Dnes je štvrtok, 06.máj 2021, meniny má: Hermína
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

ZOH: Takto hodnotia neúspech nášho tímu jeho členovia a hokejové osobnosti!

február 20, 2018 - 13:22
Slovenskí hokejisti ukončili svoje vystúpenie na zimných olympijských hrách 2018 v kórejskom Pjongčangu v play-off o postup do štvrťfinále. Prinášame vyjadrenia jednotlivých členov nášho hokejového tímu a hokejových osobností.
Foto: 

Ladislav Nagy (útočník SR)

,,Pred zápasom sme si povedali, aby sme hrali čo najviac v rovnovážnom stave, no to sa nám nepodarilo. Zase sme mali dosť veľa vylúčení a Američania hrajú presilovky vynikajúco, potvrdili to troma gólmi. Je to škoda, keby sme hrali piati proti piatim, myslím si, že by sme boli vyrovnaným súperom. Chceli sme postúpiť, no nevyšlo nám to. Mrzí nás najmä zápas so Slovincami, ktorý keby sme vyhrali, tak nehráme o postup. Je to veľká škola pre mladých chalanov. Ramsay i Šatan robia dobrú prácu a do budúcnosti to bude super."

Peter Čerešňák (obranca SR)

,,Určite je to veľké sklamanie, chceli sme postúpiť. Bohužiaľ, mali sme veľa faulov, v takýchto zápasoch to rozhoduje. Uberá to sily, potom energia chýba. Už si ani nepamätám všetky tie fauly, nemôže sa to však stávať. Útočníci sa to snažili dávať na obrancov, zrejme tým to bude, že sa nám obrancom darilo strieľať góly. Celý turnaj sme mali dobre rozohraný, zápas so Slovinskom sme nedotiahli do víťazstva. To je asi najväčšia škoda."

22.jpg

Foto: 
SITA

Juraj Mikuš (obranca SR)

,,Keď po dobrej prvej tretine dostanete za minútu dva góly, zrazu to na ten tím dopadne. Trvalo desať minút, kým sme sa z toho trošku postavili a potom nám ten čas chýbal. Dlho som nehral, takže zo začiatku som mal toho plné zuby, ale postupne sa mi hralo lepšie a lepšie. Škoda, že to bol môj prvý aj posledný zápas na turnaji."

Miroslav Šatan (generálny manažér tímu SR)

,,Úvod druhej tretiny s faulami a vylúčeniami nesignalizoval nič dobré a ani to dobre nedopadlo. Američania mali ešte vyššiu efektivitu pri zakončení ako v prvom zápase. Hrali veľmi dobre, vôbec neboli nervózni, zaslúžene zvíťazili. Boli ešte silnejší ako v skupine. Keď sa pozriem na celý turnaj, sú tam aj pozitívne veci, na ktorých sa dá stavať do budúcnosti. Mali sme dve veľké šance, možno aj vyhrať skupinu alebo ísť z vyššej nasadzovacej pozície. Mrzí nás to všetkých, najmä hráčov. Súhlasím, že brankári podávali veľmi dobré výkony a boli naši najlepší hráči. Ďalšie herné činnosti ukázali rezervy, ktoré máme. Vo veľkých rýchlostiach, ako sa hralo, sa vyskytnú chyby. Potom prišli vylúčenia, čo vyplývalo z vysokého tempa aj psychického tlaku. Najmä mladíkov tieto zápasy otestovali. Je to celkovo veľké sklamanie, jeden gól nás delil od štvrťfinále. To nás určite mrzí. Z takýchto prehier a sklamaní sa dá do budúcnosti veľa naučiť."

12_1.jpg

Foto: 
SITA

Vladimír Orságh (bývalý hokejový útočník/tréner)

,,Chýbal nám strelec, ale mali sme aj málo agresivity pred bránkou súperov. Mali sme streliť nejaké škaredé góly. Utorková prvá tretina bola z našej strany solídna. Je to pre nás veľké sklamanie, najmä po tom, čo sme turnaj začali víťazstvom proti Rusom."

Asistent trénera Craiga Ramsayho

,,Mrzia ma naše vylúčenia. Urobili sme zopár chýb, ktoré nás stáli lepší výsledok. V závere sme to potrebovali otvoriť, aby sme skórovali a vyústilo to v takýto krutý rezultát."

- - Inzercia - -