Dnes je štvrtok, 06.október 2022, meniny má: Natália
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Veronika Kopálová: Vytvorila model šiat, aký sa len tak nevidí!

október 03, 2017 - 11:12
Veronika Kopálová je začínajúcou módnou návrhárkou, ktorá vlani vyhrala projekt Nové tváre módnej scény. Vďaka výhre na tomto výnimočnom projekte, ktorý dáva priestor mladým začínajúcim návrhárom, svoje modely predviedla na medzinárodnej scéne, pracuje na sebe, a tentokrát si aj trošku zaexperimentovala a vytvorila model z gumenej bužírky, ktorý pred pár dňami predstavila na Fashion Show z recyklovanej módy.
Foto: 

,,Keďže tohtoročná téma Fashion Show Recyklovanej módy bola venovaná PVC materiálom a ich škodlivosti, prispela som k prehliadke pleteným modelom z gumenej bužírky, ktorá tvorí izoláciu elektrických káblov. Model som ručne uplietla z cca 150 metrov gumeného materiálu," hovorí Veronika, ktorá študovala odbor módne návrhárstvo na Strednej umeleckej škole v Trenčíne a v štúdiu pokračovala na Západočeskej univerzite v Plzni.

4_3.jpg

Foto: 
Jana Liska

,,Tento model vznikol už pred troma rokmi ako moja vysokoškolská práca na tému Perspektíva. Mojou myšlienkou bolo zhotoviť Little Black Dress z materiálu, ktorý má odlišnú perspektívu ako klasická látka a obyčajne si ho nespájame s odevom. Taktiež je tam zapojená myšlienka recyklácie," vysvetlila nám Veronika.

Bol to experiment

,,Príprava tohto modelu bola náročnejšia ako šitie šiat z látky, pretože gumený materiál sa ťažko spracováva. Bol to pre mňa experiment. Samozrejme aj vytvorenie kolekcie ,,How I feel it“, ktoru som prezentovala na Couture Fashion Weeku v New Yorku, bola náročná ale každý model, ktorý vytváram je pre mňa výzvou," uzavrela.

- - Inzercia - -