dieťa som dostal knižku Príručka športového rybára. Ani dovtedy, ani odvtedy som nedržal udicu a ani som nikdy nebol na rybách. Dodnes nechápem, prečo som ju vtedy od tety dostal. Táto spomienka nás sprevádza každé Vianoce a vždy sa dobre zabavíme.

darcek00007.jpg

Foto: 
arch

 

- - Inzercia - -