Dnes je utorok, 18.máj 2021, meniny má: Viola
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Prokurátor prehovoril o vyšetrovaní vraždy Jána Kuciaka a jeho priateľky!

marec 26, 2018 - 16:49
Doteraz zistené okolnosti nasvedčujú tomu, že vo Veľkej Mači sa vraždilo na objednávku. Informoval o tom dnes prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry.
Foto: 
SITA

Z vyšetrovacích úkonov podľa ÚŠP vyplýva, že Ján Kuciak a Martina Kušnírová boli zavraždení 21. februára z krátkej guľovej zbrane kalibru 9 milimetrov. ,,Poškodená bola zasiahnutá spredu jedenkrát do hlavy, poškodený bol zasiahnutý spredu dvoma výstrelmi do srdca," uviedol prokurátor.

Žiadne stopy "zápasu" 

Na mieste podľa neho neboli žiadne stopy zápasu a s najväčšou pravdepodobnosťou nebolo nič odcudzené. Na mieste činu sa podľa prokuratúry našli dve nábojnice a tiež nevystrelené náboje. ,,Bol zadokumentovaný pohyb pravdepodobného páchateľa a boli zistené ďalšie skutočnosti, ktoré teraz nemôžeme prezentovať," povedal.

V súčasnosti je podľa ÚŠP preverovaných viacero verzii, pričom všetkým dávajú rovnakú vážnosť. Doteraz vyšetrovatelia vykonali takmer 200 výsluchov svedkov. ,,Na základe ponuky vyplatenia finančnej odmeny za informácie vedúce k zisteniu páchateľa a motívu prijala prokuratúra a polícia niekoľko desiatok oznámení od občanov," povedal prokurátor s tým, že nie všetky boli seriózne, ale všetky sa preverujú s rovnakou intenzitou.

Úrad špeciálne prokuratúry pripomenul, že na prípade spolupracujú slovenské orgány so zahraničnými, či už talianskymi alebo s Europolom. Podľa prokurátora je v tomto prípade dôležité zachovávať zdržanlivosť pri poskytovaní informácii. ,,Práve takýmto spôsobom je zabezpečené dosiahnutie hlavného cieľa trestného konania, a tým je odhalenie a potrestanie páchateľov," zdôraznil.

Reportéra portálu aktuality.sk Jána Kuciaka a jeho snúbenicu zastrelili v rodinnom dome vo Veľkej Mači v okrese Galanta. Úkladná vražda investigatívneho novinára podľa policajného prezidenta Tibora Gašpara pravdepodobne súvisí s jeho prácou