Dnes je piatok, 14.máj 2021, meniny má: Bonifác
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Urobte zo svojej spálne oázu pokoja: 4 triky ako na to

február 21, 2017 - 14:54
Vo svete, kde sme zavalení prácou, stresom a hlukom, nie je nič lepšie ako spálňa. Urobte z nej oázu pokoja, kde každý večer zrelaxujete a vypnete svoju myseľ i telo.
Foto: 

1. Svetielka 

Nič je tak romantické a upokojujúce ako jemné osvetlenie. Vyskúšajte svetielka, ktoré si môžete zavesiť nad vašu posteľ alebo pozdĺž nej či na jej čelo. Nájdite tvar žiaroviek, ktoré najlepšie ladia s vašim nábytkom v spálni. 

spalna_4.jpg

Foto: 
Pinterest

spalna_2.jpg

Foto: 
Pinterest

2. Upokojujúce vône

Ďalším spôsobom ako urobiť zo spálne svätyňu pokoja sú upokojujúce vône. Prírodné sviečky s jemnou arómou či vrecúško sušených byliniek naplnené levanduľou, jazmínom, pepermintom a vanilkou, vás prenesie od negatívnych myšlienok a dokonale zrelaxujú vašu myseľ. 

spalna_6.jpg

Foto: 
pinterest

spalna_5.jpg

Foto: 
pinterest

3. Vyberte si správne farby

Snažte sa všetko vo vašej spálni ladiť do neutrálnych odtieňov. Čím viac farieb a vzorov, tým viac sa váš mozog rozptyľuje a sústreďuje na nepodstatné veci. Spálňa by mala pôsobiť najmä upokojujúco. Výbornými príkladmi farieb sú zemité odtiene, biela, jemne zelená či šedá. 

spalna_3.jpg

Foto: 
Pinterest

4. Miestnosť, kde neexistuje práca

Udržujte svoje spálňu notebokov, laptopov či pracovných diárov. Ak pracujete z domu, nikdy si nenoste prácu do spálne. Kľúč k vytvoreniu príjemného miesta z vašej spálne je žiadny stres v tejto miestnosti. Odporúčame vám. aby ste v posteli už viac nepremýšľali nad prácou či inými problémami. 

spalna_1.png

Foto: 
Pinterest