Dnes je streda, 28.júl 2021, meniny má: Krištof
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Nová prvá dáma Francúzska: 5 vecí o šarmantnej Brigitte, ktoré musíte vedieť!

máj 10, 2017 - 10:15
Po boku prezidenta stála Brigitte (64) po celú dobu kampane a samozrejme i počas víťaznej oslavy. Emmanuel Macron (39) porazil Marione Le Pene a novou prvou dámou Francúzska je Macronova bývalá profesorka.
Foto: 

Po víťaznom triumfe sa na pódiu v Louvri ukázal novozvolený prezident Macron spolu s Brigitte, jej dcérou i vnučkou. Francúzi považujú novú prvú dámu za veľmi inteligentnú a šarmantnú ženu, ktorá si neustále získava ich sympatie. Prečítajte si 5 vecí, ktoré by ste mali vedieť o prvej dáme Francúzska. 

Kedysi ho učila 

Prezidentský pár sa spoznal ešte v časoch, keď mal Macron len 15 rokov. Brigitte už v tej dobe mala tri deti. To im však nezabránilo, aby sa do seba bezhlavo zaľúbili. V 17-tich rokoch musel Macron odísť zo školy, ale svojej láske zanechal romantický odkaz: "Nikdy sa ma nezbavíš. Vrátim sa a vezmem si ťa za ženu." Tak sa aj stalo. Dvojica sa zošobášila v roku 2007. 

Prečítajte si tiež: Deň matiek očami známych Sloveniek: Mami, ďakujeme za všetko!

Brigitte je o dvadsaťpäť rokov staršia ako jej manžel

Vekový rozdiel nového prezidentského páru je rovných 25 rokov. Vo väčšine prípadov býva žena mladšia od muža, tentokrát je to inak. Brigitte má 64 rokov , tri deti a jedno vnúča. 

shutterstock_626809730.jpg

Foto: 
Shutterstock

V krvi má čokoládu 

Rodina šarmantej Brigitte má prosperujúcu továreň na výrobu čokolády. Namiesto toho, aby pokračovala v rodinnom biznise sa však rozhodla, že si pôjde vlastnou cestou. Stala sa z nej učiteľka. 

Mohlo by vás zaujímať: Tanečnica Ivana Surovcová: Jej módny štýl dobýja Ameriku

Podporuje netypické rodiny 

Prezidentský pár otvorene podporuje rodiny, ktoré sa vymykajú od tradičného modelu. Brigitte veľmi otvorene prehlasuje, že aj jej rodina je netypická, no napriek tomu sa všetci ľúbia. 

Miluje módu 

Brigitte sa netají tým, že miluje módu. Jej štýl je moderný, elegantný a vo francúzskych časopis ju častokrát označujú za najlepšie oblečenú dámu večera. Prvá dáma sa niekoľkokrát objavila i v prvej rade na módnych prehliadkach Luis Vuitton či Dior. 

- - Inzercia - -