Dnes je piatok, 14.máj 2021, meniny má: Bonifác
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Princ Harry strávil romantickú dovolenku s priateľkou: Chystá sa kráľovská svadba?

marec 21, 2017 - 12:03
Romantická dovolenka na Jamajke a svadba priateľov, kde princ Harry uviedol herečku Meghan Markle do spoločnosti ako svoju oficiálnu priateľku, predznamenáva blížiace sa zásnuby páru. Svadbu princa s rozvedenou kráskou však musí najskôr povoliť kráľovná.
Foto: 
Profimedia

„Vy budete ďalší, pane,“ povedal kňaz princovi Harrymu tesne po tom, ako oddal jeho priateľov na okázalom svadobnom obrade na exotickej Jamajke.

Prvý raz ako oficiálny pár

Princ si na svadbu priviedol herečku Meghan Markle, s ktorou chodí od minulého leta a dvojica sa v spoločnosti prvý raz predstavila ako oficiálny pár. Pozvanie na podobnú udalosť je pre členov britskej kráľovskej rodiny významným krokom. Princ William napríklad pozval Kate, aby ho sprevádzala na svadbe ako partnerka až po dvoch rokoch vzťahu. Harry a Meghan zároveň využili udalosť ako zámienku a po obrade strávili na Jamajke exotickú dovolenku. „Nemýlite sa, ak si myslíte, že je ňou absolútne unesený,“ hovoria princovi priatelia o jeho láske, hviezde zo seriálu Kravaťáci.

profimedia-0325605404.jpg

Foto: 
Profimedia

Rozvedená princezná?

Princ Harry má konečne vážny vzťah, no jeho budúce zásnuby a svadbu s krásnou Kanaďankou komplikuje fakt, že ona už má jedno manželstvo za sebou. V roku 2011 sa na pláži kúsok od rezortu, v ktorom sa s princom Harrym zúčastnila svadby Toma Inskipa a Lary Hughes-Young, vydala za Trevora Engelsona a o dva roky nasledoval rozvod. Kráľovná povolila sobáš člena kráľovskej rodiny s rozvedeným partnerom zatiaľ len jediný raz, a to v prípade svadby korunného princa Charlesa a rozvedenej Camilly Parker-Bowlesovej.

Sestra kráľovnej, princezná Margaret, nemala rovnaké šťastie a v roku 1955 sa musela rozhodnúť, či sa vzdá svadby s rozvedeným priateľom Petrom Townsendom alebo svojich kráľovských titulov. Pred niekoľkými dňami musel princ navyše čeliť spochybňovaniu jeho šľachtického pôvodu. Špekulácie, že Harry nie je synom korunného princa Charlesa, ale milenca princeznej Diany Jamesa Hewitta, opäť ožili v najnovšom interview s Dianinou niekdajšou láskou. „Chápem záujem o túto tému, ale v čase, keď môj vzťah s Dianou začal, vedel Harry už dávno chodiť,“ uzavrel chúlostivú tému Hewitt.

IVU VARÉNYI

 

- - Inzercia - -