Dnes je utorok, 15.jún 2021, meniny má: Vít
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Celebritný rozvod roka: Angelina Jolie a Brad Pitt chcú ukončiť manželstvo v tichosti

január 10, 2017 - 15:42
Americká herečka a režisérka Angelina Jolie a herec Brad Pitt sa dohodli na neverejnom rozvode.
Foto: 

Oznámili to v pondelok v spoločnom vyhlásení, v ktorom tiež uviedli, že ďalšie informácie o procese už budú dôverné, čo by im mal zabezpečiť súkromný sudca. "Strany a ich právni zástupcovia podpísali dohody na zachovanie práva na súkromie ich detí a rodiny tým, že všetky právne dokumenty udržia v tajnosti a zapoja súkromného sudcu, aby vykonal všetky potrebné právne rozhodnutia a uľahčil urýchlené vyriešenie zostávajúcich otázok," vyjadrili sa a dodali, že sú odhodlaní konať spoločne, aby pomohli vyriešeniu situácie. 

Štyridsaťjedenročná Jolie podala žiadosť o rozvod 19. septembra, pričom ako dôvod uviedla neprekonateľné rozdiely a ako dátum odlúčenia 15. september. Tomu predchádzal incident zo 14. septembra, keď 53-ročný rodák z Oklahomy na palube súkromného lietadla údajne pod vplyvom alkoholu verbálne a fyzicky napadol ich 15-ročného syna Maddoxa. Incidentom sa následne začali zaoberať Federálny úrad pre vyšetrovanie (FBI) a Úrad pre kontrolu starostlivosti o deti (DCFS) losangeleského okresu, ktoré prípad v novembri uzavreli s tým, že sa Pitt nedopustil hrubého zaobchádzania s deťmi. 

Držiteľka Oscara za úlohu Lisy v dráme Narušenie (1999) tiež požiadala súd o plnú starostlivosť o deti. Výživné na ne ani manželské alimenty nepožaduje. Pitt však žiada o spoločnú fyzickú aj právnu starostlivosť o deti, ktoré sú momentálne v jej plnej starostlivosti, pričom Pitt sa s nimi môže stretávať. Dvojica totiž uzavrela dohodu, podľa ktorej všetkých šesť detí zostane v starostlivosti matky a budú spolu s otcom navštevovať terapeutické sedenia. Pitt má ale naďalej záujem o spoločnú starostlivosť. 

Angelina Jolie a William Bradley "Brad" Pitt sa zoznámili počas nakrúcania akčného filmu Pán a pani Smithovci (2005), v ktorom stvárnili titulné postavy. Zasnúbili sa v roku 2012 po siedmich rokoch vzťahu. V roku 2014 sa zosobášili, a to najprv na súde v Kalifornii a neskôr na francúzskom zámku Miraval. Tri z detí - spomínaného Maddoxa pochádzajúceho z Kambodže, Paxa z Vietnamu a Zaharu z Etiópie - si pár adoptoval. V máji 2006 sa im narodila dcéra Shiloh a o dva roky neskôr Jolie priviedla na svet dvojčatá Knoxa a Vivienne. 

- - Inzercia - -