Dnes je piatok, 07.máj 2021, meniny má: Monika
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

HOKEJ-ZOH: Slováci tesne podľahli Američanom, aké majú pocity po zápase?

február 16, 2018 - 16:42
Naši hokejový reprezentanti podľahli hráčom USA 1:2 vo svojom druhom vystúpení v B-skupine na zimných olympijských hrách 2018 v kórejskom Pjongčangu. Napriek tomu sa nevzdávajú a pripravujú sa na zajtrajší zápas so Slovinskom, do ktorého pôjdu naplno.
Foto: 

Tomáš Starosta (obranca SR)

,,Američania prvý zápas prehrali a duel s nami bol pre nich veľmi dôležitý. Vyčkávali na naše chyby a keď zacítili šancu, išli po nás. Tempo hry sa striedalo, občas sa vyčkávalo, ale chvíľami to bolo veľmi rýchle. Prehra nás samozrejme mrzí, ale nič sa nedá robiť. Musíme sa poctivo pripraviť na ďalšie stretnutie, ktoré nás čaká už zajtra."

Vladimír Országh (asistent trénera SR)

,,Bol to pre nás ťažký zápas. Američania dobre pokrývali stredné pásmo a otáčali nám puky naspäť. Dosť veľa síl nám ubrali oslabenia, hrali sme ich dosť. Dostali sme dva góly v oslabeniach a naše početné výhody sme nevyužili, to dnes rozhodlo. Dnes boli Američania pasívnejší ako v stredu. Taktika im vyšla. Mali sme problém prejsť stredným pásmom a keď sa nám to podarilo, v útočnom pásme sme neboli dostatočne silní na puku. Musíme si teraz oddýchnuť a v sobotu nás čaká náročný a dôležitý duel proti Slovincom."

Craig Ramsay (tréner SR)

,,Dva góly počas hry v oslabení sú jednoducho veľa. Boli sme vylúčení viackrát ako Američania a to rozhodlo. Brankár Ján Laco nám dal šancu na úspech, podržal nás vo viacerých situáciách. V závere sme sa snažili vyrovnať počas hry bez gólmana, ale nepodarilo sa nám to. Boli sme mierne nervózni a aj to zohralo svoju úlohu. Musíme na to zabudnúť a pripraviť sa na zajtrajšok. Na Američanov sme sa pripravovali a občas to aj fungovalo. S americkým vyčkávaním v strednom pásme sa dalo počítať, pretože tak hrali aj proti Slovinsku."

Ladislav Nagy (útočník SR)

,,Američania zvíťazili o gól, takže asi boli lepší. Musíme zdvihnúť hlavy. Čaká nás ďalší ťažký zápas a verím, že keď budeme hrať piati na piatich, bude mať každý tím s nami problémy. Dnes sme hrali príliš veľa oslabení a to stojí veľa síl. Naše vylúčenia rozhodli. Musíme si rozobrať zápas, no jednoznačne sa nemôžeme nechať tak často vylučovať. Do každého stretnutia ideme s tým, že chceme vyhrať. Dnes sa nám to, žiaľ, nepodarilo. O to viac chceme uspieť proti Slovincom."

Ján Laco (brankár SR)

,,Zápas bol približne taký, aký sme očakávali. Američania sa snažili strieľať zo všetkých pozícii a tlačili sa do bránkoviska. Stretnutie rozhodli presilové hry, tak to v hokeji chodí. Súper ich mal viac a z toho dve využil. Je to škoda, v závere sme mohli skórovať a uhrať to aspoň na bodík. Myslím si, že to bol dobrý zápas. Druhý gól Američanov bol pre nich trochu šťastný, no zároveň aj víťazný. Verím, že stihneme načerpať ďalšie sily a pripravíme sa na Slovincov."

- - Inzercia - -