Dnes je piatok, 14.máj 2021, meniny má: Bonifác
Čas čítania
5 minutes
Zatiaľ prečítané

Bratislavské módne dni 2017: Poznáme meno víťaza projektu Nové tváre módnej scény!

október 19, 2017 - 23:33
Neodmysliteľnou súčasťou jesennej časti Bratislavských módnych dní je každoročne projekt Nové tváre módnej scény, ktorý aj dnes spoznal svojho víťaza. Stala sa ňou absolventka Slovenskej technickej univerzity, Zarina Šimkovičová. Tá síce svoje štúdium nevenovala móde, avšak svojou kolekciou očarila natoľko, že u odbornej poroty získala jednoznačné prvé miesto!
Foto: 
Projekt Nové tváre módnej scény píše svoju históriu už deväť rokov. Aj vďaka nemu Slovensko spoznalo množstvo skvelých návrhárov, ktorí dnes už naplno fungujú v módnom biznise. Tento rok sa do súťaže prihlásilo viac ako tridsať záujemcov, z ktorých odborná porota Bratislavských módnych dní na čele s Ivanou Lederer, vybrala začiatkom augusta sedem najlepších. Tí zabojovali o prestížny titul “Nová tvár módnej scény” so svojimi súťažnými kolekciami na tému Vôňa kávy. Krásny večer otvorila príhovorom riaditeľka agentúry Promotion a hlavná organizátorka Bratislavských módnych dní, pani Mária Reháková: ,,Pre mňa je tento deň z celého týždňa Bratislavských módnych dní najvýnimočnejší, pretože sa dozvieme meno víťaza projektu NTMS. Je to vždy plné očakávania, plné prekvapenia. Z tohto projektu vznikli mená, ktoré sa zaradili medzi etablovaných návrhárov. Také, ktorých kolekcie sme videli v pondelok, utorok, to, čo sme prežívali tak emotívne."

_mg_8858.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Finalisti projektu, predsedkyňa poroty Iveta Lederer a moderátor večera Michal Bartek pred vyhlásením výsledkov

pred.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Víťazkou sa stala Bratislavčanka

Absolútnou víťazkou projektu sa dnes stala mladá Bratislavčanka Zarina Šimkovičová. ,,Študovala som na STU produktový dizajn a neskôr interiérový dizajn, čo úplne s módou nesúvisí, avšak dlhé roky som tancovala spoločenské tance. Tam som sa prvý krát zoznámila s navrhovaním, šitím, pretože som robila tanečné kostýmy, šaty, to bol taký môj začiatok. Vždy som ale chcela tvoriť svoje nápady, svoju módu. Postupne sa to teda začalo vyvíjať od tých tanečných vecí, pri ktorých som nabrala nejakú zručnosť so šitím, pretože nikdy som sa to predtým neučila šiť. Všetko som sa naučila sama, aj prostredníctvom tutoriálov. Postupne som sa začala venovať vlastnej tvorbe a toto je taká moja prvá súťažná kolekcia,” prezradila nám Zarina, ktorá si okrem titulu odniesla množstvo atraktívnych cien.

Zľava: Martina Vrábelová, víťazka - Zarina Šimkovičová, Viktor Varg

ram_0769.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Kolekcia

Pri tvorbe kolekcie sa Zarina inšpirovala svojim subjektívnym pocitom pri myšlienke na kávu. ,,Základom je ranný prerod ospalého človeka pred kávou na človeka po káve, ktorý ako keby precitne, získa novú energiu do života.”

collage.jpg

Foto: 
Ramon Leško

collage1.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Udelili ďalšie dve miesta

Okrem prvého miesta sa porota rozhodla udeliť aj druhé a tretie miesto. ,,Tohtoročná zostava bola natoľko silná, že sme sa rozhodli udeliť aj ďalšie dve miesta,” prezradila predsedkyňa poroty Iveta Lederer počas vyhlasovania výsledkov. Tretie miesto si tak odniesla Sandra Jutková a na druhom mieste sa umiestnil Viktor Varg, ktorý počas večera predstavil dámsku aj pánsku kolekciu.

Zľava: Viktor Varg, Zarina Šimkovičová, Sandra Jutková

ram_0892.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Špeciálnu cenu, mediálny priestor vo vydavateľstve STAR production (týždenník Slovenka, ŽenskýWeb.sk) v hodnote 20 000 eur, sa riaditeľka vydavateľstva a hlavná organizátorka Bratislavských módnych dní Mária Reháková rozhodla odovzdať Martine Vrábelovej.

ram_0821.jpg

Foto: 
Ramon Leško

 Fashion editoriál v magazíne SPARKLING od vydavateľstva JOY Group získal Viktor Varg, cenu mu odovzdala zástupnyňa vydavateľstva Miriam Veterníková.


