Dnes je streda, 08.december 2021, meniny má: Marína
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Mária Kráľovičová medzi ambasádormi projektu Vďaka knihe

október 06, 2017 - 15:04
Úspešný projekt Vďaka knihe odštartoval, a to Tlačovou konferenciou v kníhkupectve Panta Rhei. V ňom sa stretli ambasádori druhého ročníka Mária Kraľovičová, Richard Stanke a Andy Kraus, ktorým „odovzdali žezlo“ tváre minulého ročníka: Andrea Coddington, Zuzana Haasová a Timea Keresztényiová.
Foto: 

Cieľom týchto troch dám spolu s Kristínou Farkašovou v roku 2016 v projekte Vďaka knihe, ktorý niesol claim Silnejšia po každej stránke bolo inšpirovať ženy, aby čítali knihy a aby sa nebáli hovoriť o svojich problémoch. Cieľom bolo podporiť ženy v čomkoľvek, čo robia a motivovať ich – možno aj cez nie často priaznivé okolnosti. Dámy spolu s Katarínou Farkašovou, riaditeľkou Aliancie žien Slovenska počas podujatia vyzdvihli nenahraditeľnosť papierových kníh a čítania ako takého.

Vďaka knihe 2017

Spolu so súčasnými ambasádormi na pódiu o dôležitosti kníh, čítania a benefitoch, ktoré nám prinášajú rozprávali aj literárna historička, scenáristka a autorka Timotea Vráblová CsC. a taktiež terapeutka Irena Ritomská. ,,Vedeli ste, že ak má rodina doma aspoň 20 kníh, dieťa vyrastajúce v takejto domácnosti má šancu dosiahnuť vyššie akademické vzdelanie?" položila otázku počas svojho príhovoru, pričom sa oprela o výskumy. 

Vďaka knihe je aj prvá dáma slovenského divadelníctva Mária Kráľovičová tým, čím je. Ja zo všetkého na svete najradšej čítam a preto si myslím, že knihy znamenajú strašne veľa pre ľudstvo. Veď koľko ľudí vie kniha spraviť šťastnými,“ hovorí.

Scenárista Andy Kraus, ktorý prednedávnom vydal svoju knižnú prvotinu Route 67 si zasa myslí, že vďaka knihe si žijeme svoj život a aj vďaka knihám vidí podiel na svojom kariérnom úspechu. 

Mladý youtuber a hviezda digitálneho sveta, GoGo k čítaniu nabáda generáciu svojich fanúšikov k čítaniu, pretože vie, že vďaka knihe si tvoríme ideály. Youtuber sa momentálne stretáva s pozitívnymi reakciami od mamičiek, ktoré mu ďakujú za to, že ich deti začali čítať. 

Okrem kníh, ktoré odporučili ambasádori a ktoré môžete nájsť v kníhkupectvách Panta Rhei sa s nimi môžete stretnúť aj na diskusiách, ktoré obohatia aj odborníci z radov psychológov, literárnych akademikov, logopédov či učiteľov.

- - Inzercia - -