Dnes je sobota, 28.máj 2022, meniny má: Viliam
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

MISS FOLKLÓR 2017: Zo štyroch kastingov postúpilo do finále 11 dievčat

júl 17, 2017 - 01:35
Štyri kastingy na Miss Folklór sa úspešne skončili na poslednom z nich počas folklórneho festivalu v Detve. Aj tento rok potvrdili rozmanitosť a popularitu folklóru u mladej generácie a to aj za hranicami Slovenska, keďže jeden z nich sa konal v obci Kysáč v Srbsku.
Foto: 

Finálová zostava jedenástich folklóristiek je vybratá a v týchto dňoch sa začínajú prípravy na veľké finále, ktoré sa bude konať 15. septembra v hoteli Galileo na Donovaloch. Ešte predtým však na dievčatá čakajú dve sústredenia. To prvé začne už 24. júla a naša redakcia na ňom nebude chýbať.

Tento rok sa organizátori rozhodli vyberať talentované folkloristky nielen doma, ale i v zahraničí. Kasting v obci Kysáč vo Vojvodine sa konal 24. júna a do finále odtiaľ postúpila hneď trojica talentovaných dievčat. Kasting Miss Folklór bol súčasťou programu folklórneho festivalu Zlatá Brána v obci Kysáč. Prezentovalo sa 10 dievčat z rôznych kútov srbskej Vojvodiny pred naplneným hľadiskom divákov. Zaujali tradičným tancom, spevom ale aj muzikálnosťou. "Vo finále sa predstavia tri vojvodinské Slovenky sólovým spevom a tancom, v jednom prípade finalistka predvedie spojenie ľudových prvkov s bojovým tancom Capoeira," prezradila riaditeľka súťaže Miss Folklór Barbora Palovičová. Ako dodala, finalistky budu reprezentovať mestá a ich príslušné vojvodinské regióny ako Pančevo, Báčsky Petrovec a Nový sad.

Mená finalistiek, ktoré tento rok zabojujú o prestížny titul Miss Folklór, ale i Miss Folklór Slovenka, sa dozvieme počas sústredenia v hoteli Galileo na Donovaloch 26. júla 2017. Na tento deň pripravili organizátori predstavenie finalistiek a tlačovú konferenciu. 

- - Inzercia - -