Víťazka získala:

Absolútna víťazka Zarina Šimkovičová si odniesla ocenenie, ktoré zrejme ocení najviac, a to 32 hodinový odborný program francúzskej vysokej šoly MOD´SPE Paris Cental Europe. Cenu odovzdal pán Fabrice Raoul, zakladateľ a koordinátor študentských stáží. Víťazka tak vďaka programu získa nesmierne množstvo poučných a do budúcna veľmi prínosných informácií, aby sa v kariére módnej návrhárky vedela posunúť a prostredníctvom svojej tvorby sa aj uživiť a „predať“.

ntms558.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Poslanec Európskeho parlamentu MUDr. Miroslav Mikolášik odovzdal poznávací zájazd do sídla Európskeho parlamentu v Bruseli, spojený s prehliadkou historických pamiatok mesta a návštevou “Bruselskej krajky”.

ntms584.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Volis Academy udelila ročný skupinový jazykový kurz podľa vlastného výberu, ktorý odovzdala obchodná riaditeľka Volis Academy Mgr. Lenka Kysacká

ntms617.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Kedže sme tento rok mali tému vôňa kávy, spoločnosť De´Longhi odovzdala víťazke kávovar, aby si pri každom dúšku kávy spomenula na tento výnimočný večer.

ntms611.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Spoločnosť Mercedes-Benz odovzdala cenu v podobe módneho editoriálu v magazíne Hviezdy ciest a Magazín Top Fashion taktiež módny editoriál. 

ntms636.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Štýlový YOGA BOOK od spoločnosti Lenovo Slovakia pomôže víťazke pri jej tvorbe.

Módny editoriál v časopise TOP Fashion odovzdala víťazke Barbora Franeková.

ntms647.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Víkendový pobyt v hoteli Horizont Resort pre dve osoby na dve noci do vstupom do Mountain wellness centra a Aquaparku AquaCity Poprad odovzdala Mgr. Klaudia Kopperová, event manažérka AquaCity Poprad.

ntms640.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Sport Hotel venoval víkendový pobyt v hoteli Šport Hotel Donovaly pre dve osoby na dve noci so vstupom do wellness centra.

ntms646.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Každý z finalistov si odniesol dekrét o účasti, ktorý odovzdala riaditeľka Agentúry Promotion a hlavná organizátorka Bratislavských módnych dní, pani Mária Reháková.

SÚŤAŽNÉ KOLEKCIE

Sandra Jutková

Sandra sa pri tvorbe svojej kolekcie inšpirovala z každého dňa, zo všetkého, čo ju zaujme. ,,Zamerala som sa na kávu ako začiatok, na jej kávové bôby. Vybrala som si aj bielu farbu, lebo kvet kávovníka je biely, neskôr vzniká jeho zelený plod  a kedže finálnym produktom je káva, ktorá je čierna, pri tvorbe som použila aj tú."

ntms098.jpg

Foto: 
Ramon Leško

collage.jpg

Foto: 
Ramon Leško

collage1.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Dominika Kašová

Dominika sa pri kolekcii na danú tému zamerala na to, ako kávu vníma človek dnešnej doby. ,,Moja kolekcia bude medzi kontrastom vecí jednoduchej siluety a takým odevo-objektom. Vytváram modely, ktoré sú súčasťou objektu a dajú sa rozdeliť na viacero častí. Objektová časť sa dá odstrániť a samostatný odev je nositeľný a bežne predajný."

ntms157.jpg

Foto: 
Ramon Leško

collage.jpg

Foto: 
Ramon Leško

collage1.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Ondřej Kovařík

Ondřej pre tento projekt ako jediný vytvoril čisto pánsku kolekciu, pri ktorej kládol dôraz na praktickosť a nedbalú eleganciu. ,,Inšpiračný zdroj je cesta kávy od začiatku až po spotrebu, od rastliny po transport a až na ten stôl. Logicky som pri tom použil farebnosť bielu, hnedú, čiernu, doplnenú o zelenú a červenú."

ntms215.jpg

Foto: 
Ramon Leško

collage.jpg

Foto: 
Ramon Leško

collage1.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Boris Kráľ

ntms259.jpg

Foto: 
Ramon Leško

collage.jpg

Foto: 
Ramon Leško

collage1.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Viktor Varga

Kolekcia Viktora Vargu vznikla v kaviarni, kde si vychutnával svoju šálku kávy. ,,Keď som popíjal tú kávu, sledoval som ľudí, ktorí boli prvom rande, obchodnom stretnutí alebo sa dokonca pohádali. Až vtedy som si uvedomil, že súčasťou všetkých týchto situácii je práve káva. Pijem ju každý deň a je mojou súčasťou pri tvorbe, rozhodnutiach či štúdiu, takže som sa rozhodol navrhnúť kolekciu v duchu, aby v nej boli tieto veci odzrkadlené a tiež som využil ako základný náčrt pre strihy kávový pohár."

ntms348.jpg

Foto: 
Ramon Leško

collage.jpg

Foto: 
Ramon Leško

collage1.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Martina Vrábelová

Martina zasa chcela vytvoriť kolekciu, ktorá je splývavá, voľná, z príjemných materiálov a prúdi s vetrom. ,,Inšpirovala som sa vôňou orientálnej kávy, pričom podnet prišiel z cesty z Egypta,pretože to prostredie ma nejakým spôsobom nadchlo."

ntms413.jpg

Foto: 
Ramon Leško

collage.jpg

Foto: 
Ramon Leško

collage1.jpg

Foto: 
Ramon Leško

- - Inzercia - -