Dnes je streda, 02.december 2020, meniny má: Bibiána
Čas čítania
3 minutes
Zatiaľ prečítané

Bratislavské módne dni pokračujú prehliadkami v Bratislave! Čo priniesol prvý deň?

október 17, 2017 - 02:58
Aj tohtoročná jeseň ožila módou! Piatkovou tlačovou konferenciou a sobotňajšou módnou prehliadkou na Kaskádach odštartovali Bratislavské módne dni by Mercedes Benz, ktoré sa počas pondelňajšieho večera presunuli opäť do nášho hlavného mesta, tentokrát do Refinery Gallery. V týchto priestoroch sme úspešne zahájili prvú z prehliadok týždňa módy v Bratislave!

Projekt Bratislavské módne dni je synonymum vkusu a noblesy, ktorý si získava každoročne čoraz viac priaznivcov. Projekt tento rok oslavuje 12 rokov od svojho založenia a stále naberá nový rozmer. Jeho jesenná časť je výnimočná v tom, že sme po prvý krát od vzniku otvorili prvý deň prehliadkou v luxusných priestoroch hotela Kaskády na Sliači, odkiaľ sa organizátori presunuli do Bratislavy. Hlavná organizátorka Bratislavských módnych dní, pani Mária Reháková, počas úvodného príhovoru prezradila to, aké výnimočné dni nás v priebehu týždňa čakajú a neskrývala radosť z toho, že projekt sa stal kultúrnou a spoločenskou udalosťou, ktorá je najmä stretnutím ľudí.

ram_6491.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Počas prvého večera v Bratislave sa nám predstavili etablovaní slovenskí a zahraniční návrhári. Sériu prehliadok otvoril módny návrhár Richard Rozbora kolekciou pre rok 2018. 

RICHARD ROZBORA pod značkou ROZBORA COUTURE

,,Predviedol som výsek svojej kolekcie. Tentokrát rekordných 20  modelov pre BMD, takže som veľmi potešený a pozitívne to ohodnotili aj diváci,” tešil sa z úspešného večera Rišo. Pri tvorbe svojej kolekcie sa pohral s materiálmi ako hodváb, žakár, sviežou novinkou boli aj potlače, ktoré sa dnes tešia veľkej obľube.

riso.jpg

Foto: 
Ramon Leško

NICOLLAS BERENIQUE

Počas Bratislavských módnych dní sa nezabúda ani na pánov. Tí si na svoje prišli počas prehliadky pánskych oblekov a kabátov značky Nicollas Berenique. Modely z novej kolekcie predviedli opäť známe tváre šoubiznisu, medzi nimi tí, ktorých sme mali možnosť vidieť aj na predošlých prehliadkach - Tomáš Palonder, Valér Ferko, Patrik Vyskočil, Martin Valihora, Lukáš Doza, Peter Modrovský, Matúš Krnčok a mnohí ďalší. 

nicollas.jpg

Foto: 
Ramon Leško

MICHAELA ĽUPTÁKOVÁ

Obľúbená Michaela Ľuptáková predstavila kolekciu, ktorá nesie názov DARK inšpirovanú gréckym ostrovom.  ,,Moja nová kolekcia bola inšpirovaná Rhodosom, krásnym svetlom, pri mori, blankytom neba, modrou hlbočinou a krásnymi zelenými tónmi. Skladala sa z denných ale aj večerných šiat,” prezradila Miška, ktorá pred prehliadkou šaty vyberá tak, aby sadli aj nositeľkám.

luptakova.jpg

Foto: 
Ramon Leško

VERONIKA HLOŽNÍKOVÁ

Módna návrhárka Veronika Hložníková na móle Bratislavských módnych dní tentokrát predviedla širokospektrálnu kolekciu. Tá sa skladala z kabátov, večerných šiat, nohavíc, košieľ, sukní a opäť nechýbali ani ľudové motívy v originálnom ponímaní.

hloznik.jpg

Foto: 
Ramon Leško

PONER

Súrodenci Nikol a Jakub Ponerovi zo susedného Česka predstavili novú kolekciu večerných šiat a svadobných šiat. Nechýbali pre nich typické strapce, trblietky a vzory.

poner.jpg

Foto: 
Ramon Leško

JANA JURČENKO

Jana Jurčenko opäť nesklamala. Na prehliadke predstavila honosnú kolekciu večerných šiat, ktorá bola opäť veľmi ženská, vyzdobená, doplnená o šperky od Márie Feketeovej, čo šaty krásne podčiarklo.

jurcenko.jpg

Foto: 
Ramon Leško

DUOS

Slnečné okuliare luxusných svetových značie kboli taktiež príjemným spestrením prehliadky. Prítomní mali možnosť vidieť široké spektrum dámskych ale aj pánskych okuliarov, ktoré dokážu spestriť akýkoľvek všedný outfit.

duos.jpg

Foto: 
Ramon Leško

STEFANO PELLICERIA

Na móle Bratislavských módnych dní nechýbalo ani zastúpenie z Talianska, módny návrhár Stefano Pellicceria, ktorý nám ukázal luxusné kožušiny v jesenných farbách. Jeden z modelov predviedla aj obľúbená slovenská herečka moderátorka Karin Haydu a moderátorka rádia Jemné Martina Comisso.

stefano.jpg

Foto: 
Ramon Leško

ZUZANA HAKOVÁ

Sedem modelov módnej návrhárky Zuzany Hakovej ukázali, ako je možné obliecť sa elegantne a zároveň štýlovo počas aktuálnej sezóny. V kolekcii prevažovala červená, čierna a zelená farba.

hakova.jpg

Foto: 
Ramon Leško

KOMORA & HUMER

Značka Komora & Humer predviedla originálnu, pri niektorých modeloch aj veľmi odvážnu kolekciu ladenú do sivých a čiernych farieb so zaujímavými detailami.

komora.jpg

Foto: 
Ramon Leško

- - Inzercia - -